Kdo si hraje, nezlobí. Jaké hračky koupit dětem?

Rubrika: Dětské hry

Sháníte nové, kvalitní a bezpečné hračky pro své potomky? Podle jakých kritérií takové překvapení vybrat? Možností je pochopitelně více.

Každý si zřejmě ještě dnes vzpomene, jaké hračky patřily k jeho nejoblíbenějším v dětství, a někdo je má dokonce stále doma. Jak ale vůbec vybrat hračky svým dětem? Důležité je zohledňovat především věk potomka, ale také pohlaví, ačkoli tento faktor dnes hraje rozhodně menší roli než dříve. Pokud i Vy aktuálně hledáte tipy na zajímavé dárky pro děti, čtěte dále.

Hračky pro děti všech věkových kategorií

V současné době existuje na trhu pestrá nabídka hraček. Pochopitelně že menším dětem se budou líbit jiné věci než jejich odrostlejším sourozencům.

  • Kojenec: pro nejmladší děti jsou vhodná různá chrastítka, kousátka nebo hrazdička se zavěšenými hračkami. Zkrátka výrobky stimulující vjemy miminka.
  • Batole: v tomto věku jsou vhodní plyšáci, ale v každém případě již také jednodušší knížky. Holčičkám můžete kupříkladu koupit také panenky (třeba oblíbené panenky Monster High, které se ovšem budou spíše hodit až v pozdějším věku) nebo kočárek, chlapečkům zase udělají radost autíčka.

                    H41

  • Předškolní a školní věk: nyní už je načase začít i s kreativnějšími hračkami, což mohou být třeba nejrůznější stavebnice. Dlouhodobě přitom patří k nejpopulárnějším stavebnice Lego, kterou si lze pořídit v mnoha variantách (Lego City, Lego Friends, Lego Ninjago, Lego Star Wars atd.). Takové hračky přitom dětem rozvíjejí jejich kreativní schopnosti.
  • Adolescent: kdo ví???

Vybírat tedy máte rozhodně z čeho, ačkoli se jedná skutečně pouze o zevrubný výčet. Navíc pamatujte, že hračky nejsou všechno. Někteří rodiče si totiž myslí, že pokud koupí dětem dostatek umělých „společníků“, nemusí se jim tolik věnovat. Omyl! Vaši přítomnost nic nahradit nemůže. I samotná hra bude pro vašeho potomka daleko zajímavější, když budete u toho. V každém případě nás navštivte na Hracky-4kids.cz a vyberte si výrobky, které odpovídají věku i pohlaví dítěte.

Napsal/a: 4kids.cz

Toto taky stojí za přečtení!

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist