Zážitkový park Zeměráj

Rubrika: Cestování, Z našich cest

V tomto parku si přijdou na své nejen děti,  ale také rodiče. Čas tu utíká strašně rychle, a proto  ho doporučuji  jako celodenní výlet.


Jedinečný přírodní zážitkový park v jižních Čechách se nachází nedaleko Orlické přehrady v lokalitě Budař u obce Kovářov severním směrem od Milevska. Cesta k parku je značená a po odbočení z vesnice, je to cesta spíše polní. Ale dovede Vás až k parkovišti u parku, které je zdarma. Vstupné je jednotné – 80 Kč za 1 osobu.
V parku se platí smíšky (1 Smíšek = 10 Kč). Platí se tím pokud si bude chtít vyzkoušet archeologii, nebo řemesla v historické vesnici a v hospůdce – občerstvení. Otevřeno je od dubna do října. Od 9 do 18 hodin. O prázdninách od 9 do 19 hodin.

Zeměráj.3 Zeměráj.2

U vstupu do parku lze získat mapu a při prohlídce parku hledat tajemné symboly, které skrývají záhadu ukrytého pokladu.
Park má několik částí a každá je něčím zajímavá:

 •   Archeologické naleziště – zde si mohou děti zahrát na archeology a hledat 5 předmětů. Pokud budou úspěšní dostanou malou odměnu.
 •   Bludiště – je z dřevěných klád a postupně se rozrůstá.
 •   Historická vesnice – zde je několik obydlí raného středověku, které je možné si prohlídnout. Pokud se koná nějaká akce je zde možné si vyzkoušet i některé činnosti.
 •   Stezka naboso – tato stezka se bude dětem určitě velice líbit. Projdou se bahnem, vodou. Projdou se přes kamínky, větvičky, šišky, kameny, klády,.. po cestě je i spousta doplňkových naučných her a balančních prvků.
 •   Krytá herna – spousta her nejen pro děti, kde je řada hlavolamů a tvořivých herních prvků. U této herny jsou také dovednostní úkoly pro šikovné nožičky – přendávání kamínků do misky, stavění věže,…
 •   Hry a hlavolamy – v celém parku najdete více než stovku různých her, hlavolamů a tvořivých úkolů, které potrápí i rodiče. 

Zeměráj 5Zeměráj 7Zeměráj 8

V parku je také občerstvení a obchůdek s upomínkovými předměty. Určitě jsme nestihly vyzkoušet všechno a pokud by tento park byl blíže našemu domovu, pojedeme si znova užít prima den.
Více informací naleznete na stránkách parku.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.

Pozn.red.: Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Pvosa

Toto taky stojí za přečtení!

Oslaďte si život s přírodními sladidly

Každý, kdo se alespoň trochu zajímá o svoje zdraví a záleží mu na tom, co jí, už určitě na

Čtu dál →

Tipy na dárek pro děti i maminky

Čas Vánoc se blíží přímo mílovými kroky a vy si možná začínáte lámat hlavu nad tím, co nadělit novopečené

Čtu dál →

Jak si udržet dobrou náladu v předvánočním shonu

Vánoce jsou za rohem, z televize, novin, rádia i obchodů se na nás valí zprávy o tom, že bychom se

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

 • mura

  Moc pěkná pozvánka na výlet.

 • jana231

  My jsme tam byli loni a synek letos s MŠ na výletě. Zklamali mě dvě věci: první, že musela platit i roční dcerka 90Kč-což už v roce 2014 naštěstí nebylo, ale nejvíc to občerstvení, bylo to jak u snědeného krámu:(Jinak mohu doporučit, dětem se líbilo, navíc jsme tam měli i představení kouzelníka:)ale pro jistotu s jídlem s sebou:)

 • Marinada

  Krásná pozvánka! Nejvíc mě zaujala ta bosá část! A nepůsobí to vůbec přelidněně…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist