Johnny Depp se vrací ve své ikonické roli kapitána Jacka Sparrowa!

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

V Australském Queenslandu bylo zahájeno natáčení pátého dílu série Piráti z Karibiku. Johnny Depp se tak vrací ve své ikonické, na Oscara nominované roli kapitána Jacka Sparrowa…

V exteriérech v Austrálii bylo dne 17. února zahájeno natáčení pátého dílu hitové série dobrodružných komedií Piráti z Karibiku společností Disney a Jerry Bruckheimer Films, jehož režie se tentokrát ujali Espen Sandberg a Joachim Rønning (Kon-Tiki). Tato série se inspirovala klasickou atrakcí v zábavních parcích společnosti Disney, a celkově zatím celosvětově utržila 3,7 miliardy dolarů.

Pátý díl série se bude kompletně natáčet v ateliérech Village Roadshow Studios a v exteriérech australského Queenslandu.

Jack Sparrow – jedna z nejoblíbenějších postav filmu

Johnny Depp se vrací ke své ikonické, na Oscara nominované roli kapitána Jacka Sparrowa, jedné z nejoblíbenějších postav filmové historie, a nově se k němu přidávají držitel Oscara Javier Bardem (Tahle země není pro starý, Skyfall), začínající mladé hvězdy Kaya Scodelario (Labyrint: Útěk, britský seriál Skins), Brenton Thwaites (Maleficent: Královna temné magie, Dárce) a Golshifteh Farahani (Kouzelný kámen, Exodus: Bohové a králové).

Do akce se vrací Oscarem oceněný Geoffrey Rush coby Barbossa, Kevin R. McNally jako Joshamee Gibbs a Stephen Graham v roli Scruma.

O čem bude další příběh Jacka Sparrowa?

V tomto svém zbrusu novém dobrodružství se smolařský kapitán Jack Sparrow dostává řízením osudu do ještě větších potíží než kdykoliv předtím, když zjišťuje, že z Ďáblova trojúhelníku uprchla skupina zabijáckých pirátských duchů, kterou vede jeho pradávný nepřítel, hrozivý kapitán Salazar (Bardem), a jejich jediným cílem je pozabíjet všechny piráty na světě…včetně jeho samotného. Jedinou naději na přežití představuje pro kapitána Jacka legendární Poseidónův trojzubec, mocný artefakt, který tomu, kdo jej vlastní, propůjčuje moc vlády nad oceány.

Pátý díl série Piráti z Karibiku produkuje Jerry Bruckheimer a scénář k němu napsal Jeff Nathanson (Chyť mě, když to dokážeš, Indiana Jones a království křišťálové lebky). Vedoucími výroby jsou Chad Oman, Joe Caracciolo, Jr. a Brigham Taylor.

Tvůrci

K Bruckheimerovi, Sandbergovi a Rønningovi se na této dobrodružné plavbě přidává celý tým špičkových a velmi ceněných umělců – z nichž mnozí jsou v rodině Pirátů z Karibiku nováčky – včetně kameramana Paula Camerona (60 sekund, Déjà Vu, Collateral), výtvarník Nigel Phelps (Pearl Harbor, Transformers: Pomsta poražených, Transformers 3), kostymérka Penny Rose (všechny čtyři díly série Piráti z Karibiku), vedoucí týmu vizuálních efektů Gary Brozenich (Osamělý jezdec, Na hraně zítřka), oscarový tvůrce speciálních efektů John Frazier (devět filmů pro Jerryho Bruckheimera a desítky pro další tvůrce) a vedoucí týmu speciálních efektů Dan Oliver (Šílený Max: Zběsilá cesta, X-Men Origins: Wolverine), hlavní vedoucí kaskadérů R. A. Rondell (Hunger Games: Síla vzdoru 1. část), vedoucí kaskadérů Thomas Robinson Harper (Strážci Galaxie, Captain America: Návrat prvního Avengera) a Kyle Gardiner (San Andreas, Kingsman: Tajná služba), oscarový maskér a stylista Peter Swords King (trilogie Pán prstenů a Hobit, Čarovný les) a střihači Joel Cox (Nesmiřitelní, Million Dollar Baby, Americký sniper) a Gary D. Roach (Americký sniper).

Pozoruhodný norský tvůrčí tým Sanberg a Rønning má na svém kontě režii snímku Kon-Tiki, kritikou velmi ceněného příběhu o slavném cestovateli Thorovi Heyerdahlovi, který byl nominován na Oscara i Zlatý globus v kategorii Nejlepší zahraniční film. Poté, co si získali vybudovali úspěšnou kariéru coby autoři ceněných reklamních spotů a hudebních videoklipů, se Rønning a Sandberg ujali režie válečného dramatu Max Manus, aby se následně pustili do již zmíněného snímku Kon-Tiki. Zatím naposledy si Rønning se Sandbergem vyzkoušeli také úlohu vedoucích výroby a současně režírovali první dvě epizody výpravného seriálu Marco Polo společnosti Netflix, které natáčeli v exotických exteriérech Malajsie, Kazachstánu a Benátek. Před nedávnem byla oznámena druhá sezóna tohoto seriálu, na které se Rønning se Sandbergem budou nadále podílet jako vedoucí výroby.

Jerry Bruckheimer, který nejprve spolupracoval se svým produkčním partnerem Donem Simpsonem, aby následně založil vlastní produkční společnost Jerry Bruckheimer Films, je producentem výjimečného množství celosvětových hitů a trvale se tak zapsal do dějin nejen kinematografie a televizního průmyslu, ale také masové kultury. Jeho filmy a televizní pořady získaly řadu ocenění a nominací na ně, včetně celkem šesti Oscarů. Kromě bohaté škály televizních počinů ma Bruckheimer na svém kontě také filmy Top Gun, Policajt z Beverly Hills, Americký gigolo, Flashdance, Mizerové, Skála, Armageddon, Vzpomínka na Titány, Pearl Harbor, Černý jestřáb sestřelen, Lovci pokladů, Princ z Persie: Písky času, Osamělý jezdec a Chraň nás od zlého. Je producentem všech předchozích čtyř dílů série Piráti z Karibiku.

Uvedení filmu do českých kin je naplánováno na 6. července 2017.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist