Nové Maxpady s ještě větším množstvím vzdělávacích aplikací a rozšířenější rodičovskou správou!

Rubrika: Dětské hry

Značka GoGEN uvádí na trh tři nové modely dětských tabletů Maxipsa Fíka, takzvaných MAXPADŮ, které jsou určeny dětem ve věku 3 – 10 let. Tablety přichází s ještě větším množstvím zábavných vzdělávacích aplikací a her v českém jazyce. Děti se snadno naučí rozpoznávat barvy či zvířátka, potrénují si hudební cítění nebo si procvičí abecedu, angličtinu, matematiku, výslovnost a dopravní značky. Tablety obsahují také rozšířenější možnost rodičovské správy. Nejen že lze dítěti nastavit dobu používání tabletu a povolit mu jen určité aplikace, ale nově můžete vytvořit několik dětských účtů nebo potomkům omezit internet jen na určité internetové stránky.

Modely a ceny

Tři nové MAXPADY se liší softwarovou výbavou a fyzickými parametry. Čím lepší výbava, tím je tablet vhodnější pro starší děti, které dokáží plně využít jeho potenciál. Ve výukových aplikacích se však tablety neliší. Do všech modelů si lze bezplatně stáhnout jakoukoliv z nich, a to ze stránek www.maxipes.cz. Můžete si tak nainstalovat přesně ty aplikace, které se vám líbí a hodí.

Všechny tablety jsou vybaveny tvrzeným sklem a na dotek příjemným silikonovým pouzdrem, díky čemuž jsou méně náchylné k poškození. MAXPADY jsou vyzdobeny postavičkami z oblíbené pohádky Maxipes Fík, které naleznete jak na jejich zadní straně, tak i v obsahu. Pokud však z tabletu sejmete silikonový přebal, zasadíte jej do běžného tabletového pouzdra a zvolíte rodičovský mód, v minutě zařízení proměníte na zcela „dospělácký“ a elegantní Android tablet.

GoGEN MAXPAD7 G2 růžový_product foto 1GoGEN MAXPAD7 G2
cena od: 2.299 Kč (kasa.cz)

Jedná se o základní model, který zcela vystačí nejmenším dětem. Díky svým jemným pastelovým barvám se i velmi malé děti mohou soustředit na obsah.

 • Dostupný v pastelové modré a růžové
 • 7“ displej s rozlišením 800 x 480 pxl
 • GoGEN MAXPAD7 G2 modrý_product foto 1Android 4.2 JellyBean
 • Přední kamera
 • 512 MB RAM
 • 8GB vnitřní paměť s možností rozšíření pomocí microSD karet
 • Sluchátkový výstup

GoGEN MAXPAD7 G3 růžový_product foto 3GoGEN MAXPAD7 G3
cena od: 2.599 Kč (kasa.cz)

Jedná se o model s lepším rozlišením obrazovky, přední i zadní kamerou a větší pamětí. Tablet využijí větší děti, u kterých se již předpokládá stahování většího množství dat, například hudby, fotek, videí nebo náročnějších aplikací.

 • Dostupný ve veselé růžové a žluto modré barvě
 • GoGEN MAXPAD7 G3 žluto modrý_product foto 37“ displej s rozlišením 1024 x 600 pxl
 • Android 4.2 Jelly Bean
 • Přední i zadní kamera
 • 1 GB RAM
 • 8GB vnitřní paměť s možností rozšíření pomocí microSD karet
 • Sluchátkový výstup

GoGEN MAXPAD9 G1 růžový_product foto 4GoGEN MAXPAD9 G1, cena od: 2.999 Kč (kasa.cz)

Tento nejlépe vybavený tablet se pyšní nejvyšší verzí Androidu na trhu a větším displejem. Jeho potenciál plně využijí starší děti, které například často surfují na internetu a hodí se jim tak větší displej.

 • Dostupný v růžové nebo modré
 • GoGEN MAXPAD9 G1 modrý_product foto 49“ displej s rozlišením 1024 x 600 pxl
 • Android 4.4 KitKat
 • Přední i zadní kamera
 • 1GB RAM
 • 8GB vnitřní paměť s možností rozšíření pomocí microSD karet
 • Sluchátkový výstup

10 vzdělávacích aplikací k nezaplacení

K současným třem aplikacím Malý záchranář, Animovaná první pomoc a Dopravní výchova přibylo sedm nových vzdělávacích aplikací. Všechny můžete lehce a bezplatně stáhnout na stránkách www.maxipes.cz. Aplikace byly vyvinuty ve spolupráci s pedagogy a lze je spustit výhradně v tabletech GoGEN MAXPAD. Za pomoci zábavných her, úkolů, hádanek, pexesa a obrázků doplněných o hlasového průvodce se i ti největší lenoši naučí řadu užitečných věcí.

GoGEN MAXPAD7 G2 modrý_image foto 1

Výukové kartičky – Více než 500 výukových kartiček se zvukovým doprovodem pomůže dětem formou her pojmenovat vše, s čím se setkávají ve svém okolí. Pojmy byly pečlivě vybrány pod dohledem učitelů základních škol.

Abeceda pro děti – Hry s písmenky jsou určeny pro děti ve věku 4-7 let. Aplikace pomůže dětem naučit se abecedu a také rozeznávat velká a malá písmenka.

Anglická slovíčka – Aplikace obsahuje přes 500 slovíček z každodenního života, které jsou namluveny rodilým mluvčím v angličtině i češtině a během výuky se zobrazuje anglický text. Celá aplikace se ovládá pomocí obrázků, takže děti nemusejí umět číst.

Čísla a matematika pro děti – Aplikace obsahuje výukové hry, které pomohou dětem objevit základy matematiky. Děti se naučí poznávat čísla a pochopit vztah mezi nimi. Aplikace je vhodná pro děti ve věku 3-7 let.

Nauč se dopravní značky – Děti se jejím prostřednictvím naučí zábavnou formou nejrůznější dopravní značky. Názvy všech 360 značek jsou i namluveny, takže při učení dítě nemusí nic číst.

Logopedie – Aplikace obsahuje různá cvičení, která jsou určena dětem bojujícím na logopedii s vadou výslovnosti (dyslálií). Slouží k procvičování hlásky: K, Ch, V, F, L, Ť, Ď, Ň, Č, Š, Ž, C, S, Z, R, Ř a spojení hlásek CSZ a ČŠŽ v jednom slově.

Hravé písničky – Tato aplikace naučí vaše děti deset lidových písniček, u kterých mohou zároveň vyťukávat rytmus a následně vyhodnotit svoji úspěšnost. Lze si také zobrazit notový zápis písní a s aplikací trénovat při hře na hudební nástroj.

Dopravní výchova pro děti – Animované postavičky zvířátek dětem vysvětlí vše o přecházení silnice, chování v autě, viditelnosti v rámci provozu, jízdě na kole, dopravních značkách, cestování vlakem, rizikách na železnici a ještě mnohem více.

Malý záchranář – Aplikace prostřednictvím nejrůznějších her a úkolů seznámí děti s přírodou a riziky, které na ně číhají v dopravě, venku anebo doma.

Animovaná první pomoc – Aplikace seznámí děti s mimořádnými situacemi, které mohou v životě nastat a naučí je, jak se v takových případech zachovat.

Výuková aplikace - Čísla a matematika Výuková aplikace - Logopedie Výuková aplikace - Výukové kartičky_obr. 1

Hry

Uvnitř MAXPADU najdete řadu předinstalovaných her se sportovní tematikou, logickými úlohami a hrami procvičujícími postřeh i rychlé rozhodování. Tablet obsahuje také kreativní malování, hudební i video přehrávač a kouzelný fotoaparát, prostřednictvím kterého si děti mohou pořízené fotografie ozdobit postavičkami Maxipsa Fíka.

Rodičovská kontrola a prostředí tabletu

Tablet obsahuje možnosti efektivní rodičovské správy. Po jeho zapnutí lze zvolit mezi dětským nebo rodičovským prostředím s tím, že pro vstup je potřeba heslo. Rodiče mohou po zadání svého hesla stanovit potomkovi například dobu používání tabletu v dětském módu. Lze nastavit konkrétní dny a hodiny v průběhu celého kalendářního týdne. Rodiče také mají možnost potomkovi povolit/zakázat jen určité aplikace. Nově lze pak vymezit rozsah používání internetu. Surfování mohou rodiče buď zcela zakázat, povolit jen navštěvování určitých stránek nebo nastavit zcela neomezené používání.

V tabletu pak lze nově také vytvořit až čtyři dětské profily, ke kterým se dá přiřadit obrázek pro snazší orientaci dětí. Každý dětský profil mohou dospělí individuálně spravovat. Nové integrované dětské prostředí SIMBA umožňuje výběr mezi dvěma zobrazeními úvodního menu. Zvolit lze jeho obrázkové provedení nebo dlaždicové uspořádání pro zkušenější malé uživatele. Rodičovské prostředí pak vypadá jako vzhled plnohodnotného Android tabletu s přístupem na internet, do Google play, emailové schránky a k dalším potřebným aplikacím.

GoGEN MAXPAD9 G1 modrý_product foto 4 GoGEN MAXPAD7 G3 žluto modrý_product foto 3

Více informací najdete na www.maxipes.cz

Výrobky zakoupíte například v internetových obchodech kasa.cz, eproton.cz, nebo euronics.cz a v síti elektro prodejen EURONICS.

Napsal/a: Veronika Hejlová

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

 • aladin10

  Líbí se mi GoGEN MAXPAD7 G3,určitě by to byl super dárek pro mnou dceru k Vánocům.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist