Naučte děti logickému myšlení

Rubrika: Dětské hry

Logické myšlení je nejen pro dítě, ale i pro dospělého člověka velmi důležitou mozkovou činností. Logické myšlení značně ovlivňuje nejen vývoj dítěte, ale z praktického hlediska lze i říct, že ovlivňuje celý život člověka od raného věku až po dospělost. Logické myšlení a uvažování je velmi široce spjato s inteligencí, kde se opět dostáváme k ovlivnění celého života.

Když se řekne logické myšlení, většina z nás si ihned představí složité počty, matematické nebo chemické rovnice, kterým normální člověk jen velmi těžko porozumí. Logické myšlení ale rozhodně není jen matematika, chemie nebo snad fyzika. Pokud se budete snažit už od začátku dítěti vštěpit, aby logicky uvažovalo, pak to bude mít velký vliv do budoucna. Logické myšlení mimo výkonosti ve školních předmětech ovlivňuje i rozhodování, důležité životní kroky a hlavně jeho inteligenci, lehce je spojeno dokonce i s duševními procesy dítěte.

Každý si jistě dokážeme velmi dobře představit, co dítě udělá, když ho posadíte ke knížce nebo učebnici, aby si četlo, řešilo úlohy a přemýšlelo nad příklady. Třeba i těmi ze života. Bavit to nebude nikoho. Metoda, jak naučit dítě myslet je přitom tak snadno dostupná a co si budeme povídat, z knihy se logicky myslet nenaučí nikdo.

Online hry, které napomáhají dětskému myšlení, jsou zdarma a dítě se jim bude věnovat s velkou chutí. Online hry jsou totiž na rozdíl od učebnic velmi barvité, zábavné a představují pro dítě to, co chce dělat ještě po několik let. Hrát si, postupně objevovat a dosahovat úspěšně cílů.

Zcela záměrně jsme proto vybírali ze stránek flashhry.cz pestrobarevné online hry, pochopitelně zaměřeny na rozvoj logického myšlení dítěte, nad kterými se budete bavit dokonce i Vy dospělí.

Disney Peter Pan Slider Puzzle

hry_puzzleZ názvu Disney Peter Pan Slider Puzzle je zřejmé, že se bude jednat o puzzle. Ovšem ne jen tak ledajaké. Vaše dítě bude mít za úkol poskládat obrázek tak, aby dával smysl. Vhodné je začínat jednoduchými obrázky, pak přecházet na větší obtížnosti. S obrázkem může dítě pracovat v menší velikosti nebo si jej pomocí žlutého tlačítka v levém rohu zvětšit na celou obrazovku.

Bezpochyby je velkou výhodou této hry, že nerozvíjí jen logické myšlení. Dítě si totiž velmi dobře trénuje i obrazovou představivost, přemýšlet bude muset nad tím, jak správně obrázek poskládat a zaměřit se, zda všechna políčka opravdu sedí tak, jak mají sedět. Pestrobarevný obrázek upoutá dětské oči a obohacuje jeho citové prožívání.

Explode Blocks

hry_explodeRozhodně není důvod si myslet, že Explode Blocks je jednou z morbidních her. Explode je v názvu jen z toho důvodu, že dítě bude mít za úkol odstraňovat stejnobarevné kostky, které jsou v páru nebo ve větším seskupení. Cílem online hry je samozřejmě dostat pryč všechny kostky. Ovšem pozor! Na seskupení kostek je vždy nutné kliknout myší alespoň dvakrát!

Hra je vhodná pro děti i v předškolním věku. V této době je velmi důležité, aby dítě rozvíjelo logické myšlení a hlavně postřeh, kterého je v této hře rozhodně zapotřebí. A díky barvitosti jednotlivých kostek je navíc zaručeno, že hra bude dítě bavit.

Napsal/a: Anežka Volánková

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • bioviruska

  tohle byly snad první hry na mobilech ( teda černobílé tehdy 😀 )
  děti je mají moc rády a ještě raději mají ty, kde se musí sázek a stavět, aby se dostali dál.
  Synek rád hraje na mobilu bad piggies ( což stavíte pro psaátko angry birds vozítko…srandovní hra, která mě moc nejde, ale malý ji miluje

 • Jarmuschka

  K těm blokům – připomnělo mi to hru, co jsem kdysi hrávala. Nemohla jsem si vzpomenout na název. A našla ji díky asociaci (snad se ani neptejte, díky jaké asociaci…)
  Jmenuje se Jingo a se zvukem je moc zábavná (zdá se mi zábavnější): http://www.e-games.cz/logicke/jingo.html
  😉

 • mura

  taky to znám,tyhle hry se u nás dost často hrájí-jsou bezvadné.

 • Tenhle typ her znám,a jsou dobré.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist