V Dětenicích tam to žije, tam si můžem hrát!

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Vážená redakce, rozhodla jsem se s vámi podělit o tip na super výlet s dětmi.Tuto neděli jsme prožili báječné odpoledne v Dětenicích v okr. Jičín.

Dá se tam navštívit pozdně barokní zámek, Středověká krčma, Zámecký pivovar, kolbiště, ale my vyrazili na pohádkovou neděli v zámeckém parku a zároveň nás zaujali rytířské turnaje.

Do pohádek nás přeneslo veselé soutěžení plné známých pohádkových postaviček. O pamětní medaili, diplom a dárečky se s námi rozdělil Bob a Bobek, Křemílek a Vochomůrka, ježibaba v chaloupce na kuří nožce, Ferda mravenec, vodník Česílko, čertík Bertík nebo princezna a klaun. Děti si s radostí zasoutěžily v jednoduchých úkolech, dostávaly a měnily žetonky různých barev a po splnění úkolů si zašly pro medaili a vybrat odměnu. V areálu je i zámecká cukrárna, kde se dá zamlsat a je zde i trampolína k zabavení dětí. Vše v době od 10 – 16 hod.

Po pohádkových soutěžích začaly v přilehlém kolbišti rytířské turnaje na koních. Čekali na nás nádherní koně, urostlí rytíři, vlající vlajky a zástavy, nelítostné souboje pěších i jízdních bojovníků, kaskadérské akce, nádherné kostýmy. V přestávce jsme viděli ukázky několika druhů dravců a způsoby výcviku a lovu. Celý tento turnaj trval 2 hod. s 10 min. přestávkou.

Dokonce mezi bojujícími rytíři byla jedna žena a té fandil od počátku můj syn Dominik. Pro něj to byla krásná paní a ta krásná paní byla i natolik šikovná, že porazila s přehledem všechny rytíře. Pokud přijdete včas, tak máte možnost se usadit i na krytou tribunu, což nám se nepovedlo a tak chvilkové přeháňky jsme řešili pláštěnkami a deštníky, ale nic to neubralo na bezvadném představení a super zážitku.

Dokonce jsem po návratu domů zjistila, že mívají „Strašidelné soboty“… každou sobotu od 10 do 17 hod. se můžete zúčastnit v zámeckých komnatách netradiční prohlídky v doprovodu čarodějnice. Během prohlídky potkáte opravdová strašidla, umrlce nebo upíra a další nadpřirozené bytosti. Prožijete chvilky strachu, napětí, ale i smíchu.

Platí se u vstupu do zámeckého areálu, cena se odvíjí od toho, co vše si vyberete, až tak malá není, ale zážitek je velký. Já platila pro sebe a dítě na pohádkovou neděli a rytířské turnaje něco přes 300 Kč, takže se to dalo, ale při více dětech či celé rodině je to mnohem víc. Ale přesto si myslím, že to za to stálo.

Pro všechny, které to zaujalo, přikládám odkaz na jejich stránky, kde najdete všechny důležité a potřebné informace Zámek Dětenice.

Takže, kdo má rád pohádky nebo se nebojí strašidel, či má rád rytíře, ten si určitě vybere to, co se mu líbí a prožije prima den jako my.

Tento příspěvek byl zařazen do soutěže Poraďte, kam na výlet a vyhrajte, do které se můžete zapojit i vy. Stačí do 31. 8. 2012 včetně poslat svůj tip na suodal@vasedeti.cz a tím se zařadíte do soutěže o zajímavé ceny.


 

Napsal/a: Králíček4

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Králíček4

  Moc děkuji za vaše krásné komentáře,ráda se s dobrým tipem podělím.Původně jsme měla plán v Pardubiocích pernikovou chaloupku,ale fakt nelituji.

 • Králíčku, díky za moc pěkný tip a pěkně napsaný článek 🙂 Tohle je myslím sen skoro každého kluka…rytíři a krásné ženy. Tady měl Domi 2v1 … krásnou rytířku 🙂 😀

  Ježečku, tak jsem se pídila a správně by to mělo být „Dětenice“… hned opravím a děkuji 🙂

 • Ježeček

  Ještě by mě zajímalo, jak je to s tím názvem. Někde píšou Dětenice a někde Dětěnice 🙂 Nebo že by šlo o dvě místa??? 😮 *

 • Ježeček

  My se tam chystáme už nějakou dobu. Ale zatím bohužel se nám to nepovedlo. Ale není všem dnům konec…!
  Moc hezky napsané, dávám 5 hvězdiček! *

 • No to musela být pěkná neděle! 🙂 chtěli jsme se tam stavit také, když jsme jeli z dovolené, ale jedna malá si vezla teplotu, tak jsme to odložili, tak snad se tam dostaneme. díky za tip

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist