Mejdlíčko

Rubrika: Tvoření s dětmi

1025311_organic_soap_1Dnes má skoro každá rodina v koupelně mýdlo tekuté, ale vlastnoručně vyrobené vypadá hezky v koupelně i jen jako ozdoba:)
Děti tak můžou vyrábět dárky a myslím, že se docela vyřádí:), samozřejmě za Vaší pomoci:)

Nemusíte se ničeho bát, nebudeme vyrábět mýdlo přímo od podlahy:), jako základ koupíme v drogerii pár kousků obyčejného levného mýdla. Já kupuji vždy něco nebarevného, ale fantazii se meze nekladou.

Pokud se týče množství mýdla, tak záleží, kolik toho chcete vyrobit:) Mýdlo nastrouháme na struhadle a rozpustíme, a to nejlépe ve vodní lázni – nastrouhané mýdlo dáme do malého kastrůlku, malý kastrůlek do většího kastrůlku s vodou a ten dáme vařit.
Nastrouhané mýdlo nahříváme v kastrůlku jen tak dlouho, aby se spojilo a v této fázi do něj můžeme přidat něco našeho:), nejlépe přírodního – např. mletou skořici, vločky (perfektní peeling:), sušené bylinky, čajové směsi, malinké droboučké kamínky z dovoleného… Pozor, hlavně nic ostrého – mušličky a tak! Tato směs by měla trošku ztuhnout… tak akorát, aby se s ní ještě dalo pracovat. A teď máme dvě možnosti:

– buď z mýdla tvarujeme úhledné koule a kouličky (já dělám s průměrem cca 5 cm), do kterých uděláme dírku srkz (docela velkou) např. jehlicí. Poté vezmeme provázek – sisal, juta apod… a provlékneme. Můžeme i třeba dvě mýdlové koule vedle sebe – pokaždé jinou…

– nebo směs vpravíme mezi dvouvrstvou fólii (takovou tu kancelářskou složku), přes folii trošku vyválíme, aby vznikla silná mýdlová placička, ze které, než úplně ztuhne, vykrajujeme „vykrajovátkama“ na cukroví srdíčka, kolečka… (nebo můžeme nožem i jednotlivé tvary – obdélníčky, trojúhelníčky… a poté skrz ně (nejlépe uprostřed) také uděláme dírku a zase navlečeme na provázek, a opět můžeme i více na jeden provázek…

Kdybyste nestíhali a mýdlo tvrdlo rychleji, než chcete, můžete si pomoci mikrovlnkou…

Dnes má skoro každá rodina v koupelně mýdlo tekuté, ale vlastnoručně vyrobené vypadá hezky v koupelně i jen jako ozdoba, ale nám např. visí na kohoutku:)…nebo děti tak můžou vyrábět dárky a myslím, že se docela vyřádí:), samozřejmě za Vaší pomoci:)

Napsal/a: jaholka

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist