Zámecký zvěřinec Častolovice

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Děti milují zvířátka a tak naše cesty často vedou právě za nimi. Máme rádi hlavně menší zoo, kde je možnost kontaktu se zvířátky. Hodně nás tedy potěšilo, že i během naší týdenní dovolené v Orlických horách se nám poštěstí jednu takovou minizoo navštívit. Nachází se v Častolovicích, v zámeckém parku.

Zámek Častolovice se nachází v Královéhradeckém kraji, cca 30 km za Hradcem Králové směrem na Rychnov nad Kněžnou. V jeho zahradách pak můžeme zahlédnout nejen krásné květiny, rybník, posezení, ale také Zámecký zvěřinec. Paní majitelka totiž prý má velmi ráda také zvířátka.

Jedná se vlastně o takovou malou zoo, kde se děti se zvířátky seznámí zblízka, mohou si je pohladit. Po zaplacení vstupného, které činí 30 Kč /dospělí a 15 Kč/děti můžete směle vstoupit. U pokladny je možné si zakoupit sáček krmení za 20 Kč. Denní přísun krmení je omezený, tudíž i když jde více dětí, lze si zakoupit jeden, maximálně dva sáčky. Zvířátka lze krmit pouze těmito granulemi. Zároveň ale návštěvníci mohou donést suché pečivo a odložit jej na místo k tomu určené.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

K vidění jsou zde prasátka, ovce, kozy zakrslé i domácí, lamy, pštrosi, poníci, oslíci, papoušci, morčátka, králíčci a další. Většinu zvířátek si můžete pohladit a některé i nakrmit. Jsou na kontakt s návštěvníky natolik zvyklé, že se sami přiblíží k ohradě hned jak vidí, že k nim někdo míří. Lamy mladšímu synovi dokonce „šeptali“ cosi do ouška.

Doporučuji ale nechat si nějaké krmení i na chvíli, kdy opustíte zvěřinec. Krmit totiž lze také kapry v rybníku. A cestou k němu potkáte také divoké prase, jeleny, laně.

Zámecký zvěřinec je přístupný po celý rok. V zimě ale nepotkáte všechna zvířátka. Zámek je oproti tomu otevřen pouze od 29. dubna do 9. října. Na pokladně si lze zakoupit také pohledy ze zámku či ze zvěřince.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

Posilnit se můžete ve zdejší kavárně, kde mají vynikající zákusky, zmrzlinu, párek v rohlíku, chlebíčky, pití a jiné drobné občerstvení.

My jsme si návštěvu zde moc užili, děti ani nechtěli odjet. Pokud máte stejně jako my rádi zvířátka a minizoo zvlášť, určitě se do Častolovic podívejte.

***

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte. Výherci si budou vybírat knihy z edice Neznámé Čechy nakladatelství Mladá fronta.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Peťka

    Nejen zvířátka, ale celý areál s parkem i zámek je nádherný. Vždy když jedeme okolo se zastavíme. Stojí to za to.

  • Jindriska8
    Jindriska8

    Dobrý tip,daleko to nemáme

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist