Dánská stavebnice dobývá česká kina

Rubrika: Filmy, hudba, divadlo pro děti

Chcete si trochu hrát, hodně bavit se a smát? Jestli jste alespoň jednou odpověděli ano, potom je právě pro vás určený film, který právě přichází do kin. Je hravý, barevný, vtipný a hlavně kompletně sestavený z oblíbených LEGO kostiček. Tři režiséři, čtyři scénáristé, milióny kostiček a mini figurek, to všechno dohromady tvoří nezapomenutelný snímek Lego® příběh, který k nám přináší společnost Warner Bros. Entertainment s.r.o.

Několik klipů s LEGO figurkami jsem již viděla a upřímně, žádná sláva to nebyla. Proto jsem se zpočátku obávala, o co vlastně půjde. Jako první mé pochyby naboural trailer. Jako druzí se o to postarali tvůrci sami. Za filmem stojí Phil Lord a Chris Miller. Jména mi však napoprvé nic neřekla. Dopátrala jsem se toho až po shlédnutí Lego® příběhu. Stačilo dodat: „Zataženo, občas trakaře“ a pochopila jsem. Ano, i za touto bláznivou animovanou komedií stojí tito dva scénáristé a režiséři. Nic lepšího jsem za poslední roky neviděla. Fakt!

lego_pribeh1lego_pribeh5

Příběh nepřináší nic nového, naopak je stejný jako ve většině hollywoodských trháků od Matrixu po Pána prstenů: obyčejný člověk se stane vyvoleným a musí zachránit svět. Dokonale průměrný a pravidel dbalý stavební dělník Emmet (Jan Maxián) jednoho dne spíše náhodou najde tzv. blokátor, s jehož pomocí může zastavit zlého a mocného Lorda Byznyse (Libor Hruška). Na cestě za záchranou LEGO světa a objevením své výjimečnosti mu pomáhá věštec či mudrc Vitruvius (Pavel Rímský) společně s krásnou LEGO slečnou Hustěnkou (Tereza Bebarová). Zda se Emmet stane Stavitelem a zastaví tajemný Krágl, nebo kdo další mu na jeho nelehké pouti pomůže, případně které známé tváře potká, vám tradičně nepovím, ale vše se dozvíte při návštěvě kina 🙂

lego_pribeh7lego_pribeh11

Nevěřila jsem tomu, ale opravdu je to zábava pro všechny. Ať už jste či nejste obdivovatelé LEGO stavebnice, doporučuji tento po všech stranách vydařený film shlédnout. Je veselý, chytlavý (například písničku „Všechno je tu boží“ si budete broukat ještě několik dalších dní), lehce bláznivý, ale zároveň se u něj pobaví jak dospělí, tak i ti menší. Podařilo se do něj propašovat vtípky, narážky a paralely, které mají skrytý či dokonce hlubší smysl, často i s pointou k ponaučení. Popravdě, čekala jsem spíše blbinu pro děti, a ačkoliv tak snímek vypadal, choval se zcela opačně. Úplně jsem jej pochopila asi tak v poslední třetině, která můj pohled obrátila naruby a dala nový smysl i předchozím desítkám minut.

Za můj celkový dojem z Lego® příběhu určitým dílem může i nostalgie, se kterou jsem tuto pozoruhodnou story sledovala. Ačkoliv je celý film vytvořen počítačově, měla jsem stále pocit, že jde o fázovou animaci, jakoby se tvůrci inspirovali naším Trnkou. LEGO postavy se hýbaly opravdu jako praví legáčci, realisticky ošoupaní, s drobnými švy z odlévacích forem, prostě paráda. Tohle je opravdu moc povedená podívaná. Akcí i komediálností nacpaná k prasknutí. Rozhodně stojí za to vidět.

Nevěřícné zírání zaručeno!

Lego Toy Story 7593 buzzův vesmírný velitelský raketoplán lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Lego Toy Story 7596 Únik z drtičky odpadu lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


 Jako takový bonus navíc společnost Albatros MEDIA a.s. vydala knížku k filmu LEGO® příběh s mini figurkou člena lego_pribeh_titrobo komanda zdarma.

Najdete v ní kromě krátkého příběhu i spoustu zábavných aktivit. Od hledání v obrázcích, po čtyřsměrku, kvízy či bludiště. Setkáte se zde také s mnoha postavami z filmu: Emmetem, Vitruviusem, Hustěnkou, princeznou UniKitty či Kovovousem.

Pokud si tedy chcete naplno prožít atmosféru Bricksburgu a zároveň se u toho dobře bavit, je tato publikace určitě tou správnou volbou.

Více o knížce se dozvíte tady – a nezapomeňte na ukázky nebo si zahrát v naší soutěži!

Napsal/a: JanaK

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist