Hyperaktivní ninja přichází

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

Přichází: Naruto! Ano takto se jmenuje první ze série DVD o potřeštěném ninja studentovi. Dvanáctiletý věčně rozcuchaný rošťák Naruto Uzumaki žije ve vesnici Konoha (Listová). Když se narodil, přepadl vesnici strašlivý mýtický démon Kyuubi (Devítiocasá liška). Přemohl jej až Čtvrtý Hokage, zapečetil ho do právě narozeného chlapce a poté zemřel. Tím chlapcem je Naruto, který o této události „nemá ani páru“.

Naruto 1 DVD, Intersonic

Naruto je sirotek, často sám a bez přátel, a proto vyvádí všechno možné, aby na sebe upozornil. Obyvatelé vesnice však v něm vidí onoho démona, a tak Naruta nenávidí a odstrkují. On chce získat respekt a myslí si, že přihlášením do školy pro ninji se něco změní. Ze všeho nejvíc touží stát se nejsilnějším a nejuznávanějším ninjou ve své vesnici, tzv. Hokagem.

Tento kultovní japonský anime seriál byl poprvé vysílaný 3. října 2002 právě v Japonsku a bleskově si získal mnoho příznivců především z řad teenagerů. Po několika letech jej v českém dabingu začal vysílat Jetix a později také Animax. Teď si tedy mohou fanoušci zakoupit Naruta na DVD, díky distributoru INTERSONIC bude k dostání v různých obchodech a trafikách.

Na tom úplně prvním disku najdete první tři díly z první série tohoto kultovního díla:

1. Naruto Uzumaki! – v tomto díle se seznámíme nejen s legendou o Devítiocasé lišce, ale i s Narutem, jeho spolužáky a učiteli, z nichž nejdůležitější pro něj je Iruka Umino, který jediný je mu trochu víc nakloněn.

2. Jmenuji se Konohamaru – Naruto konečně získal čelenku se znakem Listové vesnice, stouplo mu sebevědomí, ovšem lumpárny dělat nepřestal. Naruto se pokouší naučit vnuka Třetího Hokage Konohamara některé ninja techniky. Konohamaru by ale moc chtěl vystoupit ze stínu svého dědy – podaří se mu to?

3. Sasuke a Sakura: Přátelé nebo nepřátelé? – Naruto postupuje do vyššího ročníku, kde jsou žáci rozděleni do skupin podle svých schopností. Naruto je přidělen do skupiny se Sakurou a Sasukem. Problém je v tom, že Narutovi se Sakura líbí, jí se ale líbí Sasuke, který pilně trénuje, aby mohl pomstít svou rodinu, a na holky nemá čas. Jestli se ti tři nějak dohodnou, to ukáže teprve čas.

Zajímalo mne, proč se Naruto stal tak rychle kultovní postavou, a tak jsem se na něj zkusila podívat očima náctiletých. Jako úplně první mě dostala vizuální stránka anime, v dnešní době Pokémonů, Digimonů, či Winx Clubu to sice není nic nového, jenže mě ta jejich dokonalost pořád dostává.

Jako další mne velmi zaujala hudba, tzv. soundtracky, které nádherně dokreslují děj, nepůsobí rušivě a většina se dá poslouchat i bez obrázků. Tahle plus zjistíte téměř od začátku seriálu, jak ale děj postupuje, začínají se rýsovat jednotlivé povahy postav.

Každá z postav je propracovaná do nejmenšího detailu, všichni mají veliký cit pro přátelství a za přítele nejednou málem položí život. Dokonce i ti „záporáci“ mají tak pochopitelné důvody pro své konání, že jim občas i ty zlé skutky prominete a naopak jim budete držet palec.

Další plus jsou souboje, Naruto je zkrátka akční, a to se vším všudy. Různými souboji se tato anime jen hemží. Kdo by alespoň na chvíli nechtěl umět bojovat jako ti dva na obrazovce…

Na druhou stranu velkým negativem je nesmrtelnost hrdinů – když se Naruto po ohromném výprasku zvedne, soupeř se po jednom úderu skácí k zemi. Je zvláštní, že jeden toho tolik vydrží a druhému stačí málo, což je ale problém i ostatních akčních seriálů a filmů.

Škoda, že na DVD chybějí bonusy, také zvuk je pouze v české verzi a dle názoru většiny fanoušků je na trh uváděna cenzurovaná americká verze. Jelikož ale nejsem skalní fanda, nemohu toto soudit. Ovšem za sebe dodávám, že já bych si ráda seriál užila v původním znění s titulky.

A ještě jeden zápor přidám, je mi jasné, že čas od času je nutné příběh trochu natáhnout. Tyto různé tzv. fillery by sice samostatně mohly existovat, jenže každý divák chce vědět, jak bude příběh pokračovat a „zdržovačky“ mu klidu rozhodně nepřidají. Často tak na různých fórech můžeme číst stěžování na tyto různá odbočení.

Takže závěrem. Naruto určitě není pro menší děti, viděla bych to tak od dvanácti let nahoru. Kromě toho, že je „v módě“, tak takové ty akčnější děti (pardon, dospívající) může zaujmout a troufám si říct, že již po prvních dílech. Podle mne je to jedna z nejzdařilejších anime současnosti.


Naruto 1

Distribuce Intersonic

Animovaný
Režie
Mary Alizabeth
Japonsko 2002
Délka
: 72 min
Zvuk
: český dabing
Formát
: 4:3
Přístupný:
od 12 let

DVD Naruto 1 si můžete koupit například zde.


Společnost Intersonic je distributorem DVD pro děti i dospělé. V nabídce najdete také cestopisné filmy, drama, romantické filmy a pro děti animované filmy i mnoho dalšího.

Nabídku naleznete na www.klikfilm.cz.

Napsal/a: JanaK

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist