Filmová premiéra: Pohádky pro Emu

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

Společnost Falcon přináší do našich kin český film režiséra Rudolfa Havlíka s názvem Pohádky pro Emu. Premiéra bude 3.11.2016.  V hlavních rolích uvidíme kromě malé Emy Švábenské také Annu Geislerovou a Ondřeje Vetchého.

Chodím s dětmi do kina relativně často, ale už dlouho jsem nebyla na „dospěláckém“ českém filmu, i proto jsem uvítala možnost zhlédnout projekci filmu Pohádky pro Emu ještě před premiérou. Z mého pohledu jde o film romantický, dokreslený předvánoční atmosférou – tuzemskou, takže žádní Santové a sobíci.

Hlavním dospělým hrdinou je Petr Miller (Ondřej Vetchý) – bezmála padesátník, po neshodě s otcem léta žije v Británii, kde má svou práci imigračního úředníka – mimo jiné pomáhá odhalovat fingované sňatky. Z jeho poklidu ho vyruší telefonát z Prahy – má se postarat o malou Emu (Ema Švábenská), protože její matka leží vážně zraněná v nemocnici, nemá jiné příbuzné a jeho uvedla jako otce dítěte.

Petr to nejprve odmítá jako nemožné, přesto ale do Prahy odcestuje a rozhodne se péči o Emu dočasně zkusit – do doby, než se její matka uzdraví. S Emou i jejím morčetem Edou se tedy nastěhují do hotelu a v této nezvyklé situaci k sobě postupně nacházejí cestu. Posun v jejich vztahu se podle mého názoru dá dobře sledovat právě na pohádkách, které si Ema nechává večer od Petra vyprávět.

Nejprve Petr vypráví známou pohádku, přesto hovoří téměř nesrozumitelným jazykem plným cizích slov, později začíná vymýšlet pohádky vlastní, Emě blízké. Takže když se Emina situace zkomplikuje, rozhodne se jí Petr pomoci všemi prostředky, i těmi, proti kterým ve své profesi bojuje. Ale člověk míní… A jak už to v životě bývá, nic nejde tak jednoduše. Přesto film přináší pohlazení romantické duši, možná i oči navlhnou, takže si určitě nezapomeňte kapesník.


Musím ocenit i hudbu (ano, na koledy vzhledem k předvánočnímu ladění filmu také dojde – v podání Kühnova dětského sboru, ale pro ty, co je „moc nemusí“, nebojte, je jich jen pár), pomáhá dotvářet atmosféru. Nechybí ani pár „akčních“ scén, i když víc by jich prý mělo být na DVD – do filmu se jich pár nedostalo, dokonce prý ve střižně „zmizela“ celá jedna postava, najdou se ale i komické momenty. Za zmínku rovněž stojí i výkony herců ve vedlejších rolích, z nichž nejvýraznější je asi sociální pracovnice v podání Vilmy Cibulkové, dále pak Petrův bratr – Marek Taclík, jejich otec Oldřich Vlach a další.

Celkově se mi film líbil, nepůsobil na mě ani příliš rozvláčně, ani příliš předvídatelně, jak už to někdy u romantických filmů bývá. A všem bych přála mít možnost podívat se na něj už v pondělí dopoledne – příjemně mě naladil do nového týdne.

film-plakat-2013Pohádky pro Emu

premiéra: 3.11.2016

režie: Rudolf Havlík

přístupnost: neomezená

délka: 112 minut

Napsal/a: Konipas

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist