Zámek Lešná u Valašského Meziříčí – pro děti jak stvořený

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Chcete vzít o prázdninách své ratolesti na zámek a bojíte se, že se budou při prohlídce nudit? Udělejte si výlet na Valašsko a navštivte zámek Lešná u Valašského Meziříčí. Tam se rozhodně nudy bát nemusíte. Jen si ho nesmíte splést se stejnojmenným zámkem u Zlína.


zámek 1Obě místa jsou od sebe vzdálena jen asi 45 km. Zatímco do Zlína se jezdí za zvířaty, v Lešné u Valašského Meziříčí najdete kulturní památku pro celou rodinu. Rodinné vstupné je 160 Kč.
Malý zámeček Lešná je asi 7 km od Valašského Meziříčí směrem na Starý Jičín. Musíte ho trochu hledat, je ukrytý v krásném parku a od silnice není moc vidět.
Orientačním bodem je pekárna Lešňanka a kostel v Lešné, u kterého je parkoviště. GPS zámku je 49.519689, 17.92973 a dobrá zpráva pro příznivce geocachingu – najdete zde keš Poslední šlechtic z Lešné.

zámek 3 Zámeček Lešná je nově opravený a kromě historických pokojů je tu např. stará školní třída, sbírka motýlů a expozice ptáků. Děti ale nejvíc zaujme moderní přírodovědná expozice, kde jsou různé vzdělávací a zábavné hry. Počítejte s tím, že v herně strávíte víc času než na historické prohlídce.
Nemluvě o parku se vzácnými stromy a naučnou stezkou, kde možná potkáte i zámecké kočky.
Prohlídka zámeckých komnat trvá jen půl hodiny, takže ji klidně zvládnou i děti. Přitom je opravdu co obdivovat – původní vybavení hrabat Kinských, malovaný strop, barokní podlaha, vycpaná zvířata… a hlavně moooc příjemná atmosféra. Kromě zážitků si můžete odvézt i originální obraz z prodejní výstavy obrazů pro děti.


Text neprošel redakční úpravou.

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.

Napsal/a: Jitka Slezáková

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist