Živá voda Modrá,skanzen Modrá a Buchlovice

Rubrika: Cestování, Příběhy pro děti, Z našich cest

Na doporučení jsme se rozjeli do Modré u Velehradu do areálu Živá voda, je tam moc pěkná sladkovodní a botanická expozice. Seznámíte se tam s životem ve vodě i kolem vody, s vodními živočichy i rostlinami řeky Moravy, přilehlých potoků a tůní.

V hlavní budově jsou dvě expozice ryb pod úrovní hladiny, nachází se 3,5 m pod vodní hladinou, délka je 8 m a šířka 2 m, v jezeře žijí různé ryby typické pro tento region, pstruzy, kapři, cejni i jeseteři. Na ryby se dá koukat v podzemním tunelu nebo i z venku. Zároveň je v přízemí miniexpozice vodních ptáků a různé aktivity pro děti. Jeseteři jsou raritou expozice a několik jich můžete vidět v délce téměř dvou metrů.

Mordá + Buchlovice 2Mordá + Buchlovice 1

Zároveň je zde přírodní koupaliště s brouzdalištěm, kde se děti super vyřádí. Takže za teplého počasí je vhodné sebou plavečky, anebo něco na převlečení. Ani Domča neodolal a do krásně čisté a mělké vody, s oblázky na dně vlezl a odcházel jen v kraťasech.
Dospělí zaplatí 90 kč,děti 6-15 let zaplatí 60 kč a prťata 3-6 let zaplatí 30 kč, ale je možné za 200 kč i rodinné 2 dospělí+2-3 děti do 15 let.

Hned vedle Živé vody je Archeoskanzen Modrá,představuje podobu slovanského opevněného sídliště,z 9.století.  Takže mi po koupání v rybníčku zamířili ještě do skanzenu. Prohlédli jsme si dřívější stavby, Dominik si vyzkoušel hrnčířská kruh,dokonce s tatínkem vylezl i na rozhlednu.
(Pokud ale navštívíte nejdříve Archeoskanzen Modrá,  a koupíte si rodinné vstupné, získáte slevu na rodinné vstupné do Živé vody)

Mordá + Buchlovice 3Mordá + Buchlovice 6Mordá + Buchlovice 5Mordá + Buchlovice 4

Také mu učarovali na volném prostranství popásajíci kozy a jednu si chtěl osedlat, čemu jsme včas zabránili.
Vstupné je pro dospělé 70 Kč, od 6-15 let je 50 Kč a od 3-6 let je cena 30 Kč, rodinné 150 Kč. U skanzenu se nachází i občerstvení a prodej suvenýrů. Pokud si nevyberete něco na zub zde je tu i restaurace u hotelu, kde mají jídla na objednávku a také menu.

Protože jsme měli ještě dost času, tak jsme při cestě domů odbočili ještě na Buchlovice a šli si prohlédnout zámek z venku a zámeckou zahradu. Je zde krásná procházka mezi stromy a potkali jsme i plno pávů a dokonce veverku. Prohlédli jsme si i zvířátka v záchranářské stanici v zahradě zámku a sbírku fuksií.

Mordá + Buchlovice 9Mordá + Buchlovice 7

Plné vstupné do zámeckého parku je 50 kč a děti zaplatí 30 kč. Ale určitě se tato procházka vyplatí, setkáte se se zvláštními stromy a pokud dostanete chuť na něco sladkého nebo si chcete odpočinout můžete navštívit zámeckou kavárnu.
My jsme si dnešní den moc užili a všechny tři typy můžu doporučit. Dokonce nám prálo i počasí a tak se nám výlet vydařil.

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.
Pozn.red.: Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • Králíček4

  Cože tak málo,no nevím,třeba se někomu nehodí termín,cena nebo někomu vadí,že tam jsou i postižené děti,vůbec nevím.Dnes tam měli 4 kluky,ráno už něco vyráběli,asi co měli od včera rozdělané a paní dovedla pejsky,víc nevím jela jsme pryč.Je to od organizace pro postižené a já bych ho mezi zdravé bez asistentky dát nemohla,takže jsme ráda za tuto formu vyžití.

 • bamiska

  ty jo to je teda nízký počet dětí na dospělé, to je fajn…a co že tak málo? neboj stravu si doženeš a dorovnáš doma…brambory a knedlíky nejsou špatný má to chvilku 😀 já bych zavedla školní jídelnu hned a třeba jen s knedlíky, tohle vaření o prázdninách mě nebaví :

 • Králíček4

  Bamisko,je tam dnes poprve a tak uvidíme,děti byli jen 4 na 2 dospělé.Nejvíc de bojím jídla,bude jen na knedlíkách a bramborech 🙂
  Pejci ho zklidňují,učí se k nim chování a nejde jen o pejsky,berou to jako pro celkový rozvoj.

 • bamiska

  a jak ho zvládl, s pejsky se mu líbí? a jak mu to pomáhá? v kterém směru?

 • Králíček4

  no jasně,že jsme byli doma,první týden a teď má Domča příměstský tábor,tam jak chodí na canisterapii

 • bamiska

  ideálně hodinu v dojezdu….ale nejhorší je že až se jednou dostanem třeba na dovču nebo tak tím směrem tak si pak ty typy nepamatuju…a ještě mi písni jestli jsi vůbec byly od začátku prázdnin doma :D?

 • Králíček4

  Bamisko a to je kde? 😀

 • bamiska

  vypadá to moc hezky……koukej písnout něco v naší dojezdové dráze 😀

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist