Kuřátka a ovečky

Rubrika: Tvoření s dětmi

Máte zbytky polystyrenu? Tak hurá na to.Velikonoce pomalu klepou na dveře a tak je pravý čas na nějakou tu jarní výzdobu…

P1020603Stačí obrousit polystyren do tvaru tělíčka a hlavičky – prostorová osmička. Tu pak obarvěte zvýrazňovačem či barvou na žluto. Z kartonu vystříhněte nožičky kuřátka – srdíčko. A křidélka tvaru kapičky. Připravte hřebíček a jeden burák – stačí skořápka. Na osmičku nalepíme nožičky a křidélka – zafixuj špejlí než zaschne. Pak očka z hřebíčků a zobáček ze skořápky. Tu rozdělíma na půl a zapíchneme jako když je otevřený. A je kuřátko hotové! Obrázek ukáže hotové dílo. Pomáhala mi i dvouletá dcerka – malovala a zapichovala očička!

P1020609A ovečka? Jednoduché, ale pracné. Koule a váleček z polystyrenu spojíme lepidlem a špejlí. Tělíčko máme s hlavou hotové. Pak jen nožičky, ocásek a rohy z lepenky. Lepenka se namotává na párátko, aby byl konec na zapíchnutí. Očka jsou z korálků a čumáček nakreslen.

A vlnu z vlny. Najděte hnědou vlnu, kterou nastříhejte na malé cca 10 cm dlouhé kousky. Ty smotáme do klubíček. Celé tělíčko a hlavičku pak natřeme lepidlem a klubíčka na ně pokládáme tak, aby bylo celé pokryto – mimo „obličeje“.
Ovečka je pracnější, ale moc hezká a propracovanější!

Napsal/a: Marrťas

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist