3D baňka z moosgummy

Rubrika: Tvoření s dětmi

Tuhle baňku nám ukázala jedna lektorka na školení. Já jsem z toho byla naprosto nadšená a věděla jsem, že letos bude zdobit i náš dům.

Na 1 baňku budete potřebovat:
– barevnou, třpytivou moosgummu
– kouli v polystyrenových kuliček (velikost záleží jenom na vás)
– tavnou pistoli
– výseky z moosgummy na dozdobení
– žehličku
– nějaký podstavec

Polystyrenovou kouli si umístíme na nějaký podstavec, aby nám nepadala a mohli jsme s ní pak lépe pracovat.

1 2

Žehličku si předehřejeme na bavlnu. Moosgummu si rozstřihneme na čtverečky pohle velikosti koulí. Já stříhala odhadem. Jeden arch postačí na 3 baňky s průměrem asi 6 cm.
Čtvereček položíme na žehličku a zahřejeme. Je to během chviličky připravené k dalšímu kroku.

3 4

Nahřátý čtvereček vezmeme a natáhneme přes polystyrenovou kouli do půlky. Každá koule je jakoby rozdělenana polovinu. Baňka se nedá udělat z jedné části. Dělá se spojením dvou půlek.
Chviličku moosgumu přidržíme (tak 5 vteřin) a zvedneme. Díky nahřátí je pěnovka natahovatelná a po vychladnutí dobře drží tvar. Stejným způsobem uděláme i další polovinu baňky.
Znovu si vezmeme kouli a připravenou polokouli z moosgummy. Přebytečné okraje odstřihneme, zbude mám jenom polokoule. Postup opakujeme i u dalších dílů.

5 6 7 8 10 11

Nahřejeme si tavnou pistoli. Moosgumuu přilepíme k polystyrenové kouli. Lepíme na moosgumuu, polokoule by to nevydržela a byly by v ní díry. 🙂
Přilepíme jednu polovinu a pak druhou. Vůbec nevadí, že se okraje nepřekrývají, nebo že jsou mezi tím mezery. Ustřihneme si proužek pěnovky, a tu opět nahřejeme na žehličce a pak pomocí tavné pistole, přilepíme kolem dokola. Tím vše krásně začistíme. 🙂

12 14 16 17 18 19 20 21

Zbývá nám už jenom baňku dozdobit. Můžete na ni přilepit ozdobné výseky, nebo pomocí tavné pistole a barevných náplní vytvořit svoji originální výzdobu.
Baňka je naprosto senzační a já jsem moc ráda, že jsem se zúčastnila školení, kde nám tuhle dekoraci ukázali a také nám řekli, jak si ji můžeme doma sami vyrobit.

23 24 25 26 27 2015_005 2015_006 2015_007

Snad se i vám tvořeníčko bude líbit a odhodláte se i vy k výrobě téhle baňky. A pokud si troufnete i na něco dalšího, vyzkoušejte si udělat třeba čertíka, kterého vytvoříte pomocí moosgummy, papírového střihu, žehličky a tavné pistole. Jeho výroba bude trvat déle než baňka, ale je opravdu úžasný.

2015_004 2015_003

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist