Za medojedy do Prahy

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Protože Dominik měl velké přání jet se podívat do Zoo Praha na medojedy, tak jsme si řekli,  že z Liberce, kde jsme byli zrovna na dovolené, je to do Prahy blíž, jak z Brna, a tak jsme vyrazili. Vybrali jsme si středu. Ale počasí nás zradilo a bylo jasné, že v dešti chodit po zoo nebude to správné, a rozhodli jsme se jet tedy až v sobotu. Sobota a zoo v Praze je první velká chyba, bylo zde velké množství lidí a obrovské fronty u pokladny. Bohužel se nedalo nic dělat, a když už jsme tu byli, tak jsme si na vstupenky počkali.

Po příchodu do zoo jsme hned jako první šli na oběd, protože s najezeným dítětem je ten svět veselejší, než s hladovým a prudícím. No a v poledne jsme vyráželi na prohlídku zvířátek. Co bylo hlavní, tak to, že se musel najít medojed, proto jsme tam vlastně jeli. Zoo jsme z časových důvodů úplně celou neprošli, ale medojeda a spoustu dalších zvířat jako hrochy, slony s mládětem, medvědy, žirafy a spoustu jiných jsme viděli.

DSCN4748 DSCN4736

Samozřejmě se musel svézt vláčkem, a tak se jelo k rozhledně a kamarádka se bláhově zeptala a na rozhlednu jdete? No já bych nešla, ale samotného ho pustit nešlo, a tak jsem šla do toho. Jestli mě někdy z našich výletů neodveze sanitka s infarktem, tak to bude tak trochu zázrak.

Já, co nesnáším výšky, mám z nich fóbii, lezu s Domčem tam, kde mi to nedělá ani trochu dobře. Čím výše jsme lezli, tím se schody zužovaly a mě se víc a víc zmocňoval strach, ale vylezli jsme až nahoru. Kde, ač se mi třepaly i nohy, jsme se nechali vyfotit. Co by člověk pro to dítě neudělal.

Pak jsme si prohlédli spodní část zoo, lachtany, tygry, lvi, vodní ptactvo i opice. Měli jsme i štěstí na krmení mravenečníka, takže jsme viděli jak dlouhý má jazyk. V místním obchůdku jsme si koupili pohledy a Domča si odvážel ze zoo plyšového tuleně.

IMG_20160813_143855 IMG_20160813_144204 DSCN4716

Na jídlo doporučuji samoobslužnou jídelnu, kde vaří velice dobře a za slušné ceny. Najdete zde velký výběr jídel od salátů, přes smažené až po klasickou kuchyni a najdete ji vlevo od hlavního vchodu po schodech dolů. Po zoo je několik dalších restaurací či občerstvení a určitě si vybere každý.

Cena vstupenek je pro dospělého 200 Kč a pro děti 150 Kč, takže rodinám se vyplatí za 600 Kč vstupenka rodinná. Zoo najdete v Troji, kde hned vedle je Trojský zámek a parkování je přímo u zoo za 100 Kč na den.

Určitě si na zoo najděte dost času, je veliká a máte celý den co dělat.

 

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z edice Neznámé Čechy, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta.

Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist