ZOO Chleby

Rubrika: Cestování, Z našich cest

V posledních letech jsem navštívila spoustu krásných míst a bylo by těžké vybrat to opravdu nejzajímavější.  Ale jak jsem tak včera prohlížela fotky a vzpomínala, najednou jsem narazila na skoro zapomenuté snímky z gepardího výběhu a rozhodla jsem se podělit o zážitky ze ZOO Chleby,  kam pravidelně jezdíme už několikátý rok.

zoo chleby 2ZOO Chleby se nachází ve středních Čechách, kousek od Nymburka. A jelikož jsem tam autem trefila hned napoprvé já, trefí tam opravdu každý. Parkoviště je hned vedle ZOO, dříve bylo zdarma, nyní se platí poplatek 40 Kč.

I vstupné bývalo dříve spíše symbolické oproti dnešním 100 Kč pro dospělého a 70 Kč pro dítě, ale mohu říct, že vybrané peníze jsou použité ku prospěchu ZOO, která je rok od roku krásnější a stále se zde rozšiřuje počet zvířat.
ZOO Chleby je výjimečná tím, že se na zvířata můžete nejen koukat (doslova z očí do očí), ale se spoustou z nich přijdete do přímého kontaktu. Děti mají možnost vejít mezi želvy a morčata, můžou si je hladit a krmit trávou přímo z ruky. Dále je u pokladny možnost zakoupit speciální granule a těmi pak nakrmit malé kozy – děti můžou vlézt přímo k nim do výběhu. Ale kozy jsou přítulné až moc, takže menším dětem rozhodně doporučuji doprovod dospělého.

Další zajímavostí této ZOO je putující opička (gibon), která tajnou cestou vylézá z klece ven, kde se chvíli potuluje a sleduje šokované návštěvníky, a pak zase zaleze zpátky domů do klece.
Náš (zatím) největší zážitek na nás čekal před třemi roky, kdy jsme s Marinadkou okukovaly gepardici Mzuri a najednou se tam objevil nějaký pán (zřejmě majitel) a nabídl nám, ať vstoupíme do gepardího výběhu. A tak jsme šly, musely jsme pomalu, abychom Mzuri, která se právě protahovala na sluníčku, nevylekaly. Došly jsme až k ní a hladily jsme si jí.

zoo chlebyzoo chleby 4

Když se převrátila na druhý bok, obě jsme hrůzou uskočily, ale Mzuri byla opravdu moc hodná. Za chvíli jsme jí ale přestaly bavit, tak se zvedla a šla na druhou stranu výběhu. Měly jsme velké štěstí, tenhle zážitek si každý neodnese a vážíme si toho.

Jak je známo, gepard dokáže krátkodobě vyvinout rychlost až 130 km/hod. – pokud by měl někdo zájem poměřit si s ním síly, stačí se proběhnout na speciálním místě před gepardím výběhem a digitální časomíra Vám prozradí, jak na tom s rychlostí jste. Tato atrakce baví jak děti, tak dospělé.
V ZOO Chleby je ale spousta dalších zajímavých zvířat – např. velbloud, klokan, lamy, veverky, surikaty, papoušci, prasátka …, najdete zde také malé hřiště pro děti a spoustu dalších zajímavostí, vše stylově laděné.

U pokladny můžete zakoupit suvenýry. V ZOO (u východu) je možné zakoupit i občerstvení. Toalety jsou řešeny formou toi-toi, což není ideální, ale před nimi je umístěn kohoutek s tekoucí vodou, což jsem velmi uvítala.
A komu bych ZOO Chleby doporučila? Všem, kteří mají opravdu rádi zvířata a rodinnou atmosféru.
Komu bych  ZOO Chleby naopak nedoporučila? Těm, kteří dávají přednost komerci před kontaktem se zvířaty a těm, kteří si libují ve velkých davech lidí.

Tak neváhejte a vyražte!


Text neprošel redakční úpravou.

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.

Napsal/a: Marinada

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Marinada

  Děkuji všem za milé komentáře, jsem ráda, že nejsme jediní milovníci této malé, trochu zvláštní ZOO.

 • Také jsme vloni byli v Chlebské ZOO a moc příjemně nás překvapila. Určitě tam zasněkdy rádi zavítáme.

 • Ano, s článkem naprosto souhlasím Byli jsme tam minulý rok s dcerou, babičkou a dědou. Děda – starý morous 🙂 celou dobu „hudral“, že nikam nechtěl a že ZOO už viděl nespočet a že zvířata jsou pořád a všude stejná… Prostě už jsme z něho byli docela smutní, když jsme konečně dojeli do Chlebů. A jak to bylo dál? Strávili jsme tam spoustu hodin a děda ne a ne odjet. Že takovou krásnou ZOO ještě nikdy neviděl, že ten kontakt se zvířaty – to je přece něco nádherného, že tolik zvířátek na tak malém prostoru, jo to je úžasné… No, museli jsme mu slíbit, že se tam vrátíme, jinak bychom snad ani neodjeli. 🙂

 • Tak o této Zoo jsem asi nikdy neslyšela. Děkuju za článek. A až budeme mít někdy cestu kolem, rádi se zajedem mrknout.
  Jinak teda zážitek s gepardicí super. To věřím, že nezapomenete.

 • Anonymní

  byli jsme a opravdu pěkná zoo, děti si opravdu užijou zvířata. Gepardici závidím, muselo to být parádní. My si užili želvy a morčata :D. Snad bych ještě dodala, že k rodinné vstupence dostanete poukaz skřítka Grátiska na lístek zdarma pro dospěláka který můžete uplatnit ve Starých hradech, Mirákulu, v Zámku loučeň

 • Ivča a Domča

  Ta gerpardice je skvělá! Moc hezká pozvánka, díky:-)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist