Vydejte se s Práškem tam, kam se ostatní neodváží

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

Když se světově proslulý letecký závodník Prášek dozví, že má poškozený motor a už možná nikdy nebude moci závodit, je nucen zařadit jiný rychlostní stupeň a vrhá se do světa vzdušného boje s požáry. Pojďte Práškovi držet palce a také si zasoutěžit!

Prášek spojí své síly se záchranářským a hasičským veteránem, vrtulníkem Strážcem Břitvou, a s jeho odvážným týmem, jehož členy jsou mimo jiné odvážná hasička Kapka, nákladní vrtulník Větrník, bývalý vojenský dopravní letoun Cabbie či veselá parta neohrožených terénních vozítek, která si říkají Kouřoví skokani. Společně se tento nebojácný tým pouští do boje s rozsáhlým lesním požárem a Prášek zjišťuje, co je třeba k tomu, aby se z vás stal skutečný hrdina.

letadla1

Letadla 2: Hasiči a záchranáři je novým komediálně-dobrodružným filmem o druhých šancích, ve kterém se představuje elitní tým hasičských letadel, jež svůj život zasvětila ochraně historického Národního parku Písty před lesními požáry.

PLANES: FIRE & RESCUEPLANES: FIRE & RESCUE

Zjistili jsme, že práškovací letadla, kterými jsme se při tvorbě Práška inspirovali, se také používají při likvidacích lesních požárů. Letadlo, známé jako JVT – jednomotorový vzdušný tanker – je tím nejmenším z letadel, určených k boji s lesními požáry. Kromě toho, prvním funkčním vzdušným tankerem bylo přestavěné práškovací letadlo, které poprvé zasahovalo v národním parku Mendocino v roce 1955. Boj s ohněm má zkrátka Prášek takříkajíc v krvi.“

Přípravy tvůrce filmu přivedly až k samotnému příběhu o Práškově druhé šanci. A protože měl vstoupit mezi řady vzdušných hasičů, rozhodli se tvůrci filmu zjistit o tomto světě co nejvíce informací od těch, kteří se v něm každodenně pohybují.

PLANES: FIRE & RESCUEPLANES: FIRE & RESCUE

Režisér Bobs Gannaway se společně se svým týmem vrátil výrazně ovlivněný lidmi, se kterými se setkali,“ říká vedoucí výroby filmu, John Lasseter. „Ti hasiči jsou skuteční hrdinové.“

Jsme ohromeni jejich nasazením,“ říká Gannaway. „Jsou to odvážní, silní a hrdinní lidé, kteří každý den bojují s ohněm – létají s letadly v takřka bojových podmínkách, nebo z nich skáčou do velice malých prostor uprostřed lesa, obklopeni plameny. Chtěli jsme, aby se na náš film podívali a řekli si ‚ano, tohle zachytili správně, takové to přesně je.‘ Proto jsme jim celý film věnovali, protože jsme se do těch lidí prostě zamilovali.“

Po odhalení, které mu navždy změní život, se Prášek pokouší posunout do další kapitoly svého života. Rozhodne se opustit pohodlný život ve svém rodném Vrtulákově i přátele, kterých si cení nade vše, a vydá se na leteckou základnu národního parku Písty, kde se setká s celou řadou rozmanitých postav, které navždy změní jeho život.

PLANES: FIRE & RESCUE"PLANES FIRE & RESCUE" BLADE RANGER. ©2014 Disney Enterprises, Inc. All Rights Reserved.

Vše začíná tehdy, když se světově proslulý letecký závodník Prášek Skočdopole vrací na konci další úspěšné závodní sezóny do rodného Vrtulákova. Bývalé práškovací letadlo si užívá úspěchů ve své nové kariéře, dokud mu osudný trénink nepřekazí veškeré plány zraněním, jež jeho kariéru závodníka definitivně ukončí.

Nejprve si odmítá připustit pravdu,“ říká režisér Bobs Gannaway. „Snaží se jednoho večera dokázat, že na to stále má, a nakonec havaruje a způsobí ve Vrtulákově požár.“

PLANES: FIRE & RESCUEPLANES: FIRE & RESCUE

Tato nehoda dá do pohybu celou řadu událostí, které ohrožují budoucnost Práškova rodného města. Přinucen zařadit nižší rychlostní stupeň se rozhodne cvičit s leteckými hasiči z letecké základny národního parku Písty jako jednomotorový vzdušný tanker (JVT). „Pro Práška se jedná o zcela novou kariéru, která by pro něj mohla být přinejmenším stejně uspokojivá jako závodění, ne-li dokonce více, a rozhodně ho mnohem více naplňuje,“ říká producent Ferrell Barron.

Letadla 2: Hasiči a záchranáři
Premiéra: 17.července 2014

Zahrajte si s odvážným Práškem!

Líbil se vám předchozí snímek o práškovacím letadle, které chtělo vyhrát závody? Chcete s ním sdílet další dobrodružství, jež na něj čekají – tentokrát v oblasti hasičů a záchranářů? Neváhejte a vydejte se s vašimi dětmi do kina, protože na vás čeká skvělá podívaná! My jsme pro vás se společností Falcon připravili soutěž, ve které si můžete zahrát také o pěkné ceny. Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.

PlanesFR_Mug_after3D voucher nový
Hodinky

Soutěž s filmem Letadla 2: Hasiči a záchranáři běží od 14.  do 23. července 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

 

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist