Za rytíři na Bouzov!

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Jako krásný výlet mohu doporučit návštěvu hradu Bouzov. Kdo se tam vydá, tak určitě neprohloupí! My si z nabídky prohlídkových okruhů vybrali trasu s Ohnivcem, která je obsahově přizpůsobená pro děti. Ale podařilo se nám na ni dostat až na podruhé, protože jsme se vydali poprve na odpolední prohlídku, ale to by Dominik nesměl po vystoupení z auta uvidět plakát, který nás zval na rytířské vystoupení. Takže místo hradu byla jasná volba – rytíři! Vystoupení trvalo do půl paté a tím se nestihla ani poslední prohlídka s Ohnivcem, a tak se jelo druhý den znovu.

Vystoupení rytířů trvalo 1,5 h a bylo úžasné. Čtyři rytíři, tedy mezi nimi i dvě slečny, což jsme žasli, jak se uměli ohánět mečem a jezdit na koni. O přestávce bylo možné děti za poplatek na koni vyfotit, vyzkoušet si střelbu lukem apod. Po skončení představení zase bylo možné děti na koni svézt.

DSCN3163

Při prohlídce jsme se od Ohnivce dověděli, že romantický hrad do roku 1696 střídavě vlastnili příslušníci různých českých a moravských rodů. Jako poslední majitelé panství s hradem byl Řád německých rytířů. Unikátní jsou i dva funkční padací mosty a padací mříž, které mohou návštěvníci spatřit v provozu při slavnostních příležitostech.

IMG_20160720_164609   IMG_20160720_164511

Svoji roli hrad sehrál v mnoha pohádkách a historických filmech. Dokonce nám i Ohnivec řekl, že v příkopě bývali medvědi, ale po té co začali napadat i ty, co je chodili krmit, tak museli být utracení a další medvědi se do příkopu již nedávali. Na závěr prohlídky dostaly děti za splnění úkolů od Ohnivce rytířský glejt.

IMG_20160720_163102   IMG_20160720_165651

Trasa s Ohnivcem trvá asi 40 min a vstupné je pro dospělé za 150 Kč a pro děti za 100 Kč. Na hradě i po příjezdu na parkoviště si lze koupit upomínkové předměty, magnetky, turistické známky, pohledy a i jiné. Na nádvoří je občerstvení, od kofoly, přes kávu i kuřecí nugetky a hranolky zde mají a kdo má rád nakládaný hermelín nebo utopence, tak i jeho chutě uspokojí. Další občerstvení je přímo u parkoviště.

Všechny informace najdete na webových stránkách hradu Bouzov.

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z edice Neznámé Čechy, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta.

Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist