Podzimní tvoření s dětmi

Rubrika: Tvoření s dětmi

Tytam jsou krásné letní dny, naopak náš čekají spíš dny pošmourné a také delší večery. Zkrátka čas jako stvořený pro tvoření s dětmi. Přinášíme vám pár tipů, co všechno si s dětmi můžete vyrobit.

Obrázky z listů

Podzimní příroda nám v první řadě nabídne nepřebernou škálu barevných listů. Byla by škoda jich nevyužít. Nasbírejte si různobarevné listí a vytvořte obrázek podle fantazie. Jestli chcete, aby vám obrázek vydržel co nejdéle, zalaminujte jej do laminovací folie.

Svícínky ze skleniček

Jistě máte doma nepotřebné skleničky. Dejte je dětem pomalovat barvami na sklo a vytvořte z nich svícínky, které ještě teď na podzim použijete k dekoraci na zahradě či terase a prodloužíte si tak čas, který můžete trávit venku. A až bude na večerní posezení venku již opravdu zima, přeneste svícínky dovnitř a vykouzlete si nezaměnitelnou atmosféru.

Zvířátka z kaštanů a jiných přírodnin

Sbírejte s dětmi kaštany, žaludy, bukvice či šípky a pomocí špejlí vyrábějte zvířátka. Koupíte-li nalepovací očička, budou jako živá. Farma nebo zoo plná ručně vyrobených zvířátek poslouží menším dětem na hraní ještě dlouhou dobu.

Ozdoby z drátků a korálků

Již teď na podzim si můžete vyrobit kolekci vánočních ozdob, které vyrobíte z drátků a korálků. Nejjednodušší jsou hvězdy, na které seženete konstrukci ve specializovaných obchodech, a pak už jen navlékáte. Ale fantazii se meze nekladou, takže můžete vyrábět andělíčky, sněhuláky, stromečky, dárečky…

Malování barvami na textil

Při této činnosti se vyřádí děti i maminky. Barvy na textil existují v různých provedeních – se štětcem, nebo v tubě, ze které se aplikují přímo na látku. Můžete vytvářet realistické obrázky nebo abstraktní motivy. Nezapomeňte látku po zaschnutí barev na rubu přežehlit, jedině tak vám vydrží i praní v pračce.

Přívěsky a ozdoby ze samotvrdnoucí hmoty

Samotvrdnoucí hmota má obrovskou výhodu v tom, že se již nemusí vypalovat. Prostě ztvrdne sama. Vyrobte si ozdobičky nebo třeba přívěsek na školní batoh. Nezapomeňte před ztvrdnutím udělat do ozdoby dírku, abyste ji pak mohli zavěsit.

Přívěsky z korálků

Stačí mít silnější tkaničku a korálky s velkým průvlekem, přívěsky se tvoří po řadách a v každé řadě provléknete jeden konec tkaničky tam a druhý zpátky. Nejprve je lepší stáhnout si na internetu nějaký jednoduchý návod, ale uvidíte, že jakmile se zapracujete, budete si motivy vymýšlet sami.

Halloweenské tvoření z dýní

Vyřezávat z dýní budete asi spíše vy, dospělí. Proč ale dětem nekoupit menší ozdobné dýně, ať si je ozdobí po svém – malováním fixami, polepením papírem, ovázáním provázky či kousky látky. Strašidelné dýně pak rozestavte po domě či bytě jako dekoraci.

Napsal/a: Markéta Hubáčková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist