Za zvířátky do ZOO Liberec

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Copak bysme mohli navštívit Liberec a nezajít do zoo na bílé tygry? No jasně, že by to nešlo. Liberecká ZOO jako jedna z mála chová bílou formu tygra indického a letos jsme dokonce viděli i jejich mláďata. Samozřejmě zde na vás čekají i další zvířata, najdete zde asi 160 druhů.  Mezi nejzajímavější druhy patří třeba pavián pláštíkový, lev berberský, panda červená, slon indický, takin čínský a spousta dalších.

Celé zoo měří asi 1,8 km a mimo zvířat zde najdeme i občerstvení, např. bufet Gibon nebo restaurace Formanka, pokud chcete jen nějakou sladkost, tak zde najdete i cukrárnu. Zoo je obklopena lesíkem, takže se nemusíte bát, že by nebyl dostatek stínu. Po celou cestu nacházíte plno odpočinkových zón a pro děti se zde najde spoustu hřišť a atrakcí. Samozřejmostí je bezbariérové wc a přebalovací pulty, pro rodiče s malými dětmi. Dokonce si můžete půjčit dřevěné vozíčky pro menší děti, které by třeba cestu po zoo ještě neušlapaly.

DSCN3936 DSCN3912 DSCN3915

Pro každého nad 18 let zoo nabízí zážitkové programy a to stát se třeba na den ošetřovatelem a to u několika druhů zvířat, dokonce lze být ošetřovatelem u slonů či šelem.

My si zoo pěkně prošli, zvířátko po zvířátku, dokonce u slonů jsme zastihli sloní vystoupení. Samozřejmě lákadlem pro Dominika byli malí tygříci, tučňáci, žirafy a sloni, no a také automaty na pamětní mince. Ty se nám už nevejdou do truhličky, takže musíme pořídit větší, aby se tam Domčovi vešli.

DSCN4004 DSCN4010

Bezvadnou atrakcí jsou autíčka na motorek, bez toho jsme odejít nemohli. Na ty se Domča těšil celou dobu! Zoo můžete projít pěšky, nebo u restaurace nasednout na okružní projížďku vláčkem. Tu jsme tentokrát vynechali.

DSCN3976

Parkovat můžete buď přímo před vchodem do zoo, nebo na dalším parkovišti vzdáleném 500 m od vchodu (Fibichova ul.). K zoo se dostanete také tramvají MHD Liberec (konečná zastávka ZOO – Lidové sady).

Otevírací dobu, ceny vstupného a další informace najdete zde.

Rádi se do ZOO Liberec opět vrátíme.

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z edice Neznámé Čechy, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta.

Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Králíček4

    Zoo Liberec se mi moc líbí,paradox je,že rok od roku pobyt v Liberci prodlužuji.Poprve to bylo jen na víkend,pak na prosloužený víkend a nyní na týden a ani nestačil.Pěkná zoo je Liberec,Lešná,Praha a i Hodonín a Jihlava není špatná i když menší.Bohužel Liberec máme moc daleko.

  • Peťka

    Pro mě jedna z nej ZOO u nás. Díky za článek.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist