Mami, nauč mě…

Každá dívka příjde do věku, kdy se chce naučit něco nového. A pokud z toho nakonec vznikte něco, co může využít na parádu, uvidíte, jak jí učení bude nejenom bavit, ale jak se k němu bude ráda vracet.

V nakladatelství Slovart vyšla velice zajímavá knížka určena pro dívky s názvem Ruční práce pro malé šikulky. Autorkou této publikace je Jane Bull. Autorkou fotografií je Andy Crawford. Poprvé byla kniha vydána ve Velké Británii v roce 2012 a teprve teď se z ní můžeme těšit také u nás.

Kniha je rozdělena do 6 kapitol. Které to budou, zjistíte hned v obsahu. V úvodu se nejprve seznámíte se základy šití, co všechno budete při tvoření potřebovat  a také se naučíte základní stehy, bez kterých se neobejdete.

Na co všechno se můžete těšit?

Seznámíte se s těmito technikami : vyšívání, háčkování, patchwork, pletení, aplikace nebo s gobelínovou výšivkou. Díky názorným fotografiím a pečlivě napsanému popisu se naučíte základní techniky a budete si moci vyrobit spoustu krásných věcí.

Je to opravdu tak jednoduché?

Každá kapitola vás nejprve seznámí s tím, co vás čeká. Např. háčkování.

Celé umění spočívá v protáhování očky. Pracuje se vždy jen s jedním očkem.
Všechno, co budeš potřebovat, je háček a trochu příze.

Také zjistíte, jaké háčky a příze budete potřebovat. Nevíte, jak začít? S nafoceným postupem se naučíte nejenom jak udělat základní smyčku, ale také základní řetízek, krátký sloupek a postupně pak také další sloupky, díky kterým vznikne jiný efekt, než jaký je u krátkého sloupku. Pak už hravě zvládnete třeba sovičku, kytičku nebo malou taštičku.

Veškerý postup je pečlivě nafocen a také popsán. Díky obrázkům zjistíte, že to zvládnete také. Text je psán srozumitelně, takže se nemusíte bát, že něčemu nebudete rozumnět.

Jde vlastně o takového průvodce ručními prácemi, který je určen pro každou slečnu, která se chce naučit něco nového. A tady má možnost naučit se základům šití, pletení nebo háčkování. Díky tomu si pak bude moci vyrobit spoustu krásných a zajímavých věcí. Kniha nabízí spoustu originálních nápadů.

Už na první pohled knížka zaujme svým barevným, výrazným a veselým přebalem.Také celý obsah knihy hýří barvami a veselostí.

Růžová bublina, kterou budete v knize nacházet, vám nabídne různé tipy, triky a nápady, díky kterým si tvoření budete moct třeba ulehčit. Přestože je publikace hodně barevná, text je dobře čitelný. Techniky, které jsou v knize popisovány, dobře znám, ale jedna byla i pro mě nová. Gobelín. Tuhle techniku neznám. Přestože jde o techniku, která má dlouhodobou tradici, já jsem se s ní ještě nesetkala. Ale pouzdro, rámečky nebo Px nášivky vypadají moc pěkně a zajímavě.

Díky srozumitelnému postupu už pro vás nebude problém zvládnout ani 3D patchwork a třeba si zkusíte ušít patchworkové míče. Co se mi ale líbí úplně nejvíce, jsou pletení Parádníci a Veselé panenky klátinožky. Jenomže já jsem na pletení doslova a do písmene levá. Tak kdyby náhodou některá z vás uměla plést, tak vám pošlu návod a budu se těšit na hotový výrobek. 🙂

Ruční práce pro malé šikulky nabízí více než 30 krásných nápadů, díky kterým můžou vzniknout opravdu krásné a originální věci. Publikace má 124 stran a je určena pro slečny, které už zvládnou pracovat s jehlou a nití. Kromě návodů najdete v knížce také šablony a vzory na vyšívání.

Tato příručka se ve vaší knihovničce opravdu neztratí a když ne hned, tak určitě o něco později ji také ocení slečny, pro které je určena. No a mezi tím z ní můžete čerpat ispiraci pro sebe. 🙂


Ruční práce pro malé šikulky

Vydalo nakladatelství Slovart

Autorka: Jane Pull
Počet stran: 128
Formát: 21,5 x 27,5 cm
Vazba: pevná

Knížku najdete v nabídce nakladatelství Slovart.


Společnost Nakladatelství Slovart, s.r.o., byla založena v Praze v únoru 1994 jako dceřiná firma Vydavateľstva Slovart, s.r.o. se sídlem v Bratislavě.

Nakladatelství Slovart vydalo již více než 1000 českých titulů, a to licenčních knih předních světových nakladatelů (např. Dorling Kindersley, Könemann, Taschen, Gallimard). Dále vydává knihy domácích autorů převážně z oblasti dětské a populárně naučné literatury např. Naše vlast, Encyklopedie naší přírody s trvalou snahou, aby měly reálnou perspektivu prosadit se i v zahraničí.