Recenze filmu: Zvonilka a tvor Netvor

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

Do kin přichází další strhující dobrodružství víl z Hvězdné roklinky. Tentokrát se do popředí dostává Fauna, víla chovatelka a jedna z kamarádek Zvonilky. Pohádkový svět víl se tentokrát potýká s tajemnou legendou předpovídající zánik Roklinky. Petropanovské příběhy máme s dětmi rádi, a tak jsme se na nový příběh moc těšili.

Nejnovější film z dílny Walt Disney Pictures – Zvonilka a tvor Netvor do českých kin zvonilka_jana1přináší společnost Falcon. Kromě Zvonilky se zde setkáme i s jejími kamarádkami – Faunou, Iris, Rozetou, Mlženkou a Vidiou.

Hlavní prostor nyní dostává tedy víla chovatelka, která miluje vše živé. Domnívá se, že v každém živém tvoru je alespoň kousek dobrého. Většinou se řídí srdcem, což vlastně může i za většinu jejich problémů.

Jak to dopadne, když pod svá ochranná křídla vezme podivného tvora s velkou tlamou a špičatými zuby, si budete muset počkat do kina.

Stejně jako v předchozích příbězích, i ve tvoru Netvoru odvedli animátoři skvělou práci. Celý film mi však vrtal hlavou plynulý pohyb vílích vlasů okolo křídel. Pokud se víla hnula, pohnul se i její cop, který ovšem proletěl křídly, jakoby tam nebyly. Myslím si, že v realitě by křídla tvořila překážku, kterou by vlasy projít nemohly. Další zvláštností je, že ačkoliv je v názvu filmu zmíněna Zvonilka, v příběhu je spíše na okraji dění. Pokud někdo Zvonilku a její dobrodružství nezná, může být touto skutečností dosti zmaten.

LEGEND OF THE NEVERBEASTTINKERBELL AND THE LEGEND OF THE NEVERBEAST

V první třetině se seznamujeme s novými postavami – Faunou, vílími skauty a jejich velitelkou Nyx. Ve druhé třetině poznáme tajemného tvora Netvora a společně s Faunou se budeme pokoušet pochopit, co je vlastně zač. Musím přiznat, že ke konci druhé třetiny se děti v sále začaly ošívat. I mne film začal nepatrně nudit, stále se nic moc nedělo. Tvor stavěl záhadné věže a Fauna se ho ze všech sil snažila schovat před Nyx. Pak události konečně dostali spád. Samozřejmě to, jestli tvor Netvor je záhubou či záchrannou pro Hvězdnou roklinku, vám nepovím. Prozradím jen, že pokud přibalíte balíček kapesníků, určitě neprohloupíte. Čím víc se blížil konec, tím častěji se ozývalo smrkání. Osobně si myslím, že takový konec si Zvonilka nezasloužila. Jelikož jde o pohádku pro děti, uvítala bych v něm víc naděje.

LEGEND OF THE NEVERBEASTLEGEND OF THE NEVERBEAST

Ale i přes to všechno všem milovníkům Zvonilky a jejích kouzelných příběhů návštěvu kina doporučuji. Zkuste odhalit pravdu a zažít třeba i nějaké to kouzlo.

Pokud jste příběh o tvoru Netvoru viděli, zajímalo by mne, co na „happy end naruby“ říkáte vy?

Napsal/a: JanaK

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • vnučkám jsem koupila všech 6 dvd

 • Anonymní

  Katty Fur

  Mne se film moc líbil.Nejvíc ze všech postav se líbila Nyx.Byla úžasná.Ten,,happy end naruby“ mne trochu pťekvapil,ale film(hlavne Nyx)byl suprový.Už se teším na další film od Zvonilky.

 • nica1

  Holkámse film taky moc líbil.Nikolka Zvonilku miluje a pro ni byl závěr dost silný.Nechápala proč když Fauna netvora měla ráda proč musí odejít.A cestou domu jsem odpovídala jak dlouho bude spát a kdy se vrátí a kde je 🙂 Ještě žádná pohádka na ni takto nezapůsobila.

 • Marci55

  Byly na tom děti a spokojenost veliká. Zvonilku zbožnují.

 • mura

  už se těším,až to bude u nás

 • Lien

  no jo, taky jsem potřebovala kapesník, nám se film moc líbil

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist