Nejslavnější listonoš na světě, Pošťák Pat, míří do kin!

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

Nejoblíbenější listonoš na světě, Pošťák Pat, se chystá do kin v animované podívané, ve které nechybí humor, akce, písničky a také světla ramp. Jeho první celovečerní film nachystal Pošťáku Patovi dobrodružství v pěvecké talentové soutěži, zatímco jeho městečko ohrožuje stovka robotů, kteří vypadají jako on. Ještě že má Freda, věrného kocoura.

Pošťák Pat spolehlivě doručí všechna psaní a zábavu pro celou rodinu.

„Pošťák Pat, pošťák Pat, pošťák Pat má náramný svět. Vstává brzy ráno, kocour mňoukne ,ano,‘ pak už oba s poštou vyráží…“

Nebýt nového protivného šéfa, Pat by možná napořád roznášel zásilky sousedům ve své idylické vesničce. Jenže šéf mu zatrhne rodinný výlet k moři s přítelkyní Sárou a Pat je rozhodnutý udělat cokoli, aby ji na vysněný výlet do Itálie mohl vzít. Dokonce i přihlásit se jako zpěvák do televizní talentové soutěže, kam ho samozřejmě provází i jeho nerozlučný kocour.

pat1pat2

Záhy se ukáže, že Pat umí stejně dobře zpívat jako nosit dopisy. Z Pata je najednou hrdina a hvězda, jen ne pošťák. Jeho povinnosti má zatím plnit elektronický dvojník, robot zvaný Patbot, doprovázený robotím kocourem Fredbotem. Jenže v době, kdy se Pat snaží o úspěch v showbusinessu, Patbot napáchá v Zelené Dolině spoustu nepravostí, které jeho sousedé a přátelé omylem připisují jemu samotnému. Pár rozbitých okenních tabulek je mezi nimi to nejmenší. Aby potíží nebylo málo, vypadá to, že Patův šéf se s pomocí armády Patbotů snaží ovládnout svět…

Pošťáka Pata tedy čeká hned několik velkých úkolů: vyhrát pěveckou soutěž, utkat se s roboty, kteří vypadají jako on a zachránit svět.

pat3pat5

Animovaná komedie Pošťák Pat vznikla podle stejnojmenného britského seriálu, který zná i v Čechách každé dítě a každý rodič. První série se na BBC vysílala už v roce 1981 a po celou dobu si udržuje svůj klasický plastelínový styl, jenž později proslavili i Wallace a Gromit. Seriál vysílají i české televize, fenoménem u dětí se stal také díky DVD a YouTube. Ve filmové verzi se objeví staří známí obyvatelé Patovy Zelené Doliny a díky jeho a londýnské pěvecké misi přibydou i nové postavy.

pat9pat10

Filmový Pošťák Pat nabídne podívanou pro celou rodinu: důvěrně známé hrdiny pro předškoláky, akční scény pro starší děti a humor, který ocení i dospělí.

Uvěříte tomu, že doručování zásilek je ta nejdobrodružnější práce na světě!

Karel Gott, Michal David a Dara Rolins dabovali celovečerní film

Výjimečná sestava se sešla ve studiu při práci na českém dabingu celovečerní animované komedie Pošťák Pat. Michal David se zhostil největší role předsedy poroty Simona Cowbella. Kreslená postava Michala Davida odkazuje na Simona Cowella, skutečného a přísného porotce britského X factoru. Filmový dabing si vyzkoušel poprvé, stejně jako Karel Gott, který namluvil faráře Tichého. Dara Rolins pak propůjčila hlas místní babce – Dorotě Tomanové.

„Pošťáka Pata samozřejmě znám, asi jako každý rodič,“prozradila Dara pat8Rolins.

„Dabingovou roli v Pošťákovi jsem vzít prostě musela, protože kdyby se někdy Laura dozvěděla, že jsem mohla jednu postavičku namluvit a neudělala to, tak bych si to dost odskákala.“

Podobný strach ze svých dětí měl pravděpodobně i Karel Gott. S nadabováním souhlasil okamžitě, jediný problém byl, dostat ho díky nabitému programu do studia. „Termín s mistrem jsme ladili téměř měsíc,“ říká režisér českého znění Pošťáka Pata Jiří Balcárek.

pat6pat7

Zajímavosti k filmu:

 • Pošťák Pat se poprvé vysílal roku 1981 na BBC1, takže je na BBC nejdéle vysílaným animovaným seriálem.
 • Pošťák Pat se vysílal ve více než 85 zemích, takže Pat je bezpochyby držitelem titulupat_vizual „Nejslavnější pošťák na světě“.
 • Pošťák se měl původně jmenovat Ron a namísto kocoura měl být jeho parťákem velký pes Don. Seriál se měl jmenovat „Ron a jeho pes Don
 • Pat celý svůj život žije ve vesničce Zelená Dolina, kromě krátkého období okolo jeho dvaceti let, které strávil v Harrogate (lázeňské městečko v severním Yorkshiru). To je panečku věrnost!
 • Zelená Dolina je inspirována vesnicí Longsleddale v Cumbrii v severozápadní Anglii, uprostřed slavného Lake Districtu.
 • V anglickém zábavním parku Longleat je pod širým nebem replika Zelené Doliny včetně pošty a nádraží.
 • Pat je pořád na cestě. Při doručování zásilek ujede denně 80 km a pěšky nachodí 16 km.
 • Žádná zásilka není moc velká nebo moc malá. Pat doručoval už cokoliv od obřího magnetu po miniaturního slona.
 • Jeho královská Výsost princ William, vévoda z Cambridge, měl obrázek Pošťáka Pata na své krabičce na svačinu, když šel poprvé do školky.

 

Zahrajte si s nejslavnějším pošťákem na světě!

pat11Milují vaše děti pošťáka Pata? Chtějí si užít ještě více dobrodružství, které na něj čeká? Pak rozhodně neváhejte  a vyrazte do kina, kde na vás a vaše děti Pat a jeho věrný kocour Fred už čekají! Premiéra filmu je již dnes!
My vám ve spolupráci se společností Bonton film přinášíme soutěž, ve které si můžete zahrát o předměty k filmu Pošťák Pat ve filmu. Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku a mít štěstí při tipování.

Soutěž s pošťákem Patem běží od 12. do 25. září 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko. Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • Jarmuschka

  Na seriál nás upozornil svého času dědeček, koukaly jsme pravidelně.
  Teď už holky koukají na jiné…
  (Možná je mi to i trochu líto…)
  😉

 • Marci55

  malá už se těší až vyrazíme do kina

 • mura

  moc pěkné,už se těšíme,až to bude v kině

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist