Jak na veselé dekorace, zvířátka, pohádkové bytosti a hračky?

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Tvoření s dětmi

Tvoření je pro mě únik do klidu a neskutečná relaxace. Moje rodinka už tohle všechno ví a nechává mě ony chvilky v klidu. Děti většinou zvědavě obcházejí co to zase bude, někdy se přidají a manžel, když je potřeba jeho šikovných rukou či strojů :D, tak ochotně pomůže. 

Ráda brouzdám po internetu a hledám nápady, ať už pro tvoření s dětmi ve školce nebo pro to své doma, pro potěchu oka. U kafe s oblibou prohlížím naaranžované výrobky, kde z fotek dýchá srdíčko těch, co nad jejich tvorbou trávili čas. Nejradši mám věci, které nepotřebují žádné nákladné pomůcky na svoje tvoření. Na FB jsem zahlédla právě takové a díky dnešní „klikací“ době, netrvalo dlouho a zjistila jsem jejich autorku. Neskutečně šikovnou osůbkou je pro mě maminka dvojčátek Lucie Dvořáková, kterou jsem vystopovala díky jejímu krásnému tvoření. To, že o něm píše knížky, byla už třešnička na dortu. Velkou radostí pro mě bylo, že i jednu z její tvorby mám právě vedle svého počítače a doufám, že nebude jedinou. Její název je Originální výtvarné nápady pro děti a rodiče – Veselé dekorace, zvířátka, pohádkové bytosti a hračky.

Hned po jejím otevření na deskách uvidíte veselý obrázek, který se skládá z výrobků, které na vás čekají uvnitř knihy.

tvoreni_AM2

Na mě čekalo milé překvapení hned po dalším otočení, kam mi Honzík vložil obrázek ptáčka, co dopoledne vymalovával. Mám ho před sebou a občas na něj uteče očko… Myslím, že na jeho tvorbu jen tak nikdo nemá 😀 .

tvoreni_AM3

Vraťme se ale zpátky ke knize. Hned na jejím začátku na vás čeká obsah, rozdělený do barevných kapitol, v nichž najdete výrobky podobného ladění.

Veselá zvířátka – usměvavou berušku, motýlky ze silonek, šneky z moduritu, zvířátka z ponožek…
Roztomilé maličkosti – malované kameny, cedulky ze špachtliček, plastická vánoční přáníčka…
Pohádkové postavičky – čarodějnice, skřítka podzimníčka, andělíčka na sáňkách, sněhuláky…
Praktičtí pomocníci – výrobky z plechovek, věšáček z vařeček, schovávačka z bedniček, souprava pro školáky…
Barevné dekorace – sluníčkovo-kytičkový závěs, cedulka na dveře, květináček a vázička…

Následuje úvod a pár příjemných slov od autorky. Po něm dvojstrana s vypsanými a nafocenými materiály. Budete mile překvapeni a jistě zjistíte, že většinu věcí máte doma… Aniž by vás napadlo, že je můžete použít na něco krásného (bedničky od ovoce, špachtle, víčka od zavářecích lahví, krabice z kartonu, krabičky od krémů, nařezaná kolečka z větví, kameny, hadříky na nádobí a podlahu, kolíčky, silonky, plechovky, plastové lahve atd.).

Na začátku každé kapitoly jsou fotečky výsledných výrobků, které čekají na vaše tvoření. Následují jednotlivé návody, které obsahují:

– fotku výsledného výrobku
– vypsaný materiál, který budete potřebovat
– fotografie zachycující krok po kroku postup tvoření
– popisky u jednotlivých fotografii – pro lepší pochopení jak na to
– TIP od autorky je na konci návodu v barevném rámečku

tvoreni_AM4

A nejlepší recenzí na takovouto knihu je samotné tvoření, tak jsem se do něho pustila. No musím přiznat, že mám co dohánět. Vybrala jsem si vázičku, k jejíž výrobě jsem vše měla doma. Nevím, jestli jsem měla tenkou plastovou láhev, ale díky přilepování tavnou pistolí se mi trochu pokroutila teplem, a díky tomu to mám i takové sešlápnuté :D. Trochu jsem si pohrávala s myšlenkou to přidělat oboustrannou páskou, ale věřím, že i o tom ta kniha je. Tvořit přemýšlet a přijít i na možná pro vás trochu lepší, nebo vyhovující způsob. Uchytit třeba jen ten nápad a vtisknout mu to své…

Knížka se mi moc líbí. Určitě využiji nějaký nápad do školky. Podzimníček je naprosto dokonalý a myslím, že nemůže být hezčí postavičky ke dveřím ve školce právě v období podzimu. Jen doufám, že se mi aspoň z poloviny podaří tak, jak šikovné autorce. Určitě bych vám doporučila kouknout se i na její další knížky, kde ze starého tvoří nové, nebo plnou knihu věnců…

tvoreni_AM5tvoreni_AM6

tvoreni_AM7tvoreni_AM8

Závěrem použiji slova autorky –

„Tak s chutí do toho – tvořte, experimentujte, pokuste se hledat krásu v maličkostech a objevovat kouzlo obyčejných věcí.  Dětem přeji, aby si od nikoho nenechaly vymluvit nápad, který chtějí uskutečnit, a trvaly na svém, protože právě z takového přesvědčení vznikají ty nejúžasnější věci… Dospělým přeji, aby se dokázali přenést zpátky do dětského světa, v případě potřeby svým dítkům podali pomocnou ruku, ale přitom do jejich tvorby nezasahovali víc než je potřeba… Jsem přesvědčena, že ať se vám podaří společnými silami vytvořit jakékoliv dílo, budou pro vás nadšené dětské oči největší odměnou…

Lépe bych to nenapsala.


tvoreni_AM_titulkaOriginální výtvarné nápady pro děti i rodiče

Veselé dekorace, zvířátka, pohádkové bytosti a hračky

Vydalo nakladatelství CPress

Autorka: Lucie Dvořáková
Počet stran: 96
Formát: 210×297 mm
Vazba: vázaná s laminovaným potahem

Knížku si můžete objednat se slevou třeba zde.


cpressNakladatelství CPress pružně reaguje na vzrůstající popularitu oborů v oblasti odborné a populárně-naučné literatury. Systematicky tak rozšiřuje svou knižní nabídku zejména v oblastech knížek pro nejmenší, cestování, historie a military, hobby, auto-moto, zdraví a životní styl, příroda a zahrada, umění a kultura a technika a věda.

Novým knižním oborem, který si už pevně vydobyl své místo v našem nakladatelství, jsou kuchařky, jak pro dospělé tak i pro děti.

Napsal/a: Bamiska

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Taky se synem hodně tvoříme a vyrábíme z různých materiálu různé dekorace a dárky, kterými pak obdarujeme svoje nejbližší. Co hezčího můžete dát než je čas a nápad. 🙂 Baví nás to. Hodně brouzdám po internetu a hledám inspiraci a nápad. Tato kniha je dobrý typ.
  Chtěla jsem se i já podělit o svůj objev. Při návštěvě mé kamarádky, která pracuje ve školce, jsem objevila super materiál na tvoření. Říkají mu pěnový papír a koupíte ho na internetu http://www.penovehracky.cz. Líbí se mi, že na tento papír lze malovat vodovkami, které můžete umýt, ale i fixami, které zůstanou. Lehce se stříhá, lepí, šije a sešívá kancelářskou sponkovačkou. A nejlepší je na tom, že tento papír je odolný proti vodě. Nesaje. Takže jsme si u babičky vyzdobili zahrádku. A teď se chystáme ji vyzdobit velikonočními vajíčky a zajíčky. Nápadů není nikdy dost.

 • supice

  Opravdu pěkné, také uvažuji, že si ji pořídím.:)

 • bamiska

  muro tak at jsi spokojená

  nuninko těším se na podzimníčka, já nevím jestli ho do školky zvládnu, restíků je hodně a času málo ajk jsme si psali

  ježečku podzimníček je na té fotce s obálku tak uprastřed trochu doleva, takové to nabubřelé podzimní strašidlo…

 • mura

  Bami,knížka je skvělá-bude se objednávat..

 • Bamisko, tahle knížka je senzační. Mám jí doma a chystám se z ní dělat pár věcí.

 • Ježeček

  Kniha vypadá fakt báječně. A snad tedy i s dobrým popisem i pro náš šavloruké 🙂
  Hezky napsané, lákavě… 😉
  Bami, ten Podzimníček, je to některý hned na první fotce? *

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist