Vítejte ve světě, kde auta mají křídla!

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

Z oblačných výšin světa filmu Auta přilétají Letadla, animovaný komediálně-dobrodružný snímek nabitý akcí, ve kterém se nám představuje Prášek, práškovací letoun s velkým srdcem a rychlými křídly, jenž sní o tom, že se zúčastní nejúžasnějšího leteckého závodu kolem světa. Držte mu palce a zahrajte si i v naší soutěži!

Snímek Letadla společnosti Disney je akční animovaná komedie. Prášek se chce zúčastnit závodů – v cestě mu stojí jen několik poněkud větších problémů.

Prášek není tak docela stavěný pro závody, a kromě toho má tak trochu strach z výšek. Navzdory fóbiím se Práškovi za podpory svého učitele z námořního letectva, Skippera, podaří s odřenou vrtulí kvalifikovat do hlavního závodu. Jeho sportovní nadšení a rychlost se ale příliš nezamlouvají obhajujícímu šampiónovi Ripslingerovi, který se nezastaví před ničím, jen aby Práška zastavil.

letadla1letadla2

Když dojde v průběhu vyvrcholení závěrečného závodu k neštěstí, je Práškova odvaha vystavena skutečné zkoušce. Za podpory přátel starých i nových Prášek vystoupá do výšin, o kterých se mu doposud ani nezdálo, a současně užaslým přihlížejícím dokáže, že svět v oblacích skutečně nezná žádných hranic.

letadla3letadla4

Kouzlo animovaného filmu společnosti Disney začíná pečlivým studiem, které se dotýká všech, od scenáristů přes výtvarníky postav až po osvětlovače. Při přípravách filmu Letadla pak bylo třeba absolvovat skutečně širokou škálu nejrůznějších věcí – od letů ve vrtulnících a dlouhých projížďkách po klikatých venkovských cestách až po výjimečnou možnost navštívit za provozu letadlovou loď.

Věrohodnost je ve filmu jako Letadla vším. Potřebovali jsme letadla znát skrz naskrz, vědět, jak létají, jak reagují na nejrůznější přírodní jevy a jak znějí. Potřebovali jsme zjistit, jak by si malé letadlo vedlo na leteckých závodech.“

míní producentka Traci Balthazor-Flynn.

Jádrem celého snímku je skutečnost, že byl Prášek stvořen pro jediný účel.

Nepatří vlastně do světa velkých závodů – nakonec, nepatří do světa jakýchkoliv závodů. Je to jen práškovací letadlo, ale když má možnost zkusit si něco, na co není zvyklý, a čelit velké výzvě, překvapí všechny včetně sebe.“

soudí režisér Klay Hall.

letadla5letadla6

Podle Halla se film Letadla odehrává kdesi na Středozápadě.

Prášek je zemědělské letadlo. Chtěli jsme jeho domov situovat někam na venkov Spojených států.“

V průběhu shromažďování podkladů tvůrci filmu zjistili, že celá řada informací dokonce pomáhá zlepšit příběh filmu. Vzhledem k tomu, že práškovací letadla nelétají výše než 300 metrů, tvůrci filmu uvažovali o tom, že navzdory svým velkým snům může mít Prášek k závodění jisté výhrady.

Není stavěný na velké výšky – nikdy nemusel létat příliš vysoko.Takže dává naprostý smysl, že má z výšek strach.“

Tvůrci filmu Letadla společnosti Disney toužili po tom, aby jejich svět obývaly postavy, které osloví diváky po celém světě. Proto je i původ postav samotných podobně různorodý – pocházejí nejen z fiktivního městečka Vrtulákova na americkém Středozápadu, ale také ze vzdálených míst, jakými jsou Indie nebo Mexiko, a mají velice rozdílné povahy.
Film Letadla přináší do našich kin společnost Falcon.


Premiéra filmu: 22. srpna 2013
 

Zahrajte si s letadly!

letadla7Máte doma malé neposedy a chystáte se jim zpříjemnit posledních pár dní do začátku školního roku? Pak byste si neměli nechat ujít animovanou komedii Letadla.

Ve spolupráci se společností Falcon jsme pro vás připravili soutěž, ve které můžete vyhrát krásné ceny. Ve hře jsou puzzle od Dino Toys s motivem k filmu Letadla, samolepky, jojo a karty na nakup v prodejnach C&A na kolekci dětského oblečeni s motivy z filmu Letadla.

Stačí jen správně zodpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.
Soutěž s filmem Letadla běží od 19. do 28. srpna 2013.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

  • Petra Vymětalová

    Právě jsem do každého výherního balíčku přidala ještě další dárek – PC hru Letadla 😉

  • Už se taky těším. Příští týden se hraje u nás v kině

  • alena5

    Dnes byl na předpremiéře syn s tatínkem a film se jim líbil

  • mura

    Skvělé,už se moc těšíme-film Auta máme moc rádi a ukázka k filmu Letadla je taky moc pěkná…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist