Zámek Lednice a Janův hrad

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Každého bych ráda pozvala a doporučila celodenní výlet na zámek do Lednice. Tento krásný renesanční zámek najdete mezi Břeclaví a Mikulovem, původně zde byla starověká vodní tvrz, která byla později také zbořena a bylo zde postaveno barokní sídlo s rozlehlou zahradou, nakonec kníže Alois II. nechal Lednici přebudovat na reprezentační letní sídlo.


Zámek je uprostřed krásné a veliké zahrady, kterou protéká řeka Dyje, má 4 prohlídkové trasy a u zámku je zároveň i obrovský skleník. My si prohlédli Grottu-umělou krápníkovou jeskyni s výstavou strašidel, dokonce jsme tam byli úplně sami. Při okruhu dětských pokojů je součástí výstava loutek Milana Knížáka-je to největší soukromá sbírka historických loutek v ČR, ale tam bylo na nás moc a moc lidí.

lednice 3lednice 4lednice 5

Vzadu v zahradě je možnost prohlídky dravců společnosti na ochranu dravých ptáků, dělají i 3 x denně hodinové představení dravců. My na představení byli a moc se nám ukázky lovu dravců líbili. Cestou k dravcům potkáte i místo kde je možné zkusit střelbu z luku nebo kuše.
Když vám zbyde čas, tak se můžete projít na minaret, věž stojí v zadní části zahrady a je vysoká asi 60 m výšky. Minaret byl používán jako vyhlídková věž, s točicím kamenným schodištěm, má tři ochozi a jde s ním prohlédnout celý Lednický-Valtický areál. K minaretu je možné se dostat procházkou parkem nebo lodičkou a třetí možnost je povozem s koňmi.

lednice 1

Lodí a povozem s koňmi je i možnost se dostat k Janovu hradu, případně za Lednicí je odbočka z hlavní silnice a je možné dojet i autem. Bohužel dřevěný most je v havariiním stavu a i když vás povoz k němu doveze, tak ač ho každý přelézal, s kočárky i kolami, je to velké riziko, možnost přechodu přes řeku je o 1400 m dál, ale tam už se musí po svých, takže nejlépe autem. Janův hrad nebo i Janohrad byl postaven jako zřícenina, napodobenina starého, rozpadajícího se hradu. Původně sloužil jako lovecký zámeček a je ze tří stran obtékán řekou Dyjí.

lednice 7lednice 6lednice 9

Na parkování se dá využit několik soukromých parkovišť v okolí zámku, tam kde jsme parkovali my, hned první parkoviště od Podivína se platí na celý den 60 kč. Vstupy do zámku jsou různé dle výběru okruhu.
U dravců dostanete lístečky podle počtu osob, děti do 6 let neplatí a po odchodu platíte podle toho jak moc se vám přestavení líbilo. Takže buď tu napsanou částku nebo méně, je to na vašem uvážení.
Cena koňského povozu je k Janohradu 100 kč dospělí a 50 kč děti a pokud s nimi jedete i zpět, tak vám dá lísteček na základě kterého zpět platíte jen 50%. Ceny lodiček nevím, protože letos jsme s ní nejeli, Domča chtěl koně a zpět seděl na kozlíku vedle slečny-kočí.
Oběd si můžete dát v restauraci v areálu zámku a nebo kdekoli mimo zámek, kde je několik restaurací.U Janohradu je také nějaké občerstvení, teplé jídla-spíše polévky, rychlo občerstvení a nebo něco na grilu a studené točené limo a pivo.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.

Pozn.red.: Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (13 vyjádření)

 • Králíček4

  já jezdím kvůli synovi autem,nyní jsou tam i sochy z písku tak se tam letos chystám opět

 • Králíček4
 • Králíček4

  Já nevím zda se v Lednici půjčují kola,ale už se to praktikuje na více místech,takže bych mrkla na stránky Lednice nebo se zeptala na místě ubytování.
  My se do Lednice letos určitě opět podíváme.

 • xxkouckaxx

  nejlepší je tam zajet ve všední den – o víkendu bývá celkem plno !

 • pripomnelo mi to nasi lonskou dovolenou v Lednici – bylo tam naaaadherne

 • Králíček4

  No my přijeli kolem půl desáté,areál je veliký,celkem to šlo,akorát bylo dost lidí na prohlídky zámku,ale to co my chtěli vidět,tak tam jsme byli sami a v parku pohoda.Asi to chce hned ráno být na místě,pak jsou i plnější parkoviště.

 • Marinada

  Králíčku, ta krása mě opravdu láká, ale bojím se, aby tam nebylo víc turistů než těch krás 🙁

 • Králíček4

  Je to tam moc krásné,my tam byli poprve loni a to jsm lodičkou jeli k minaretu,letos jsem stihli víc,ale i tak byl Domča unavený,že i v autě usnul,chtěla jsem i do Valtic,ale to už asi příští rok.

 • Marinada

  Mně teda láká celý Lednicko-valtický areál, ne přímo ten zámek…ale bojím se, že už je to turisticky tak „profláklý“, že už by se mi tam nelíbilo 🙁

 • Marinada

  Taky děkuji za připomenutí. Tohle je místo, kam se chci podívat už asi 15 let.
  Jednou se tam už podívala moje sbalená taška a kolo 🙂
  Měla jsem za partou dorazit o den později po dohrání důležitého zápasu, tam mi autem vzali rovnou věci, abych to pak netáhla vlakem…ale zranila jsem se a zůstala doma. Tašce se tam prý moc líbilo 😀 ).

 • Králíček4

  Domča je nadšený,bohužel jen doma být nechce,pc mu neuteče,u nás na vesnici není žádné pořádné vyžití a tak jezdíme.Letošní léto je pro mě velmi náročné,ale Domča je spokojený a to je důležité 🙂

 • nica1

  Teda Králičku obdivuji co jste všechno o prázdninách stihli procestovat.
  Domča musí být nadšený.

 • Ivča a Domča

  Na zámek Lednice bych se chtěla podívat, ještě jsme tam neblyi, je to dost daleko pro nás. Takové moje tajné přání:-)
  Moc díky za připomenutí:-)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist