Strašidelný dům v Úvalně na Rychtě

Rubrika: Cestování

Opět přeji krásný den, jsem tu zpět s dalším tipem na výlet, tentokrát hlavně pro děti. V minulém článku jsem se již zmínila o naší Rychtě, která patří mezi kulturní památky. Dnes o ní bude opět řeč – tedy spíše o akci, která se zde bude konat.

Strašidelný dům bude pořádán naší obcí (resp. naším šikovným starostou) již třetím rokem. Předchozí dva ročníky měly velký úspěch, tak proč v tom nepokračovat.  Já osobně jsem z této akce nadšená a spolu s manželem jsme se obou konaných akcí aktivně účastnili. Té třetí budeme doufám opět součástí.
A oč tedy jde? Strašidelný dům je určen pro děti nezávisle na věku. Loni jsme dokonce měli i pár dětiček, které neměly ani rok.  Každé dítko dostane při příchodu soutěžní plánek, na kterém budou zobrazené kouzelné a pohádkové postavy, strašidla atp., která v domě bude hledat a plnit jimi zadané úkoly. Za každý úkol dostane malý (velký) šikula nějakou dobrotku či drobnost a také razítko do soutěžního plánu. Cílem je posbírat všechna razítka a poté si vyzvednout odměnu.

supice 1supice 2

Strašidla, pohádkové bytosti atd. hrají samozřejmě obyvatelé Úvalna. První rok jsme s manželem byli král a královna, loni jsem byla opět královna a manžel královský voják. Dále jsme zde měli čerty, víly, bílou paní, kata, vodníka, čarodějky, vězně, atd. Každým rokem je něco nového, takže se děti mají na co těšit. Mně snad starosta vyjde vstříc a budeme letos s manželem i dcerkou za piráty.

supice 4supice 3

Samozřejmě je zde zajištěno také občerstvení, alko, nealko, klobásky, párky v rohlíku, maso na grilu či speciální hamburgery. Nemusíte mít strach, že umřete hlady!

Tak co, přijdete nás s dětmi navštívit? Strašidelný dům se koná 20. září
Nezapomeňte si to zaznačit do kalendáře! Pokud jde o začátek akce, loni se začínalo ve 13:00hod. Samozřejmě to letos nemusí být stejné, takže jakmile budu vědět přesně danou hodinu, dám vědět.

supice 5

Budeme se na vás těšit! Vaše supice

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte spoustu dalších, ve které můžete vyhrát za tip na výlet vyhrát i vy.
V září vybere redakce portálu VašeDěti.cz výherce, kteří si mezi sebou rozdělí 10 knih z edice Kam v České republice, které do soutěže věnovala společnost Albatros Media.
Pozn.red.: Text neprošel redakční úpravou.

Napsal/a: Supice

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Jindriska8
  Jindriska8

  Dobrý tip na výlet!

 • Králíček4

  To vypadá úplně senzačně,škoda pro nás daleko,ale přeji aby vyšli ti piráti 🙂

 • supice

  Mockrát děkuji, je to vážně skvělá akce a už se na ni moc těším. Zrovna jsme s manželem plánovali dovolenou na konec září a teď jsem se zhrozila, že na Strašidelný dům nebudeme doma. Naštěstí to vyšlo tak, že jedeme na dovču až ten další víkend. 🙂 Muž mi teď začal ty piráty ale sabotovat.. 🙁 Snad ho ještě přemluvím. 🙂 A určitě dám po skončení akce vědět, jak se nám to letos podařilo! 🙂

 • Marinada

  Takovéhle akce miluju! Taky mě mrzí, že to mám tak z ruky, jinak bychom rády vyrazily.
  Podobnou akci jsem zažila před 2 roky na dovolené v Chlumu u Třeboně – a dodnes na to vzpomínáme.

 • Petra Vymětalová

  supice, vypadá to vážně parádně. Stejně jako Ivča budu držet palce, aby vám ti piráti letos vyšli 😉

 • Ivča a Domča

  Moc krásńá pozvánka! Je škoda, že je to pro nás tak daleko. Dívala jsem se už minule na Retro muzeum a fakt dálka pro nás:-(
  Ale tak se aspoň budu těšit na případný článeček z akce, jsem zvěděvá, jestli zase budete za piráty:-)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist