Pohádkový příběh ze země pidilidí

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

Film z fantazijního prostředí, ve kterém vedle lidí a reálných bytostí existují také maličtí, asi 2 milimetry vysocí Minimojové s velkýma špičatýma ušima. Chlapec Artur, se kterým jsme se mohli seznámit v minulých dvou dílech, byl uvězněn lstí zlého Maltazarda v podobě Minimoje. Maltazard se místo Artura proměnil do lidské velikosti. A chystal se konat zlo…

Pomoci Arturovi stát se opět člověkem a zastlavit zlo M Arturovi pomáhají jeho přátelé  – princezna Selenie a Betameche.

Na projekci tohoto snímku jsem s sebou (v duchu pozvánky na ni) vzala děti (4-7 let). I když po té, co jsem si přečetla anotaci a dostupné informace z internetu, jsem trochu zapochybovala, že právě tohle je podívaná, kterou chci dětem dopřát. Nakonec jsem si ale řekla, že při nejhorším odejít se dá vždy.

Hned po prvních záběrech jsem věděla, že jsem udělala dobře, že jsem děti s sebou vzala. Velice mile mě překvapilo, že film nebyl plný soubojů (pominu-li jeho závěr), jak by se dalo podle anotací očekávat, ale naopak vtipu, krásné kombinace  animovaných postav v hraném filmu a zajímavých scének nejen pro děti. Přiznám se, že mě chvílemi děj pohltil natolik, že jsem ani nerozlišovala hranou část filmu od animované, ale vše mi do sebe hezky zapadlo.

Děti byly nadšené zejména scénami, při kterých Artur se svými parťáky projíždí v malém autíčku plastovou dráhu pro autíčka plnou zatáček, kopců a otoček – hrdinové byli chvíli vzhůru nohama, po té sjeli prudký kopec a za chvilku byli opět vzhůru nohama. Po chvilce přesedli do vláčku – vlakové koleje byly ve filmu položené tak, že vlak projížděl „tunýlky“ ve zdech místností. Dovedu si představit, že i já bych chtěla mít jako dítě doma právě takovou vláčkodráhu.

Chcete-li vědět, čím vším hrdinové cestovali, doporučuji zajít si na film, věřím, že i vašim dětem se právě tyto scénky budou líbit.

Ještě než se naplno rozjely titulky, byla zejména dospělá část publika mile překvapena Darkusovým výstupem, ve kterém nastoupil na podium jako suverénní rocková hvězda, přivítal děti a spustil. Darkuse totiž nenamluvil v originále nikdo jiný, než tygr rocku – Iggy Pop, který postavu srovnává s Gene Simmonsenem, frontmanem a baskytaristou skupiny Kiss.

Závěr:

Zda se podaří se Arturovi získat zpět svou lidskou podobu a porazit Maltazarda, se již musíte nechat sami překvapit…

Film je velice zajímavý, napínavý, děti se při něm jistě nestihnou nudit. Čtyřleté dítě bych na něj i přes to znovu nejspíš nevzala, ke konci byl film samý zloun, hluk a plameny (o trochu méně by jistě neškodilo), ale šestileté klidně.

Velkou zásluhu ale na mé (naší) spokojenosti má také skvělý český dabing, kterému nelze nic vytknout.


Film Arthur a souboj dvou světů uvádí do našich kin společnost Bioscop.

V kinech má tento film premiéru 10.11.2011.

Chcete-li znát bližší informace o filmu a další zajímavosti, přečtěte si tento článek.

Stále ještě můžete vyhrát v soutěži, kterou jsme pro vás spolu se společností Bioscop připravili. Najdete ji zde.

Napsal/a: lennka

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • Milý anonymní, možná to není nejpřesněji napsáno, ale logicky postupuji chronoligicky dle časové osy filmu, proto lze předpokládat, že jsem měla na mysli titulky v závěru filmu.
  Kdo je Darkus? Jděte do kina a dozvíte se to ;o), kdo viděl první dva díly nebo jeden z nich, ten ví.

 • bamiska

  ještě než jsem začala číst článek a 10letej kluk uviděl obrázky tak se mu rozzářil )směv a začal o pohádce mluvit já to vůbec neznám, ale obrázky jsou hezké je to hezky animované a podle nadšení kluka odhaduju že bude bodovat i u větších diváků

 • Anonymní

  „Ještě než se naplno rozjely titulky, byla zejména dospělá část publika mile překvapena Darkusovým výstupem, ve kterém nastoupil na podium jako suverénní rocková hvězda, přivítal děti a spustil.“
  – tohle jsem nějak nepochopil. můžete to, paní Lenko, prosím upřesnit? To se odehrálo před koncem filmu nebo na začátku? Kdo je Darkus?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist