Kubík hrdina vás zve do kina

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

Právě dnes vstupuje do našich kin další krásný příběh pro děti od Falconu s názvem Kubík hrdina. Příběh malého kulíka zlatého, který má problémy naučit se létat a migrovat se svou rodinou do teplých krajin vás chytne za srdíčko.

Krásný kreslený příběh přichází do našich kin ve 2D verzi právě dnes, 30. 8. 2018. A máte se na co těšit, i když se nejedná o příběh, u kterého byste brečeli smíchy. Chvilkami tomu bude možná naopak. Přesto si troufám říct, že budete nadšeni.

Příběh smutný i veselý – to je Kubík hrdina

Hejno kulíků zlatých přilétá na své oblíbené místo, kde přivedou na svět své mladé i přes to, že vědí, že tu na ně číhá nebezpečí. Ale poctivě trénovali, aby útok Shadowa odrazili. Neuspějí stoprocentně, škody ale mohli být horší. Dostali se k cíli svého dlouhého letu a mohou přivést mláďata na tento svět. A není jich málo. Mezi nimi i hlavní hrdina Kubík a jeho vyvolená Pavlínka. Před Shadowem se ale musí mít na pozoru.

Mláďata se učí poznávat svět, hledat si potravu, a když nadejte ten správný čas, tak i létat. Pavlínka si za partnera k létání vybere Kubíka, který ale otálí. Když se konečně rozhodne vzletět, Shadow zaútočí a chce Kubíka odnést pryč. Tatínek to ale nedopustí a s nasazením vlastního života Kubíka zachrání. Bohužel ho to stojí život a Kubík si to dává za vinu. Nebude létat. Smůla se mu lepí na paty a tak když nastane čas k odletu do teplých krajin, zůstane tu a bude muset přečkat zimu.

Jedinou šancí je vydat se na cestu a hledat údolí, kde přečká nejhorší. Pěšky to ale trvá velmi dlouho a cestou není v bezpečí. S pomocí několika přátel je schopen přežít ve světě plném nepřátel, a nakonec je oslavován jako hrdina. Setká se na jaře opět se svou maminkou i Pavlínkou? Pomstí smrt svého tatínka? Naučí se létat? A jak vše vlastně dopadne? To se dozvíte v kině.

Dlouho jsme v kině nebyli, a tak jsme se moc těšili. Poprvé s námi šla i čtyřletá dcerka, a tak jsem se trochu obávala, jak to zvládneme. Je totiž velká neposeda. K mému překvapení se celou dobu vydržela dívat, i když chvilkami se lekala náletu Shadowa a chvíli jí bylo do pláče. Bylo jí líto Kubíka, který přišel o tatínka. Celkově se ale pohádka líbila nejen jí, ale i starším bráškům. A věřte, že i na ty slzičky došlo. Ale jen na chviličku.

Kubík hrdina

Délka filmu: 83 minut

Premiéra v našich kinech: 30.8.2018

Formát: 2D český dabing

Žánr: animovaný, rodinný, dobrodružný

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist