Velký svět techniky

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Už dlouho jsme se chystali do ostravského Velkého světa techniky. Začátek prázdnin a útěk před vedrem do klimatizovaných prostor se nám zdál tak akorát. Jako termín jsme si vybrali nedělní odpoledne.

Počasí spíše nahrávalo tomu jít k vodě, ale alespoň nebylo v expozicích hodně lidí. Čekala nás 2 patra plná zábavných úkolů, dotykových obrazovek, zkoušek a poznání nových vědomostí v mnoha oblastech.

Přízemí jsme prošli rychle. Tam byla umístěna výstava dětí a minigolf, u kterého byla řada. Nechtělo se nám čekat. Vyjeli jsme proto do druhého patra. Tam jsme v jednotlivých okruzích mohli zkoušet, zkoumat, objevovat, fotit se apod. Byla to zábava na celé odpoledne. Lidí moc nebylo, takže u jednotlivých expozic se netvořili dlouhé fronty.

2016-07-03 17.44.31 2016-07-03 17.15.10

Výstava je celoroční, určená dětem od 6 let. Trochu jsme se báli, že 3letá Tina se bude nudit, ale v klidu se zabavila také. Zkoušela hru s míčem a vzduchem; měřila, kolik má síly atd. V oddělení kovů děti zaujalo krmení člověka – měli poskládat jídelníček tak, aby člověk měl dostatek minerálů a vitamínů. Filip už si četl jednotlivé popisky. Tince se líbilo, jak stoupá rtuť, která ukazuje, nakolik je člověk správně nakrmený.

2016-07-03 15.58.37

Vyzkoušeli jsme, jak funguje elektřina, jak se hraje na virtuální hudební nástroje. Filipa nejvíce zaujala část s jídlem. Byly zde ukázky jídla, které u nás jen tak neseženete. Zrovna má období, že nechce jíst maso. Takže jsme mu slíbili, že místo masa mu naservírujeme cvrčky a kdyby jen dostal chuť na kus hovězího, může si dát bonbón. Tinu nejvíce zaujala veliká šnečí ulita, která je skoro v rohu obrovské haly. Relax a pohodu si užívala naboso několikrát. Filip mezitím skládal puzzle člověka o kousek dále.

2016-07-03 15.53.122016-07-03 15.06.01

Výstavu jsme spojili i s místním divadlem. Zrovna začínalo divadelní představení Věda je zábava na téma chemie. Sice jsme si říkali, že je na to ještě brzy, ale rádi jsme si chvíli sedli a odpočinuli. Filipa pokusy bavily. Několikrát byl na pódiu jako dobrovolník.

V druhém patře je umístěný celý interaktivní model výroby oceli. Děti si mohou poslechnout krátký filmeček. Ale více než toto je zaujala výroba lžičky. Tu jsme si odnesli na památku.

Domů jsme odjížděli po 4 hodinách plní dojmů a nových informací. Stálo to za to.

A co nového jsme se dozvěděli?

Víte že, pokud by se planeta Země zmenšila na velikost jablka, byla by zemská kůra stejně tlustá jako jablková slupka?

 

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z edice Neznámé Čechy, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta.

Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Pavluschka

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Pavluschka

  Aleno5, určitě doporučuji. Ale mějte opravdu dost volného času. Vzhledem k vstupnému a rozsahu výstavy je možné předpokládat stejný půl den jako v U6 – tu máme také rádi.

 • alena5

  Díky za info z Velkého světa,my byli zatím jen v Malém světě techniky v U6 a i tam jsme strávili půl dne,než mladý vše prozkoumal.Nedávno jsme byli na vysokopecním okruhu na věži,ale to už tak zábavné nebylo,ale zase byl pěkný výhled na Vítkovice,a pak jsme strávili přes hodinu v tom Dětském světě co je dole ve Velkém světě techniky

 • Peťka

  Díky moc za tip!

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Ano,pěkné

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist