Navštívili jsme: Alenka v kraji zázraků

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

Divadlo Hybernia uvedlo další rodinný muzikál s názvem Alenka v kraji zázraků. Premiéra muzikálu se odehrála 22. a 23.9.2016 pod taktovkou produkční společnosti Pixa-pro.

Inspirací scénáristům Janovi a a Aleně Pixovým se staly příběhy Lewise Carrolla z 19. století Alenčina dobrodružství v říši divů a Alenka v říši za zrcadlem. Tedy příběhy, které zná už několik generací. O hudbu se postaral Vašo Patejdl, texty písní jsou z pera Kristýny Pixové a režie se ujal Matěj Balcar.

Hlavní hrdinkou je samozřejmě Alenka. Příběh začíná den před jejími šestnáctými narozeninami. Alenka se na oslavu těší, zároveň ale zjistí, že rodiče na její oslavu zapomněli a pravděpodobně se rozejdou. Aby toho nebylo málo, tatínek na její oslavu nemá čas. Nešťastná usíná a rázem se ocitá v pohádkové říši s další Alenkou, která se stává její průvodkyní. Setkává se zde s Kloboučníkem, Zajícem Březňákem, Houseňákem, Valibukem, Srdcovou královnou, , Bílým i Černým rytířem a také se Šklíbou.

avkz_prem_6113 avkz_prem_6147 avkz_prem_6225

Šestnáctiletá Alenka žije v dnešním moderním světe, oproti tomu druhá, malá, Alenka žije ve světě tak nějak bezstarostném. V ději se také objevují dvě královny, stejně jako na šachovnici. Bílá královna, která je představuje dobro a je maminkou Alenky a Černá královna. Tatínkem Alenky je věčně uspěchaný Bílý králík.

Jak se nám Alenka v kraji zázraků líbila?

První polovina představení nás dost překvapila, chvílemi jsem si říkala, na co jsme to vůbec šli?

I když jsme měli zvláštní pocity, druhá polovina nás vtáhla do děje o to víc a opravdu jsme si ji užili. O zábavu se postaral Houseňák, který se zakukluje a během představení se přemění v motýla; skvělý Valibuk, který slaví nenarozeniny 364krát v roce a vymýšlí kufříková slovíčka (zkrácená slova, aby se vešla do kufříku – např. hobrák znamená hodný dobrák atd.) a také skvělá dvojice – Bublifuk a Bublifík.

Ty zkrácený slovíčka budu používat taky, to se mi líbí. A ty nenarozeniny, ty jsou taky fajn. A moc se mi líbil Houseňák, jak se najednou ke konci proměnil v motýla. To bylo vtipný.

(dojmy osmiletého syna)

Oživením jsou kouzelnická čísla v podání Pavla Kožíška. Diváci tak uvidí mimo jiné proměnu dospělé Srdcové královny v malou holčičku či levitující Alenku.

Mami, jak se to stalo, že se z té zlé Srdcové královny najednou stala malá holčička?

A jak to ta Alenka dokázala, že tam visela ve vzduchu nad stolem?

Rodinný muzikál Alenka v kraji zázraků je pojat moderně a je zasazen do dnešní doby. Alenka se zde setkává s problémy 21. století (nefungující rodina, touha po štíhlé postavě a plnění rodičovských snů apod).

Představení trvá 2 hodiny a 30 minut včetně přestávky.

avkz_prem_6121 avkz_prem_6202

Sama za sebe mohu říci, že návštěvu doporučuji s dětmi staršími, protože ty menší určitě nepochopí podstatu děje, kterou je to, že pokud nám život přichystá nějaká úskalí, my je musíme řešit. A pokud je řešení špatné, poučíme se a příště už jistě vše uděláme správně. Vzpomínky minulé tak mohou ovlivnit vzpomínky budoucí.

Pokud do divadla Hybernia ovšem zavítáte s menšími dětmi, jistě je zaujmou veselé písničky a skvělá taneční čísla. V šatně divadla si pro ty nejmenší můžete za malý poplatek a vratnou zálohu také zapůjčit podsedák, aby děti dobře viděly. Samozřejmostí je možnost zakoupit si program (50 Kč), pexeso a jiné materiály.

Exif_JPEG_420alenka-v-kraji-zazraku

Další informace o muzikálu Alenka v kraji zázraků včetně kalendáře představení do konce tohoto roku, hereckého obsazení najdete na www.muzikalyprodeti.cz.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Půjčku vyřídíte pomocí textové zprávy na mobilním telefonu

SMS půjčka je jeden z finančních produktů, který vám dokáže vyřešit nepříjemnou situaci s financemi. Pokud máte nečekané finanční

Čtu dál →

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist