Filmová premiéra: Hledá se Dory

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

Společnost Falcon přináší v těchto dnech do našich kin americký film společností Pixar Animation Studios a Walt Disney Pictures – Hledá se Dory. Na stříbrná plátna našich kin se tak vrací oblíbená rybička Dory se svými přáteli Nemem a jeho tatínkem Marlinem. Vzpomínáte si na film Hledá se Nemo?

Vzpomínáte si na Dory, která trpí výpadky krátkodobé paměti? Dory se svými přáteli žije celkem spokojený život na korálovém útesu a spolu s ostatními rybkami si užívá života. Je to přesně rok po velkém mořském dobrodružství – pátrání po Nemovi. Náhle si ale při obrovské migraci rejnoků vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Začne si vybavovat útržky vzpomínek a ví, že musí své rodiče najít. Vybaví si, že pochází z Perly zálivu Morro Bay v Californii a vydává se rodiče hledat spolu s Nemem a Marlinem. Opět se setkáme i se želvami, které pomohou Dory a ostatním přeplavat oceán.

hledasedory1

Dory se tam podaří doplout a zjistí, že se tam nachází Mořské akvárium, které pečuje o mořské živočichy. Zde se ale cesty Dory a Nema s Marlinem rozpojí. Dory vyloví pracovníci akvária a dají ji do karantény. Zde se seznámí s chobotničákem Hankem, který je jí nápomocen při hledání rodičů. Setká se též se svou dávnou přítelkyní velrybou Nadějí, která je krátkozraká a samcem běluhy Baileym, který tvrdí, že mu nefunguje echolokace.

Při prohledávání moderního akvária a pátrání po rodičích si Dory uvědomí, že nejdůležitější je, že není na světe sama a má přátele, kteří jí pomohou. Díky šťastné náhodě se opět setkává s Nemem a Marlinem. V pátrání po rodičích pak pokračují společně.

Bude pátrání úspěšné a nalezne Dory své rodiče? Na to už se do kina musíte zajít podívat sami.

hledasedory2

Součástí projekce filmu Hledá se Dory je také krátký předfilm s názvem Ptáčátko. Hlavní postavou je hladové mláďátko sluky, které se poprvé vydává z hnízda za hledáním potravy. Ta se ale nachází v písku, na mořském břehu omývaném vlnami. Jak si mláďátko poradí?

Já jsem do kina vzala své dva syny – 7letého Tomáška a 5letého Tadeáška. Sama za sebe musím film ohromně pochválit. Dokáže v divákovi vyvolat všechny možné emoce. Smutek, radost, napětí, smích.

A jak film hodnotí kluci?

Po celou dobu seděli v kině bez hnutí, ani nedutali. Moc se jim líbily všechny postavičky. Ze začátku si nemohli vzpomenout, odkud Dory a Nema znají. Nejvíc se jim líbila Dory jako malá rybička a pak vydry. Po skončení filmu se oba ptali, zda na film půjdeme ještě jednou.

Zklamaný nebyl nikdo, naopak. Film Hledá se Dory si zaslouží jen pochvalu a my vám s klidným srdcem můžeme doporučit návštěvu kina. Máte se opravdu na co těšit.

image002Hledá se Dory

Režie: Andrew Stanton

Přístupnost: Neomezená

Délka: 103 minut

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Strašidelná knihovna – Duch za oponou

Nakladatelství Fragment nám přináší již třetí dobrodružství ze Strašidelné knihovny autorky Dori Hillestad Butlerové s názvem Duch za oponou.

Čtu dál →

Recenze: Poznej s námi Česko

Originálně tematický pracovní sešit, Poznej s námi Česko od Ivy Novákové a nakladatelství Portál, je zaměřený na celou naši vlast.

Čtu dál →

První stoj – jak nahoru a jak dolů

Ve čtvrté části cyklu Pět nejčastějších mýtů ohledně pohybového vývoje dětí se budeme zabývat prvním stojem a bezpečností dětí

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist