Zábava pro Vaše děti

Rubrika: Dětské hry

Rozumný kontakt dětí s počítačem a počítačovými hrami je podle mnoha odborných průzkumů skvělou formou výuky a rozvoje zejména jemné motoriky. Jedinou starostí Vás dospělých je nasměrovat děti správným směrem, v tomto případě k hrám odpovídajícím jejich věku a zálibám. Přesně k takovým, jež najdete na herním portálu pro dívky a chlapce na Hrydnes.cz.

Holky a koně

Tohle spojení funguje náramně v reálném světě – těžko říct proč, ale rekreační jízda na koni, drezúra i parkúr jsou mnohem populárnější u děvčat a žen. Celá desetina z nejhranějších her na Hrydnes.cz se točí právě kolem koní, ať už kolem jejich chovu, zkrášlování, nebo rovnou závodů.

Není přitom ani tak důležité, jestli děvčata obdivují koně, a proto hrají jejich hry, nebo zda je baví hry s koňmi, načež si k nim najdou cestu i ve skutečném životě – výsledek je vždy stejný. Jaké hry s koňmi jsou úplně nejoblíbenější?

Charger Escape

V této hře musí hráč(ka) pomoct koníkovi v útěku. Nebude to ale nic snadného, hra je klasickou adventurou, ve které je potřeba sebrat všechny předměty hned na několika obrazovkách a správně je použít, aby se útěk zadařil. Krásná grafika se spoustou povedených animací potěší zejména děvčata, ale logické oříšky nezůstanou bez odezvy ani u chlapců.

Pečování o koně

V názvu této hry je vysloveno vše potřebné. Hráči se v ní totiž starají o koně – aby měl co žrát a pít a podobně. Každá úroveň hry je těžší a těžší – jde především o rychlost, protože trpělivost koníků není úplně neomezená. Odměnou je jejich spokojenost a stoupající počet bodů, stejně jako čas strávený s koňmi v opravdu hezkém animovaném provedení. V jádru je však hra jednoduchá na naučení a spočívá spíše v hráčově reakcích na koňská přání, takže je vhodná i pro menší děti, pro které půjde o perfektní trénink v používání myši.

Napsal/a:

Toto taky stojí za přečtení!

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Jak vybrat ty pravé plenky pro novorozené miminko?

Očekávání miminka sebou nese spoustu radosti, ale také rozhodování a nákupů. Jednou z věcí, bez kterých se určitě neobejdete,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist