Popelka se vrací na filmová plátna v režii Kennetha Branagha!

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

Nesmrtelný příběh o krásné a hodné Popelce byl zfilmován již několikrát. Nejnovější verze se jako režisér ujal známý Kenneth Branagh…

Elka (Lily James) je krásná mladá dívka, jejíž idylický život skončí poté, co si její otec (Ben Chaplin) po tragické smrti Elčiny matky (na Zlatý globus nominovaná Hayley Atwell) najde novou ženu. Elka, která chce rozhodnutí svého otce podporovat, v jejich společné domácnosti přivítá svou novou macechu (dvojnásobná držitelka Oscara Cate Blanchett) a její dcery Anastázii (Holliday Grainger) a Drizelu (Sophie McShera). Když ale Elčin otec nečekaně zemře, je Elka vydána na milost své žárlivé a kruté nové rodině.

CINDERELLACINDERELLA

Velice záhy je přinucena stát se trojici žen, které s ní jednají velice bezohledně, služkou s tvářemi věčně zamazanými od popela, podle kterého se jí začne říkat Popelka. Navzdory krutostem, které musí snášet, se ale Elka nepoddává zoufalství, ani nepohrdá těmi, kteří s ní tak nepěkně zacházejí, a snaží se stále k ostatním chovat přátelsky a ctít přání své umírající matky, aby „měla odvahu a byla vždy milá“.

Když se Elka setká v lesích s krásným cizincem, aniž by tušila, že se ve skutečnosti jedná o prince (Richard Madden), a nikoliv o prostého Kita, zámeckého učně, jak se jí představil, je přesvědčena, že konečně nalezla spřízněnou duši. Zdá se, že by se na ni konečně mohlo zase jednou usmát štěstí, protože král (držitel cen BAFTA a Emmy Derek Jacobi) pozve všechny dívky z království na královský bál, a Elka se proto těší, že se znovu setká s okouzlujícím Kitem. Macecha jí však účast na plese zakáže a zákeřně jí zničí šaty.

CINDERELLACINDERELLA

Vypočítavý velkovévoda (Stellan Skarsgård) mezitím za asistence zlé macechy nachystá plán, který by měl zhatit princovy naděje na setkání s Elkou. Jak už tomu ale v pohádkách bývá, je po ruce pomoc. Velice záhy se objevuje vlídná žebračka (na Oscara dvakrát nominovaná Helena Bonham Carter) a vyzbrojena dýní, několika myškami a kouzelnou hůlkou navždy změní Popelčin život.

CINDERELLACINDERELLA

Film inspirovaný klasickým pohádkovým příběhem znovu přivádí na filmová plátna postavy a scény z ojedinělého animovaného filmu z roku 1950 ve vizuálně úchvatné podobě, určené pro zcela novou generaci diváků.

Společnost Walt Disney Studios se už celé roky snaží přivést Popelčin příběh zpátky na filmová plátna, aby tento nadčasový příběh představili divákům 21. století a znovu oživili nostalgii a vzpomínky milionů fanoušků po celém světě. Ze všeho nejdůležitější pak bylo, aby byl takový film zábavný a aby pohádkové postavy působily co nejpřirozeněji, ale současně aby zachovával nezapomenutelné prvky klasické animované předlohy.

CINDERELLACINDERELLA

Režisér Kenneth Branagh (Hamlet, Thor) zatím nikdy neuvažoval o tom, že by natočil pohádku, ale když si přečetl scénář od Chrise Weitze (Jak na věc), zjistil, že ho tento příběh oslovil tak, jak by ho to nikdy nenapadlo.

Uchvátila mě síla toho příběhu a přišlo mi, že vizuální stránka celého projektu, na které se v té době pracovalo, je mi velice blízká,“ říká Branagh.

Jde o klasický příběh, kde se hlavní postava vydává na pouť, kterou jsme všichni schopni velice dobře chápat, takže pro mě jako pro režiséra bylo úžasné mít šanci dostat takový příběh do rukou.“

Aby byl výsledný film poplatný moderním divákům, bylo důležité ho vystavět na právě takových lidských hodnotách, jakými jsou vlídnost a soucit. A tvůrci filmu byli přesvědčeni, že silný příběh v kombinaci s výjimečně talentovanými herci a působivým scénářem, plným komplexnějších a realističtějších postav, právě takový výjimečný filmový zážitek zajistí.

Premiéra filmu Popelka – 19. března 2015

Zahrajte si s Popelkou!

Pokud se těšíte na klasické zpracování nesmrtelného příběhu, pak neváhejte a vydejte se i se svými dětmi do kina. Čeká na vás snímek naplněný touhou po lásce, přátelstvím a chybět nebde samozřejmě ani doibro a zlo. My jsme také pro vás ve spolupráci se společností Falcon připravili soutěž, ve které si můžete zahrát o pěkné ceny! Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.

cinderella_lahevpoukaz1

Soutěž s filmem Popelka běží od 16.  do 25. března 2015.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Oslaďte si život s přírodními sladidly

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o svoje zdraví a záleží mu na tom, co jí, už určitě na

Čtu dál →

Tipy na dárek pro děti i maminky

Čas Vánoc se blíží přímo mílovými kroky a vy si možná začínáte lámat hlavu nad tím, co nadělit novopečené

Čtu dál →

Jak si udržet dobrou náladu v předvánočním shonu

Vánoce jsou za rohem, z televize, novin, rádia i obchodů se na nás valí zprávy o tom, že bychom se

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist