Kreativní hračky, které zabaví kluky i holky

Rubrika: Tvoření s dětmi

Pastelky a tempery už jsou nuda? Zkuste něco trochu jiného, na trhu je spousta novinek. Kreativní pomůcky a sady vhodné pro nejmenší děti i školáky. Vybrali jsme pár tipů, které by mohly zaujmout a případně inspirovat k tvoření.

Dětská razítka

Sady dětských razítek Aladine jsou určeny pro děti už od 18 měsíců. Razítka Stampo Baby jsou speciálně ergonomicky tvarována, aby se menším dětem dobře držela a velký inkoustovací polštářek obsahuje barvy, které jdou snadno vyprat.

Dětem od 3 let jsou určena velká razítka Stampo Minos – vybrat si můžete z ohromného množství motivů, kromě klasických zvířátkových, např. i pohádkové nebo vhodné pro učení čísel nebo abecedy.

activa_1activa_2

Od 6 let už se děti zabaví i s drobnějšími dřevěnými razítky Stampo Kids, která se dají dobře kombinovat s většími razítky nebo je můžete použít pro zdobení keramiky, textilu a dalších dekorací. Podporují fantazii dětí.

activa_3

Kreativní nůžky

uměleckými nůžkami s minimální námahou vytvoříte efektní okraje přáníček, obrázků, fotek. Mají vyměnitelné čepele, takže můžete kombinovat třeba vlnky se zoubky.

activa_4

Foukací fixy

Foukací fixy jsou sice klasika, ale ty se jen tak neomrzí. Díky velkému výběru šablon a barev budou obrázky pokaždé jiné. Kromě standardních dobře vypratelných a omyvatelných barev můžete koupit i speciální foukací fixy na textil a ozdobit jimi např. trička dětí.

activa_5

Malování pískem

Pomocí různě barevného písku vytváříte krásné obrázky na připravených předlohách. Sady obsahují vše, co potřebujete k vytvoření obrázku. Sady obsahují praktickou krabičku, kterou můžete použít na zarámování obrázku. Vhodné pro děti od 6 let.

activa_6

Zažehlovací korálky

Zažehlovací korálky Hama jsou různobarevné platové korálky, které lze skládat podle návodu nebo vlastní fantazie. Korálky se skládají na speciální podložku. Po naskládání na podložku korálky překryjte zažehlovacím papírem a zažehlete běžnou žehličkou. Koupit můžete samotné korálky nebo tématické sady. Korálky se také dělí podle velikosti. Více informací a návod, jak s korálky pracovat najdete např. v tomto článku.

activa_7

Origami sady

Starší děti určitě zabaví i origami skládačky. Pamatujete např. hru Nebe, peklo, ráj? Nyní navíc se samolepkami se zábavnými úkoly.

activa_8

Všechny tyto sady a spoustu dalších výtvarných a školních potřeb najdete v eshopu Activáček.cz.

Pozor, soutěž!

Kromě spousty nápadů na kreativní program s dětmi máme pro vás i soutěž, ve které můžete některé výtvarné potřeby vyhrát. Jako obvykle bude vaším úkolem pouze najít správnou odpověď na soutěžní otázku. Soutěžit se bude o vertikální puzzle, foukací fixy na textil a značkové vodovky s skládankou k domalování.

Soutěž s Activáčkem běží od 24. dubna do 21. května 2014 a šanci na výhru má úplně každý.

1Vyhra2Vyhra3Vyhra

Napsal/a: Activáček.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (11 vyjádření)

 • Anonymní

  též máme doma tu plastelínu playfoam a jsme s ní s dcerou obě spokojené 🙂

 • Anonymní

  za sebe mohu doporučit plastelínu playfoam, úžasně rozvíjí kreativitu a děti si s ní skvěle vyhrají 🙂

 • Anonymní

  Já jsem dneska narazila na super šablony MANDAL na venkovní kreslení s křídama… asi ho objednám pro holky, až přijde jaro..

 • Anonymní

  Krásné hračky, zrovna hledám něco pro rozvoj motoriky a kreativyty mého syna a narazila jsem na super stránky 4kids, kde jsem našla nejen kreativní hračky,ale hlavně jsem se asi vzhlédla v legu, vyrábí se už i pro děti od dvou let, což jsem netušila, takže do toho určitě půjdu. Jen škoda, že soutěž už skončila!!!

 • Anonymní

  Asi bych si dovolila pridat i hrani s piskem, s dcerou nas to moc bavi.

 • mamina89

  Skvela soutez snad se na nas usmeje stesti:)

 • mura

  suprové hračky-už soutěžím

 • supice

  Tak to je super! 🙂 Už soutěžím, snad se na nás štěstí usměje, dcerka by měla radost a já taky! 🙂

 • Super kreativní hračky. Razítka jsem už viděla, ale ta cena 🙂
  Malování pískem je taky pěkné. A skládačky, paráda 🙂

 • aladin10

  Opravdu super kreativní hračky.

 • ledoo

  Těším se na soutěž 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist