Stezka lesních her Kašperské hory

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Naše prázdninové toulky vedly také do Kašperských hor. Naším cílem zde byla Stezka lesních her, kterou připravil Národní park Šumava ve venkovním areálu zdejšího informačního střediska.

Stezka je vybudována venku a její tvůrci nechtěli zdejší přírodu narušit. Je totiž domovem mnoha tvorů. Obohatili ji ale o novou naučnou stezku. Hned u vstupu si můžete vybrat, zda se vydáte nejprve za poznáním stromů, nebo zvířat. Čeká tu na Vás 12 stanovišť, na kterých se dozvíte něco málo o šumavské přírodě a jejích obyvatelích. No, když píšu málo, uvědomuji si, že to není pravda. Dozvíte se toho hodně.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

Nudit se zde nebude nikdo. Úkoly jsou od jednodušších po celkem těžké. Každé stanoviště je opatřeno panelem, kde je psáno, co je vaším úkolem. Seznámíte se se zvířaty, která na Šumavě žijí. Budete zde skákat po pařezech nebo do dálky, kdy podle délky skoku určíte, zda skáčete jako zajíc, veverka či jiné zvíře; podle okousaných šišek máte uhodnout, které zvíře zde pobývalo; budete přiřazovat trus či stopy ke zvířeti; poznáte vývojová stádia ptáčků, žab a dalších tvorů; sestavíte obrázek jako puzzle; přiřadíte mláďata k rodičům, určíte, o jaký strom se jedná podle plodů, šišek, listí apod. To je jen malá ukázka toho, co zde na vás čeká.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420Exif_JPEG_420Exif_JPEG_420

K odpočinku je zde připraven prostor u altánku, kde na děti čeká prolézačka skrz kmeny stromů, houpačky či vrbový tunel. Můžete si zde také prohlédnout ohniště obklopené stoličkami ve tvaru hříbků.

Časová náročnost návštěvy je cca 1 hodinu, pokud budete plnit úkoly svědomitě. Přiznávám, že některé úkoly jsme asi nedokázali splnit správně. V celém areálu jsou použity pouze přírodní materiály. Tabule i pomůcky ke splnění úkolů jsou ze dřeva.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

Stezku lesních her v Kašperských horách můžete o prázdninách navštívit každý den od 8.30 h do 17.00 h. V červnu a září je otevřeno denně mimo neděle od 8.30 h do 16.00 h. Přímo před areálem je velké parkoviště. Vstup je zdarma.

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z edice Neznámé Čechy, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta.

Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Tip na výlet: Jestřebí hory a frankfurtská polévka

Jedno letní pondělí jsme chtěli využít krásného počasí a vyrazit někam do přírody. Našli jsme dvě dosud nezdolané rozhledny

Čtu dál →

Recenze: Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola

Ráda by vám představila knižní novinku autorky Petry Martiškové s názvem Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola, která

Čtu dál →

Recenze: Jak to bylo s panem vlkem?

„To je o Karkulce? To přece znám. Všechny pohádky mám přečtený už dávno, vždyť je mi DESET, mami!“ sdělil mi

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist