Mějte doma malého kreativce

Rubrika: Dětské hry

Každé dítě má tvořivou duši a ať už ji má více, či méně, je vždy potřeba alespoň zkusit rozvést jeho kreativní myšlení a zkusit ho podporovat ve věcech, ve kterých si dítě myslí, že by mohlo být úspěšné.

I k tomuto lepšímu kreativnímu myšlení jsou jako stvořené herní weby, jako je například web hrydnes.cz, na kterých si dítě může zahrát nějakou online flashovou hru, kde bude rozvíjet jeho tvůrčí schopnosti a ještě se u toho příjemně zrelaxuje a k tomu i zapojí mozkové závity. Veškeré tyto hry jsou k tomu navíc i velmi hezky graficky praveny tak, aby lákaly dětské oči k jejich vyzkoušení a i případnému se vrácení, či vyhledání podobných online her.

StylinStuff1 Tak například ve hře Stylin Stuff Pedicure se dítě ocitne v roli pedikérky, která má za úkol zkrášlit nohy zákaznice tak, aby zákaznice odešla z pedikúrního salónu naprosto unešená a aby bylo Vaší odměnou její šťastné poděkování. Celá hra je velmi barevná a k dispozici máte hlavně doplňky na nohy, různé barevné laky na nehty, nálepky na nehty a různé další pomůcky, díky kterým vytvoříte své zákaznici požadovaný styling nohou.

Hra se ovládá pouze myší velmi jednoduše a intuitivně a co je výhodu je to, že nemusíte spoléhat pouze na dané prvky, které máte v hlavní nabídce, ale sami si můžete vytvořit například barevnou škálu laků na nehty, prstenů nebo náramků a dalších možných kamínků na nehty atd. Variabilitě fantazie Vašeho dítěte se meze nekladou.

Věříme, že tato hra zaujme nejednoho malého kreativce. Nejenže je velmi detailně graficky zpracovaná, ale také má i příjemný hudební podtext.

Sue_kaderniceDalší flashová hra, na kterou se můžete zaměřit, je z oblasti kadeřnické tvorby a nese název Sue kadeřnice. Jedná se o hru postřehovou, logickou a také kreativní zároveň. Tím pádem má velmi edukativní podtext, aniž by si dítě vlastně samo uvědomilo, že při jejím hraní se něčemu učí.

Hra je velmi jednoduchá v tom, že máte k dispozici slečnu, která se chce nechat ostříhat přesně podle předlohy, jakou Vám ukáže. Pozor ale! Tato předloha se Vám zobrazí pouze jednou, a to na pět vteřin v levém horním rohu a pak se zavře. Po kliknutí na dolní levý roh se Vám otevře podruhé opět na pět sekund. Takže si musíte zapamatovat přesný kadeřnický model, jaký si slečna přeje. Poté, co ji ostříháte špatně (tedy ne podle toho, jak to slečna chtěla), tak se Vám neodmění za Vaši práci a odměnou Vám bude pouze její naštvaný obličej.

Proto buďte velmi obezřetní při tvoření jejího účesu. K dispozici pak máte na výběr ze tří účesů, záleží pouze na Vás, jaký model si vyberete. Výběr účesových variant je možný na hlavní ploše v pravém sloupci. Tato online hra disponuje i spousty kadeřnických potřeb, od gumiček, přes sponky, žehličku na vlasy a dalšími mnohými doplňky, jako jsou samozřejmě i nůžky na stříhání vlasů.

Spousty dalších takových her můžete naleznout na hrydnes.cz a můžete si zde najít i například svou vlastní hru, která by Vaše dítě, dle Vašeho úsudku, bavila více. Sami musíte znát inteligenci Vašeho dítěte a jeho zájmy. Toto je pouze doporučení od nás.

Je důležité v dítěti rozvíjet toto tvořivé myšlení, protože se mu to bude hodit i do budoucna, co se jeho práce bude týkat. Protože v každé práci i ve škole je potřeba umět něco vytvořit a být na výsledek své práce hrdý.

Napsal/a: Anežka Volánková

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist