Výlet do dinoparku a zoo Vyškov

Rubrika: Cestování

Dnes jsme vyrazili na slíbený výlet za oblíbenými dinosaury a zvířátky a to do Vyškova, který máme kousek. Protože je dinopark Domčovo oblíbené výletní místo, tak jsme tam docela často.

Ve Vyškově je to udělané tak, že pokud chcete do dinoparku, tak musíte zároveň do zoo, jen zoo zvlášť je možné. Prostě dinovláček, který vás doveze do dinoparku, za hranici Vyškova odjíždí ze zoo, jinak se do dinoparku nedá dostat i když je na zcela jiném místě jako zoo. Vstup do dinoparku + zoo je pro dospělé za 160 kč, děti a studenti zaplatí 110 kč a děti do 3 let zdarma, pro někoho kdo to nemá daleko a jezdí často je vhodné si koupit pernamentku. V ceně je cesta do dinoparku, prohlídka zoo, jízda dinoexpresem tam i zpět, vstup do dinokina. Vláčkem je možná přeprava kočárků i vozíků.

Po příjezdu k dinoparku se vám otevřou vrata a vjíždíte do světa dobrodružství. Je zde spoustu různých ještěrů, které děti milují. Dinosauři jsou i ozvučené, některé jsou oplocené, ale s některými je možné se vyfotit. Zároveň je v dinoparku i hvězdárna a za krásného počasí je možné kouknout dalekohledem, takže další lákadlo pro děti. A novinka letoška je dinobite, je to vysutá lanová dráha. Díky této nové atrakci mají návštěvníci možnost shlédnout na DinoPark Vyškov z ptačí perspektivy, a to doslova! Projížďka nad hlavami dinosaurů ve výšce až 11m bude nezapomenutelným zážitkem pro každého odvážlivce. Speciálně zkonstruovaná visutá dráha v korunách stromů má délku 312 metrů a může se na ní současně pohybovat až deset kol poháněných vlastní silou. Já k tomu odvahu nenašla, abych koukala na dinosaury z hora, my raději pěkně po svých.

dinopark a zoo Vyškov 2dinopark a zoo Vyškov 1

Procházku dinoparkem vždy končíme ve 3D kině, které se proměnilo DinoAquarium a vy se tak díky novému panoramatickému filmu, který je v ceně vstupenky, podíváte pod hladinu divokých druhohorních moří, kde čeká nepřeberné množství nástrah a nebezpečí.

Po návratu do zoo jsme se vydali za zvířátky. Čekali na nás velbloudi, rodinka čápů-kdo by chtěl miminko, tak si může jít podat objednávku. Kousek dál u lemurů vydržíme hodně dlouho, koukneme i na babiččin dvoreček. Dnes kočičky nebyli ve výběhu, ale koukali na nás ze svého pokojíčku z okna, pak na nás čekalo plno králíčků a o kousek dál si plavali nutrie. Ještě na nás čekali oslíci, koníci, veverky a plno dalších zvířátek.

Po zvířátkách jsme zamířili do hanáckého statku, kde jsme se podívali do akvárii a terárií. Prohlédli si staré bryčky,secí stroje a nářadí pro práci na poli co se dřív používalo. Nakonec se Domča vyřádil na dětském hřišti.


Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.

Pozn.red.: Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Byli jsme tam letos poprvé, zhruba v polovině prázdnin. Malej byl nadšenej od začátku do konce. Počasí krásný, jízdu vláčkem měl jako další atrakci, dinosauři ho ohromili a mluví o nich doteď :), ZOO nevelká, ale pěkná, z babiččina dvorečku jsme ho ani nemohli dostat. Myslím, že si tenhle výlet příští prázdniny zase zopakujeme.

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Pěkné zážitky pro děti!

 • danasi

  Do Dinoparku pojedeme jen co Deniska povyroste. Eliška si bohužel musí počkat.

 • mura

  ve Vyškově jsme byli a vláčkem jsme taky jeli-je to tam pěkné

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist