Tip na výlet s dětmi: Podkrušnohorský ZOOpark Chomutov

Rubrika: Cestování

Našim oblíbeným výletním cílem je ZOOpark v Chomutově, a proto bych vás tam ráda touto cestou pozvala.

ZOOpark se specializuje na chov zvířat pocházejících z oblasti Evropy, Asie a severní Afriky.
Pozorovat zde můžete více než 160 druhů zvířat, mezi kterými je 14 ohrožených druhů zařazených do Evropských záchranných programů. K vidění je zde např. jelen, vlk, svišť, zubr, rosomák, pratur, los, medvěd hnědý, makak, jak, tuleň, buvol, sob, mýval, velbloud nebo pižmoň.

Přestože je to rozlohou jedna z největších ZOO u nás, nečekejte hlavu na hlavě, ať už se to týká zvířat, nebo návštěvníků. Jedná se opravdu o rozlehlý lesopark, kde v určitých rozestupech jsou výběhy pro zvířata. Každé zvíře má pro sebe opravdu úctyhodný prostor.

Na co se kromě běžné prohlídky můžete těšit?

Lokálka Amálka – vláček, který Vás proveze po hlavní části ZOO. Během jízdy průvodce vypráví o právě viděných zvířatech. Lokálka jezdí i v mírně nepříznivém počasí. Jezdí pouze o víkendu a svátcích vždy v 11.00, 11.30 a 12.00. Jednotné jízdné je 40,- na osobu.

Safari Expres – speciálně upravený „autobus“ vás proveze po Eurosafari, což je velký výběh, kde mohou návštěvníci pozorovat zvířata v přirozeném prostředí. Návštěvnici zde spatří například zubry, koně Převalského, skotský náhorní skot, pratury, jeleny či muflony. Safari Expres jezdí pouze za hezkého počasí, a to pouze o víkendu a svátcích vždy v 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00. Dospělí zaplatí za jízdu 50,-,děti od 2 do 15 let 40,-.

O občerstvení se starají dvě stylové restaurace „Tajga“ u spodního parkoviště a „U Pratura“ u hlavního parkoviště a síť kiosků. Suvenýry se dají zakoupit u obou vstupů.

Děti se můžou vyřádit na různých houpačkách a prolézačkách, kterých je v celém areálu velká spousta. Naproti výběhu medvědů hnědých je lanové centrum, vstupné je 55,- Kč.

Velkou atrakcí je komentované krmení, kdy v určitý čas uvidíte krmení zvířat, navíc s odborným výkladem. My si nikdy nenecháme ujít krmení tuleňů, pokud máte zájem, můžete sami házet tuleňům ryby. Medvědům zas můžete házet psí granule. Časy komentovaných krmení jsou:
Tuleni – 11.00 a 14.00
Makakové – 12.30
Průchozí voliéra s vodními ptáky – 14.15
Medvěd hnědý – 15.00

Dalším lákadlem je dětská ZOO, kde jsou děti se zvířaty v přímém kontaktu.

Co se nám v ZOOparku hodně líbí, je možnost zakoupení krmení pro zvířata a jejich krmení. U výběhu koní je automat , kam po vhození 10,- Kč vypadne plná hrst granulí, kterými se můžou krmit koně a kozy. U velkého rybníku je automat na krmení pro vodní ptáky a ryby, také za 10,- Kč.

Skanzen stará ves
Součástí ZOOparku je i skanzen představující typické prvky podkrušnohorské vesnice.

Otevírací doba ZOOparku:
Pondělí – pátek 9.00 – 17.30
Sobota a neděle 9.00 – 18.00

Vstupné
Dospělí 75,-
Děti od 2 let 45,-
Rodinná sleva 10 %

Celý areál je bezbariérový, WC jsou čistá a na každém je i přebalovací pult.

Jak se tam dostanete?
Autem např. z Prahy po silnici R7, je to 95 km. Blízko ZOO je i vlakové nádraží. Podrobně popsané trasy příjezdů jsou na stránkách ZOO v sekci „Kudy k nám?“

Více informací se dozvíte na www.zoopark.cz.

Napsal/a: Lussy

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Lussy

  My tam byli 7. května a protože to bylo to pondělí před státním svátkem, nějak naivně jsme počítali, že jezdit bude.
  Ale s malým v kočárku jsme prošli prakticky všechna zvířata za 2,5 hodiny.
  2 hodiny opravdu na ten hlavní okruh stačí. Je to i dobře řešené, že jdeš prakticky dokolečka, resp. uděláš osmičku, když si to chceš natáhnout.

 • Peťka

  Lussy díky. Budu mít cca 2 hodiny, ale budeme tam v týdnu, tedy v době, kdy lokálka nejede.

 • Lussy

  Vstupenka do ZOO platí i jako vstupenka do skanzenu. Ten se dá navštívit jen v určitý čas-info je na stránkách ZOO v záložce Skanzen.
  Pokud je hodně málo času, je ideální ta lokálka Amálka – jede hlavní částí ZOO a je s výkladem. Pokud je času víc (tak 2 hodiny), pak tu hlavní část ZOO projít pěšky.
  Kdyby chtěl člověk úplně všechno projít a využít,tak je to na opravdu celodenní výlet.

 • Peťka

  Chtěla bych se zeptat, zda vstupné platí i do skanzenu?
  A zda doporučuješ nějakou konkrétní část zooparku, pokud budu mít na prohlídku málo času a určitě nestihnu projít vše?

 • johana

  Byla jsem jen v ZOO ve Dvoře Králové vícekrát. V Chomutově je asi také nádherně, hodně zvířat, vláček a autobus. To je prohlídka skoro na celý den. Hezký tip na výlet.. 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist