Naše hvězda

Rubrika: Tvoření s dětmi

Hvězda – vánoční symbol, který zdobí Ježíškovy jesličky, vánoční stromečky nebo čelo anděla. Proč se ale hvězda stala vánočním symbolem? – Mudrci před příchodem do Jeruzaléma viděli na východě hvězdu a ptali se proto krále Heroda, kde je právě narozený král Židů.

hvězdyHerodes mudrce (Tři krále) povolal, aby došli do Betléma, našli dítě a vrátili se zpět se zprávami. Mudrcové se vydali na cestu, hvězda šla před nimi a zastavila se nad místem, kde byl malý Ježíšek. Odtud symbol vánoc.

Já a moje malá princezna jsme také chtěly doma hvězdu. Abychom se mohly zapojit obě, vymyslela jsem jednoduchou hvězdu z papíru a alobalu.

Na papírovou hvězdu jsme potřebovaly:
pastelky (postačí obyčejná tužka), kartonový papír, nůžky, alobal, provázek (bavlnka)

I s postupem jsme si poradily:
Na papír jsme črtaly hvězdu. Potom jsme hvězdu vystříhly a obalily alobalem. Teď už jenom zbývá různě ji omotat bavlnkou a zavěsit.
črtání

Už příprava k tvoření byla pro malou velkou atrakcí. Pastelky miluje a já jsem jich vytáhla plný košík, no to bylo něco! Črtání zabralo nejvíce času, protože črtání malá zbožňuje. Nůžky už zná, ale není nad opatrnost. Alobal se jí líbil, trhala ho na kousíčky, ale ochutnávat ho naštěstí nechtěla. Hvězda si našla místo na lustru a nezůstala tam sama, přibyly k ní ještě dvě kamarádky.
A výsledek? – „Jéé, jéé, jééé!“

náhledČlánek byl zařazen do soutěže Napište, jak tvoříte s dětmi a vyhrajte knihy plné nápadů, do které můžete až do 15. prosince 2009 poslat svůj příspěvek i vy.

Ceny do soutěže věnovalo nakladatelství Portál.

Napsal/a: lnori

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Jééééééééé, tak to je hezký, asi zabavím malou….. a taky mě fascinoval úchop tužky, toho jsem si všimla hned, je šikovná!!!!!
  Malou jsem to neučila, párkrát jsem jí to ukázala a sama se to naučila, a myslím, že ve dvou letech:))
  Inori, opravdu pěkný tip:))))

 • Lien

  Vírenko děkuju, ale to já zase nemyslela, že bych jí násilnila, spíš jako, že jí upozorním na to, jak jí držím já, než že bych jí ručně pomáhala, ale děkuju za vysvětlení, nebudu hrotit, ona „maluje“ i tou pěstí krásně. :o))

 • Anonymní

  Holky, způsob úchopu tužky je vývojový, toto se učit nemá (respektive nedá – mozek musí k této dovednosti nejdřív dozrát sám). Lnori to dělala dobře, nechala malou to okoukat.
  Nejmenší děti kvůli tomu mají pastelky dlaňové a nejsou pro ně ty naše běžné „tužky“ vhodné, ale ten věk rychle míjí. Až přestane držení pěstí, teprve lze ukazovat správný úchop.

  Lnori, ty hvězdy jsou krásné a moc děkuju za tip na činnost pro mého synka, on tak rád tvoří výzdobu a já tradičně musím hledat inspiraci kdekoliv jinde, moje hlava je v tomhle chudá. Tohle se nám všem bude moc líbit :-))

  nepřihlášená Virenka

 • lnori

  Lien, taky nevím, jetli by to už měla umět, ale zkraje jí to nešlo a celkem se vztekala, když jsem jí chtěla opravit držení. Tak jsem to nechala být a okoukala to. A teda lžičku dřží jako lžičku, ale než se trefí do pusy, tak je to všude .))) Jsem zvědavá, co podáš za info .)

 • Lien

  Inori, super, já úplně žasnu, jak malá drží tu pastelku. To není možný, mě je malá drží v pěsti, i lžičku na jídlo, tak asi budu muset zapracovat na tom naučit jí, jak se drží. Teď mám brouka v hlavě, jestli by to už neměla umět. Asi ne, je malá, ale každopádně jí to zkusím ukazovat tak, jak to má být.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist