Staňte se tím, čím chcete být díky počítačovým hrám

Rubrika: Dětské hry

Děti jsou bezpochyby naše největší radost. Od určitého věku u nich můžete zaznamenat rozvoj v rámci zkoušení si nových rolí. Jak to říct jednoduše? Chlapci si hrají na hasiče, policisty, chtějí zachránit svět, jako jejich nejoblíbenější pohádková nebo komiksová postava.

Naopak dívky se převlékají za princezny, oblíbené zpěvačky a velmi rády zabloudí i do šatníku své maminky. Zkoušení si nových rolí a rozvoj sociálních procesů zkrátka neodmyslitelně patří k postupnému vývoji dítěte.

Možná i vaše dítě již dospělo do takového věku a jedním z velmi účinných řešení je online hra, ve které se stanou přesně tím, čím chtějí aktuálně být. U mnohých dětí se stává, že v jeden den chtějí být záchranářem, druhý den zase doktorem. Jejich zájmy a touhy nám toho hodně řeknou i o jejich budoucím povolání nebo vzdělání, které je bude doprovázet po celý život. Nikde není dáno, že by si nemohly vyzkoušet všechno, co chtějí a snadno tak přijít na to, co je nejvíc baví a naplňuje.

Skupinová hra je pro děti zcela pochopitelně velkým přínosem. Učit děti samostatnosti ale taky není na škodu, a jak říká známé přísloví, co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. A jak jinak děti učit, než hrou. Online hrou.

Při spojení slov děti a počítač vyvstává některým rodičům husí kůže a přitom k tomu není důvod. Pravda, počítač do dětské ruky nepatřil řadu let, tak proč by tomu mělo být dnes, ale druhá stránka celé věci je, že v dnešní době jsou počítače součástí každé domácnosti a tak jen velmi těžko dětem zabráníte ve styku s ním. Pokud rodiče umí správně rozdělit a načasovat hru na počítači a hru v reálném světě a to tak, aby bylo obojí vyvážené a dítěti se tak dostalo obou dvou aktivit stejným dílem, pak je počítač pro dítě přínosem. Navíc, co si budeme povídat, ve školách je v dnešní době součástí jednotlivých předmětů i výuka na počítači a tomu rozhodně nezabrání žádný z rodičů. Tak proč s nimi pomalu ale jistě nezačít už od mala, naučit je tak něco nového a připravit je do budoucna na to, co stejně budou muset dělat a naučit se.

Našli jsme pro Vás a pro Vaše děti zajímavé a poutavé hry, které zajisté budou bavit každého malého rošťáka. A jak už napoví název článku, jedná se o hry, kde si děti mohou vyzkoušet, jaké to je hrát si na někoho jiného. Jogo.cz přináší hry pro děti různých věkových kategorií. Hry pro nejmenší i větší děti, na své si zde přijdou zajisté i rodiče.

Super Hair Studio

Super Hair Studio je hra, která zaujme hlavně malé parádnice. Vžít se do role kadeřnice není vůbec těžké, hra je velmi jednoduchá na ovládání, a pokud děti nebudou s novým účesem spokojeni, pak jej ihned mohou vyměnit za jiný. Hra se ovládá jen myší a úkolem je načesat mladou slečnu tak, aby vypadala co nejlépe. Česání, stříhání, žehlení nebo mytí vlasů, záleží jen na dětské fantazii, jak bude dívka vypadat. V tomto směru se žádné meze nekladou.

super hair studio

Super chůva

Super chůva je perfektní a velmi jednoduchá hra, kde si děti mohou vyzkoušet jaké to je otevřít si jesličky. Děti se ocitají v hlavní roli chůvy, která se musí zvládnout postarat o všechny děti, kterých bude postupně přibývat. Nemusíte se vůbec obávat anglického znění daných úkolů, které je nutné splnit. Pokud dítě v jesličkách něco potřebuje, ukáže se u něj obrázek. Chůva tak musí zvládnout dát všem dětem hračky, přebalit je, nakrmit je a splnit veškeré jejich dětské potřeby.

super chůva

Inferno Meltdown

Nemůžeme pochopitelně zapomenout ani na chlapce. Inferno Meltdown umožňuje ponořit se naplno do role hasiče, jehož úkolem bude uhasit rozšiřující se požár. Na první pohled se hra může zdát velmi jednoduchá, ale opak je pravdou. Hasiče je nutné ovládat jak na myší, tak i na klávesnici a chlapci se budou muset opravdu otáčet, aby zažehnali hrozbu, kterou požár představuje. První kolo je takové zahřívací, v dalších kolech se ale chlapci pořádně zapotí.

hasič

Napsal/a: Anežka Volánková

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • meggi41

  Souhlasim,holky 🙂
  Nejak mi unika smysl,cil..techto clanku o hrach.. 🙂 Ale ok,treba jinym ne 😀
  Ok,mala taky parkrat sedla k tabletu(Pc uz nemame)a „oblikala panenky“,“pekla pizzu“..
  Ale tohle vsechno dela hlavne v realu..i semnou..A uz ani nevim,kdy ho zapla.. 😀
  A hlavni ji je „uz“(tento tyden) 8r…
  Bych ji hnala,bejt tam jako mala..ci casto 😀
  A ani neni kdy..nema cas a jsem rada,ze ani extra chut 😀

 • Bami, to jsi napsala přesně. Problém není dítě-počítač, ale věk dítěte a počítač. Možná jsem divná, ale děti nejsou na počítači každý den, ani každý týden, přesto jim občas hry pustím. Ale budu radši, když si budou hrát s hračkami, které si můžou v rukách osahat, když budou lítat po venku, malovat si, nebo dělat něco jiného.
  Myší nebo pomocí klávesnice se to nenaučí. Copak se holky naučí česat pomocí kláves?
  Já nejsem proti hrám na počítači. Jenom je třeba určit hranice a hlavně věk dítěte.

 • bamiska

  já myslím že rodičům nenaskakuje husí kůže ve spojení dítě a počítač, problém je věk ke kterému se někdy doporučuje začít s tím….tam vidím kámen úrazu…
  hry vypadají zajímavě…
  myslím že se nechají najít kvalitní… moc hezky jsem viděla zpracované stránky na zvířátka…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist