Malí hrdinové, velké dobrodružství

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

Při mrazivých dnech si můžete v rodinném kruhu zpříjemnit čas zhlédnutím filmu Hrdinové z říše Gaja, který v roce 2004 dobýval kina a lze ho zakoupit na DVD.

Hrdinové z říše Gaja, Intersonic

Dva hlavní hrdinové tvoří na první pohled ušatý nesourodý celek. Blonďatý, vysoký, domýšlivý svalovec Zino, který nikdy nemešká a do všeho se vrhá po hlavě, a druhý maličký, chytrý Boo s brýlemi, jenž se věnuje technice a tuto zálibu využívá při dobrodružstvích.

Zino má mnoho příznivců a vyniká dokonce i v auto-moto. V připravovaném závodě o polibek starostovy dcery Alanty se sama odvážná dívka v přestrojení za muže vydává závodit, jelikož není tatínkova holčička, ale pořádná rebelka.

Na startu nechybí trojice Snurků, kterou tvoří malý morous Glaber, přitroublý velký Bramp a mladý jinoch Zeke, jenž miluje Alante. Závod i přes mnohé nástrahy vyhraje Zino, ale obyvatelé mají velký problém – krystal Dalamit (nevyčerpatelný zdroj energie) byl ukraden. Kvůli žárlivému profesorovi Sucharovi je říše v ohrožení, jelikož svým transformačním strojem ničí krásnou přírodu říše. Krystal, který je srdcem říše, přemístil do lidské dimenze. Hrdinové mají jediný cíl – vrátit Dalamit na své místo a říši zachránit. Závodníci se tedy vydají do světa lidí, aby krystal přinesli.

Evropský animák

Způsob animace se na televizních obrazovkách dobře zabydlel, každé Vánoce koukáme např. na Shreka. Tento animovaný snímek německo-španělsko-britské koprodukce se bohužel nemůže rovnat s hollywoodskými filmy jako je Doba ledová či Hledá se Nemo. Evropští tvůrci si však s vykreslením přírody říše Gaja a světem lidí poradili velmi dobře, střih je líbivý, postavy nejsou trhanými stroji. Film nepostrádá vtip, obzvlášť chválím hudbu, kterou složil Michael Kamen (známý soundtrackem ke Smrtonosné zbrani a Králi zbojníků Robinu Hoodovi). 91 minut filmu vidím za docela dobře investované minuty, neboť se nebude nudit ani dítě a dle mého soudu ani rodič, který miluje fantasy.

Hodnocení: 67%


Hrdinové z říše Gaja

Hrají : Patrick Stewart, Emily Watson, Glenn Wrage, Alan Mariot, Bob Saker
Režie
: Holger Tappe, Lenard Fritz Krawinkel
Německo, Španělsko, Velká Británie 2004
Délka
: 88 min
Zvuk
: originál anglický 5.1, dabing český a slovenský 5.1
Formát
: 16:9
Přístupný
: bez omezení

DVD Hrdinové z říše Gaja si můžete koupit například zde.


Společnost Intersonic je distributorem DVD pro děti i dospělé. V nabídce najdete také cestopisné filmy, drama, romantické filmy a pro děti animované filmy i mnoho dalšího.

Nabídku naleznete na www.klikfilm.cz.

Napsal/a: Pavlína Ticháčková

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist