Tati, co jsou to Vánoce?

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

Tak podobnou otázku si jistě za život vyslechnou všichni rodiče alespoň jednou. Pokud chcete svým dětem zodpovědět tuto otázku názorně, mohli byste využít třeba pohádku…

Společnost Intersonic je distributorem animované pohádky pro celou rodinu Myší pohádka. A právě tento film pomůže dětem objasnit, co jsou to Vánoce a navíc mile zpříjemní předvánoční čas.

Myší rodinka Atwellů si žila spokojeně kdesi v polích až do doby, kdy se sem sjely bagry a všechno se zde pomalu začalo měnit na staveniště. Myšky jsou nucené opustit svou domov. Vydávají se do města, kde najdou útočiště v opuštěném myším příbytku. Ten se nachází v domě, který obývají dvě děti s rodiči a líným, věčně nevrlým kocourem.

A právě tady se myší kluk a holčička setkávají s pojmem Vánoce, který neznají od svých rodičů. Ti tento zvyk odsuzují jako pouze lidský a hloupý. Ale děti jsou zvědavé, a tak se vydávají za poznáním tajemství Vánoc. Cesta není daleká, putují pouze po děti, ale i tak zažijí spoustu dobrodružství. Setkají se s postavičkami z vánočního stromečku, kdy jim každá vypráví svou vlastní verzi. Až teprve od skřítka se dozví, co je to Betlém a v čem spočívá skutečné kouzlo vánoc.

Kdo má rád Vánoce, ten si tuto pohádku chtě nechtě musí oblíbit. Ideální pro všechny děti nejen za poznáním těchto svátků, ale i pro zpříjemnění předvánočního času. Naprosto skvěle doplní atmosféru. Navíc trvá necelých padesát minut, takže děti se nudit rozhodně nebudou. Děj uteče velmi rychle, žádné natahování se v tomto případě nekoná.

Pohádka je doprovázena milými vánočními písničkami, které vám po několikátém poslouchání zůstanou doslova v hlavě. Postavičky navíc i tančí okolo stromečku, takže klidně si můžete pak zaskotačit s dětmi také.

Líbilo se mi nejen samotné vyprávění o tom, jak vánoční svátky vznikly. Pohádka ukazuje také na nejrůznější charakterové vlastnosti, pouze si je musíte ze zvířecích postav přenést na lidské. Pro děti je to ovšem schůdnější cesta, protože zvířátka milují. Kromě toho je zde vyzdvihnuta například skromnost, a to hned ze začátku, kdy myší rodinka ještě hospodaří v domečku na poli. Děti se ale dozví názorně i o dalších.

Animačně se pohádka také povedla, postavičky si rychle oblíbíte, ale třeba nenasytného medvěda budete z duše nenávidět… Dabing je rovněž velmi slušný, nevtíravý a příjemně se poslouchá.

Před filmem si můžete prohlédnout fotogalerii, vybírat můžete z českého nebo slovenského menu. Nechybí samozřejmě trailery na pohádky, například Lišák Renart.

Milá, povedená pohádka, kterou mohu jen doporučit!


Myší pohádka

Distribuce: Intersonic

Režie Michael Spor
USA 2002
Délka: 47 min
Zvuk: originál anglický 2.0, dabing český a slovenský 2.0
Formát: 4:3
Přístupný: bez omezení

DVD Myší pohádka si můžete koupit například zde.


Společnost Intersonic je distributorem DVD pro děti i dospělé. V nabídce najdete také cestopisné filmy, drama, romantické filmy a pro děti animované filmy i mnoho dalšího.

Nabídku naleznete na www.klikfilm.cz.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist