Učte své děti spolupracovat!

Rubrika: Dětské hry

Ne každé dítě je týmovým hráčem. Přesto je ale občas potřeba ho trochu ponoukat k tomu, aby nebylo pouze a jen sólistou, ale aby se naučilo i kooperaci s ostatními svými vrstevníky. Zabraňuje to pak i rozmazlenosti dětí a „schopnosti“ nedělit se. Protože každému dítěti je třeba řádně vysvětlit, že ve dvou se to mnohdy lépe táhne.

I v tomto případě mohou být velice nápomocné online flashové hry, díky kterým dítěti snadno vysvětlíte, že zábava může být i ve více lidech, než jen o samotě. Nyní Vám představíme dvě hry, které mají edukativní charakter a které naleznete mimo mnohé další na webovém portálu plném flashových her zdarma – hrydnes.cz. Obě hry, jako všechny hry na tomto portálu, jsou samozřejmě zcela zdarma a je možné je hrát bez předchozí instalace. Což jistě potěší nejednoho uživatele.

Playing with fire 2

Playing with fire 2 je online hra, která se dá hrát jak proti počítači, tak v jednom, tak i ve dvou hráčích. Ovládá se velmi jednoduše, pokud chcete hrát v jednom hráči, což v tomto případě není až tak žádoucí, tak se hra ovládá pomocí klávesnicových šipek, které určují Váš pohyb panáčkem a nástražné bomby pak vhazujete mezerníkem. Pokud hrajete hru ve dvou hráčích proti panáčkovi z počítače, tak se pak hra také ovládá pomocí klávesnice, a to jeden panáček pomocí znaků „ A S D W“ – určujících pohyb a druhý pomocí klávesových šipek. Nástražné bomby pak jeden panáček hází pomocí klávesnicového znaku „ů“ a druhý je hází pomocí klávesnicového znaku „¨‘. Účelem hry je pak zničit panáčka, proti kterému hrajete a nezranit svého spoluhráče.

Když se hra hraje ve dvou lidech, můžete se na panáčka z počítače domluvit a můžete mu stražit dynamit tak, abyste ho dostali do úzkých a následně porazili mnohem dříve a rychleji, než kdybyste se vzájemně nepodporovali. Věřte, že u této hry Vaše dítě dokáže strávit klidně i celé odpoledne.

playing1

Další kooperativní online hrou je pak Deluxe Pool, který funguje na skoro stejném principu, jako je klasický kulečník. I tato hra se samozřejmě dá hrát v jednom hráči, nicméně je velmi zajímavá, když ji hrajte ve dvou. Oba hráči se zde střídají o jednu myš, která funguje v tuto chvíli jako hybatel tága. Pokud levým tlačítkem myši zmáčknete, zjistíte, že tágo se natahuje a jakmile tlačítko pustíte, tak tágo vystřelí proti kouli. Na kulečníkovém stole však nenajdete prázdné a plné koule, jako je to u klasického biliáru, ale naleznete zde pouze koule jakoby pro jednoho hráče. Oba hráči se pak střídají podle spadlých koulí a účelem hry je nastřílet co nejvíce jamek (děr) u jednoho hráče podle pořadí koulí, jaké vám hra ukáže. Pokud budete střílet koule do děr v pořadí, podle jakého chcete vy, nedosáhnete tak vysokého bodového ohodnocení. Kdo nastřílí v rámci hry nejvíce děr, samozřejmě vyhrál.

Hra je velice hezky barevně vyladěna a i zvukové efekty mají velmi reálný základ. Nezhrozí tedy žádná dezinformace Vašeho dítěte, právě naopak.

Je důležité, aby se děti učily i tomuto druhu sounáležitosti mezi sebou a vzájemně se učily podporovat a pomáhat si. Věřte, že do budoucna se jim tato vlastnost bude velmi hodit. A kdy jindy začít s touto malou edukací, než právě v mladém věku.

Na hrydnes.cz naleznete spoustu dalších takových her, které si může Vaše dítě zahrát ve dvou i samostatně a na kterých se může vzdělávat i po dalších stránkách vývoje osobnosti. Škola je přece hrou!

Napsal/a: Anežka Volánková

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist