Originální tvoření vtipně a hravě

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Tvoření s dětmi

Moc rádi s dětmi tvoříme. A teď, když se venku začíná ochlazovat a začíná být horší počasí, se děti pořád ptají „Co budeme dneska tvořit?“ Tak se na to pojďme spolu podívat. Třeba najdete inspiraci také pro sebe…

V rukou držím knížku Originální tvoření pro malá a velká stvoření. Autorkou je Lucie Dvořáková a vydalo jí nakladatelství CPRESS. Titul je zařazen do série Dětská dílna. V této edici autorka vydala i další publikace: Originální věnce a přírodní dekorace a Originální výtvarné nápady pro děti i rodiče. Tuto knížku mám doma a musím říct, že je velice pěkná.

Ale vraťme se k naší knížce. Ta je rozdělená do pěti částí:

1.      Kouzelná zvířátka (zde se můžete těšit např. na housenku z punčoch nebo medvídka z ponožek)
2.      Neobyčejná vajíčka (Nevíte jak vajíčka nazdobit na velikonoce? Vyzkoušejte si udělat vajíčko z pletiva nebo korálkovou girlandu)
3.      Nezbytné potřebnosti (magnetky na ledničku, magnetickou nástěnku z víček atd..)
4.      Jedinečné dárky (Košík plný tajemství určitě každého potěší)
5.      Poutavé dekorace ( dráček usmíváček nebo schránka na dopis pro Ježíška? )

V každé části je 5-7 nápadů na tvoření. Všechny najdete vypsané v obsahu, který je vypsán na začátku knihy. Bojíte se, co všechno budete muset koupit, abyste mohli něco vytvořit?

Nebojte. Veškerý materiál tu najdete pěkně popsaný a také nafocený ještě na začátku publikace, hned za úvodem. Zjistíte, že většinu věcí dokonce máte doma.  Většinou totiž jde o materiál na první pohled obyčejný a přitom ideální na tvoření. No, posuďte sami – alobal, dřevěná bedýnka z ovoce a zeleniny, zbytky linolea, staré CD, ponožky …..atd.

Jak říkám, u většiny věcí zjistíte, že je máte doma a můžete hned začít tvořit. Každá část začíná tak, že pod nadpisem, který je zvýrazněn větším barevným písmem, najdete barevné fotografie všech výrobků. Na následující straně zjistíte, co všechno budete k vyrábění potřebovat. A hned pod tím, velkou fotku hotového výrobku.

Celý postup je popsán a také nafocen krok za krokem. Nemusíte se tedy bát, že něčemu nebudete rozumět. Text je srozumitelný a dobře pochopitelný. V barevném rámečku najdete různé tipy a triky, jak si tvoření usnadnit.

Vyrobte si: Dinosaurus – přívěšek z plsti 

tvoreni_AM2tvoreni_AM3tvoreni_AM4

tvoreni_AM5tvoreni_AM6tvoreni_AM7

tvoreni_AM8tvoreni_AM9tvoreni_AM10

Knížka z edice Dětská dílna se mi moc líbí. Najdete v ní zajímavé náměty k tvoření a ani nepotřebujete kupovat nic drahého. Docela si vystačíte s tím, co doma máte. Veškerý postup je pěkně popsán a také nafocen. Zvládnou ho i ti, kteří si myslí, že mají levé ruce. 🙂  Zjistíte, že i z obyčejné dřevěné bedýnky můžete udělat něco moc pěkného. Mně se třeba moc líbí medvídek z ponožek. Jenom co protřídím ponožky po dětech, snad v nich najdu nějaké, které jim už nejsou dobré, hned ho zkusím udělat. Zajímavá jsou také neobyčejné vajíčka, ale ty zase až na Velikonoce.

Určitě vyzkoušejte veselé magnetky nebo složku ze starých knih. Vybrat si můžete z 29 originalni_tvoreni_Cpress1originálních nápadů. Na přebalu knihy je sice uvedeno 30 originálních projektů, ale já napočítala pouze 29. Možná v tom jsou počítány i šablony. Ty najdete na konci knihy. Jsou znázorněny v originální velikosti. Takže si i doma můžete vyrobit výrobky se stejnými motivy, jako jsou vyobrazeny v knize.

Postupy nejsou vůbec složité, jenom některé budou vyžadovat více času, které budete při tvoření potřebovat.

Co říct na závěr?

Pokud s dětmi rádi tvoříte a hledáte nějakou novou inspiraci, pak si tuto knížku nenechte ujít. Najdete zde originální nápady a třeba se naučíte i jiné výtvarné techniky, než znáte.

Přestože je knížka moc pěkně zpracována a nápady jsou zajímavé, přiznám se, že se mi o něco více líbí jiná autorčina kniha…

 Hlavně nezapomeňte, že jde o vtipné, hravé a zábavné tvoření,
takže s chutí do toho a půl je hotovo. 🙂


originalni_tvoreni_Cpress_titulkaOriginální tvoření pro malá a velká stvoření

Vydalo nakladatelství CPress
Autorka: Lucie Dvořáková
Počet stran: 104
Formát: 210×297 mm
Vazba: vázaná s laminovaným potahem
Cena: 279Kč

Knížku si můžete se slevou koupit třeba zde.
Podívejte se na ukázku z knížky!

Na VD jste si mohli také přečíst názor Bamisky na další autorčinu knížkuOriginální výtvarné nápady pro děti i rodiče.


cpressNakladatelství CPress pružně reaguje na vzrůstající popularitu oborů v oblasti odborné a populárně-naučné literatury. Systematicky tak rozšiřuje svou knižní nabídku zejména v oblastech knížek pro nejmenší, cestování, historie a military, hobby, auto-moto, zdraví a životní styl, příroda a zahrada, umění a kultura a technika a věda.

Novým knižním oborem, který si už pevně vydobyl své místo v našem nakladatelství, jsou kuchařky, jak pro dospělé tak i pro děti.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Ježeček

  Ono to vždy vypadá tak jednoduše… 😀
  Moc hezky napsaná recenze! Zajímavě a poutavě. Díky za tip! *

 • Ivča a Domča

  Oceňuju, že je knížka i pro ty, kteří nemají až tak šikovné tvořící ručky (tím myslím samozřejmě sebe:-)
  Nafocený postup krok za krokem je tak třeba pro mě důležitý. Jen by mě zajímalo, třeba zrovna na příkladu toho dinosaura – Nuninko, máš tam předlohu z papíru.To jsi si malovala, tj. připravila sama nebo je v knížce i nějaká příloha, kterou si vystřihnu? Malovat třeba dinosaura jako je vyfocený, asi nedokážu:-( Nebo tam jsou ty předlohy v té velikosti, z jaké se budou vytvářet, jsou jednoduché, že to zvládne i ten, kdo nemá kreslící vlohy?

 • Mura, děkuji. 🙂

 • mura

  Nuninko,máš to moc pěkné-šikovné ručičky a taky díky za info-knížky.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist