Kubík hrdina vás zve do kina

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

Právě dnes vstupuje do našich kin další krásný příběh pro děti od Falconu s názvem Kubík hrdina. Příběh malého kulíka zlatého, který má problémy naučit se létat a migrovat se svou rodinou do teplých krajin vás chytne za srdíčko.

Krásný kreslený příběh přichází do našich kin ve 2D verzi právě dnes, 30. 8. 2018. A máte se na co těšit, i když se nejedná o příběh, u kterého byste brečeli smíchy. Chvilkami tomu bude možná naopak. Přesto si troufám říct, že budete nadšeni.

Příběh smutný i veselý – to je Kubík hrdina

Hejno kulíků zlatých přilétá na své oblíbené místo, kde přivedou na svět své mladé i přes to, že vědí, že tu na ně číhá nebezpečí. Ale poctivě trénovali, aby útok Shadowa odrazili. Neuspějí stoprocentně, škody ale mohli být horší. Dostali se k cíli svého dlouhého letu a mohou přivést mláďata na tento svět. A není jich málo. Mezi nimi i hlavní hrdina Kubík a jeho vyvolená Pavlínka. Před Shadowem se ale musí mít na pozoru.

Mláďata se učí poznávat svět, hledat si potravu, a když nadejte ten správný čas, tak i létat. Pavlínka si za partnera k létání vybere Kubíka, který ale otálí. Když se konečně rozhodne vzletět, Shadow zaútočí a chce Kubíka odnést pryč. Tatínek to ale nedopustí a s nasazením vlastního života Kubíka zachrání. Bohužel ho to stojí život a Kubík si to dává za vinu. Nebude létat. Smůla se mu lepí na paty a tak když nastane čas k odletu do teplých krajin, zůstane tu a bude muset přečkat zimu.

Jedinou šancí je vydat se na cestu a hledat údolí, kde přečká nejhorší. Pěšky to ale trvá velmi dlouho a cestou není v bezpečí. S pomocí několika přátel je schopen přežít ve světě plném nepřátel, a nakonec je oslavován jako hrdina. Setká se na jaře opět se svou maminkou i Pavlínkou? Pomstí smrt svého tatínka? Naučí se létat? A jak vše vlastně dopadne? To se dozvíte v kině.

Dlouho jsme v kině nebyli, a tak jsme se moc těšili. Poprvé s námi šla i čtyřletá dcerka, a tak jsem se trochu obávala, jak to zvládneme. Je totiž velká neposeda. K mému překvapení se celou dobu vydržela dívat, i když chvilkami se lekala náletu Shadowa a chvíli jí bylo do pláče. Bylo jí líto Kubíka, který přišel o tatínka. Celkově se ale pohádka líbila nejen jí, ale i starším bráškům. A věřte, že i na ty slzičky došlo. Ale jen na chviličku.

Kubík hrdina

Délka filmu: 83 minut

Premiéra v našich kinech: 30.8.2018

Formát: 2D český dabing

Žánr: animovaný, rodinný, dobrodružný

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Co byste měli vědět, než koupíte dítěti první kolo

Pokud se chystáte koupit svému dítěti kolo, měli byste vědět, že při jeho výběru je nejdůležitější správná velikost. To

Čtu dál →

Víc energie a času na sebe i děti? Udělejte 2 věci a máte vyhráno!

Mít tak návod na to, abychom měly jako mámy na dítě více času, abychom mu nekřivdily, aby bylo samostatné,

Čtu dál →

[Soutěž] CD Playground English: Frog Biscuits

Písničky pro děti v angličtině pobaví i naučí. Na trh přichází novinka projektu Playground English. A 3 z vás

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist