Malí Nezbedové – velká dobrodružství na malém dvorku

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

Umí báječně tančit, zpívat a z malé zápletky umí udělat báječnou dobrodružnou výpravu.  Takový jsou Malí Nezbedové – „kámoši“ ze dvorku.

Tři pohádkové příběhy Malí Nezbedové na DVD 1 přináší Intersonic a jsou určeny pro děti od 1 do 5 let.

Pětice nezbedných zvířátek, která umí báječně zpívat, tančit a na každý problém mají vlastní zlepšováčky, vás zavede na malý dvorek, který se umí proměnit v tajuplné místo, kde zdánlivě jednoduché věci se promění v neuvěřitelná dobrodružství.

V prvním příběhu „Cesta do středu Země“ se Nezbedové vydávají pod povrch Země hledat ztracenou minci pro štěstí. Vše zauzlují tím, že používají svoje super vynálezy jako je např. „raketovrták“ nebo „přísavkoboty“.  Jak sami říkají: „Vynález je jediná cesta“.

V druhém příběhu „Robin Hood Čistotný“ se dvorek promění ve špinavé městečko Špindírov, ve kterém by se vesničané velice rádi vykoupali, ale starosta Smraďoch jim v tom brání. Všichni touží po čistotě, a tak se jeden z Nezbedů vydává do Čistolesa pro Robina Hooda Čistotného.  Boj mezi starostou a Robinem Hoodem zachraňuje jejich pád do fontány plné mýdlových bublin a pískání gumové kachničky, která se natolik starostovy zalíbí, že zruší svůj nesmyslný příkaz o špíně všude kolem sebe.

Poslední třetí příběh na DVD „Dva mušketýři“ je o dvou nezbedných mušketýrech, kteří se vydávají do francouzské krajiny plné sladkých dobrodružství. Musí si však dát pozor na královninu gardu. Při střetu s gardou jim na pomoc přispěchá maskovaná madam, která se touží stát mušketýrem. Ve skutečnosti je to královna, která touží po neobvyklém dobrodružství.

Celé DVD Malí Nezbedové na mě působí velmi harmonicky. Barevná sladěnost postaviček a pozadí každého příběhu je často doplněná o krátkou píseň, která podtrhuje právě probíhající děj každého příběhu.

I když jsou příběhy jednoduché a koukatelné, domnívám se, že by roční dítě nezaujalo…byl by to pro něho ještě dlouhý a těžký žánr.  I věková hranice pěti let už je hraniční, ale úplně z opačného důvodu. Syn se svojí kamarádkou DVD shlédli a rozhodli, že tohle už není pro ně. Takže Malí Nezbedové poputují k tříleté neteřince, která z něho bude mít skutečnou radost.


Malí Nezbedové

Žánr: Animovaný / Dětský
Země původu:
USA / Kanada
Rok vzniku:
2004 – 2011
Délka:
72 minut
Původní název:
The Backyardigans
Režie:
Robert Scull, Dave Palmer, Mike Shiell, Bill Giggie, Donald Kim
Zvuk:
Dolby Digital 2.0 anglicky, česky, slovensky
Obraz:
barevný 4:3

DVD Malí Nezbedové si můžete koupit například zde


Společnost Intersonic je distributorem DVD pro děti i dospělé. V nabídce najdete také cestopisné filmy, drama, romantické filmy a pro děti animované filmy i mnoho dalšího.

Nabídku naleznete na www.klikfilm.cz.

Napsal/a: Suodal

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist