Velikonoce se blíží – nečekejte doma na výprask, a naplánujte si výlet s rodinou

Rubrika: Cestování

Letošní rok nám přinesl jeden den v roce navíc. Jak možná víte, přestupný rok zplnomocňuje nás, ženy, vzít koledu po čtyřech letech pěkně do svých rukou. Tak si nezapomeňte pořídit pořádnou pomlázku a své drahé polovičce věnujte láskyplnou odplatu ještě před pondělním budíčkem.

Velikonoce však také přináší jedny z prvních aktivit pořádaných venku na čerstvém vzdoušku. Zatím se zdá, že nám počasí přeje a žádné větší záchvěvy zimy se snad už konat nebudou. Mnoho organizací pořádá tematické programy pro děti i dospělé, níže uvádím pouze vzorek z nich, věřím však, že bez větších obtíží objevíte zajímavé aktivity i ve vašem okolí.

Praha

Pokud se vám nechce příliš cestovat, můžete zavítat na Staroměstské či Václavské náměstí a prohlédnout si právě probíhající trhy. O něco zajímavější variantou se jeví trh na Náměstí Míru, kam zavítají i umělečtí řemeslníci z Maďarska.

Za zhlédnutí stojí jistě také středověká vesnička Řepora nacházející se ve Stodůlkách, kde se v období od 24. 3. do 15. 4. 2012 můžete nechat strhnout středověkou atmosférou, pohádkovými bytostmi a nevšedním programem.

Pro aktivnější jedince však doporučuji výlet do historického města Beroun. Děti zbožňující cestování vlakem a z hlavního nádraží se dopravíte na místo přibližně za půl hodiny. Trh se zde koná od 4. do 8. 4. a oproti pražským variantám bude více zaměřen na tradici, řemeslo a doprovodný program. S sebou si můžete vzít také kolečkové brusle a projet se po cestě podél řeky Berounky.

Hrady,  zámky

Chcete-li se vzdělávat a dozvědět více o historii a tradici Velikonoc, navštivte zámek Hrádek u Nechanic, kde vás v období od 31. 3. do 9. 4. (ve dnech 2. – 4. 4. rezervace nutná předem) během prohlídky o těchto záležitostech poučí.

Na hradě Bítov vás zase po prohlídce zámku nemine ochutnávka specialit staročeské kuchyně (pouze 7. – 8. 4.). Speciální velikonoční program si připravili také na hradě Buchlov (8. 4. – 9. 4.). A na zámku Veltrusy se 31. 3. odehraje divoký souboj mezi zvířátky a loupežníky ve formě loutkového divadla.

Sport

Pro vodáky jsou Velikonoce jasným znamením začátku sezóny, se kterým souvisí tzv. otevírání neboli odemykání řek (probíhá na více místech v různých termínech; Sázava např. 31. 3. 2012). Nevždy se jedná o lehký úkol, obzvláště když počasí není zrovna přívětivé a alkoholem posilnění vodáci končí v ledové vodě několikrát za výpravu. Každopádně i sledování utrápených vodáků může být pro vaše malé škodolibé ratolesti hezkou zábavou.

Našli jste v článku inspiraci na velikonoční dny? Máte už své plány? Ostatní čtenáři jistě ocení, pokud své nápady zveřejníte v komentáři pod článkem.

Napsal/a: Žaneta Zouzalová

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • JanaK

    My máme – tento víkend (31.3.) jdeme na Vejšlap jarním Polabím, kdo by chtěl s námi, tak kolem 11.hodiny vyrážíme z Čelákovického náměstí, trasy jsou od cca 10 km a jsou vhodné i pro kočárky nebo kola. Na konci tůry jsou pro děti připraveny různé soutěže, atrakce a občerstvení. No a večer je v místní loděnici odemykání Labe 😀

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist