Sportareál České Petrovice

Rubrika: Cestování, Z našich cest

Na závěr prázdnin jsme se stejně jako v loňském roce vydali do Českých Petrovic. Ty se nalézají v Pardubickém kraji, nedaleko města Žamberk. Cílem naší výpravy se opět stal Sportareál České Petrovice. Vyžití zde najdou malí i velcí, v létě i v zimě. Navíc je zde krásná příroda.

Léto

V létě jsou návštěvníci zváni na jízdu na horských kárách, letním a vodním tubbingu, trampolínu, jízdu na kladce, kolotoč pro nejmenší, lov pstruhů a letos i ovečky, kachny a housera (loni zde byli husy a kozy).

Jízdu na horských kárách si oblíbí malí i velcí. Je to neuvěřitelný zážitek a doporučujeme všem vyzkoušet. Upravený lyžařský vlek vás vytáhne na vrchol sjezdovky a odtud pak jedete slalomem dolů. Ti odvážnější si slalom asi nedopřejí, ale proč si jízdu pořádně neužít? Cesta dolů je opravdovým zážitkem. Než se ale spustíte dolů, dopřejte si krásný výhled po okolí. Děti, které ještě nemohou jezdit sami, mohou svézt rodiče. Ty starší už mohou jezdit sami.

Exif_JPEG_420 Exif_JPEG_420

 

Dole se zase můžete svézt na tubbingu nebo si vyzkoušet jízdu na kladce. Nemusíte se ničeho bát, se vším vám pomohou a poradí zdejší zkušení instruktoři. Pokud si chcete zarelaxovat, je zde malý rybníček, kde si můžete po zakoupení povolenky také zachytat nebo jen prostě nakrmit pstruhy. Budete-li mít štěstí, zažijete stejně jako my, spuštění sněžného děla v létě.

Ceny atrakcí jsou příznivé:

jízda na kárách – děti nad 10 let a despělí 50 Kč, 3 jízdy 120 Kč

jízda na kladce – 50 Kč

vodní tubbing – 50 Kč / 5min.

letní tubbing – 50 Kč / 2 jízdy

trampolína 40 Kč / 10min.

Všechny atrakce jsme vyzkoušeli a musíme pochválit. Pokud chcete dětem dopřát něco nezapomenutelného, jasná volba. Doporučujeme.

Exif_JPEG_420Exif_JPEG_420Exif_JPEG_420

Je zde také Ski Bar, kde se můžete občerstvit hotovkami nebo výtečným pstruhem na másle. Toho opravdu vřele doporučuji, je vynikající. Samozřejmostí je také káva, limonáda, pivo, zmrzlina či něco sladkého.

Zima

V zimě na vás čeká výborně upravená sjezdovka a pro ty malé, kteří ještě neumí lyžovat také lyžařská školička. I tu jsme vyzkoušeli, byli jsme tu totiž také v zimě. Kluci se totiž chtěli naučit lyžovat a samozřejmě tam, kde se jim v létě tolik líbilo.

Můžete si zvolit skupinovou výuku nebo ještě lépe výuku individuální. Instruktoři se dětem opravdu věnují. Důkazem jsou i kluci, kteří po 2 hodinách výuky celkem obstojně sjížděli dětskou sjezdovku. V to jsem popravdě ani ve snu nedoufala. Naučí se jezdit na vleku a základům lyžování. Výhodou je, že si zde za opravdu příjemnou cenu můžete vybavení také půjčit. Pro začátek ideální. Co když to děti nezaujme, že?
Letos by se sem děti rády vydali i v zimě a opět by si chtěli zalyžovat. Letos už asi i dcerka, která musí vyzkoušet vše jako bráškové (zkoušela i všechny letní atrakce, i když její nejoblíbenější se stala trampolína).

DSCN7173 DSCN7167

V létě i v zimě zde najdou vyžití všichni od těch nejmenších až po dospělé. Je zde také bohatá možnost ubytování. To jsme využili i my a celý týden opět strávili ve zdejším apartmánu. Je zde také horská chata s restaurací.

České Petrovice jsou také ideálním výchozím bodem pro výlety. Naše cesty vedly na Zemskou bránu, do Žamberka, do Častolovic, v okolí se nachází třeba i dělostřelecké tvrze apod.

Pokud byste se sem chtěli zajet podívat, aktuální informace o provozní době apod. naleznete zde.

 

Článek byl zařazen do soutěže Podělte se o tipy na výlety a vyhrajte, ve které můžete vyhrát za tip na výlet i vy. Výherci si budou vybírat knihy z edice Neznámé Čechy, kterou vydalo nakladatelství Mladá fronta.

Těšíme se na všechny vaše soutěžní příspěvky a přejeme šťastnou cestu a spoustu skvělých prázdninových zážitků vám i vašim dětem.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Tip na výlet: Jestřebí hory a frankfurtská polévka

Jedno letní pondělí jsme chtěli využít krásného počasí a vyrazit někam do přírody. Našli jsme dvě dosud nezdolané rozhledny

Čtu dál →

Recenze: Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola

Ráda by vám představila knižní novinku autorky Petry Martiškové s názvem Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola, která

Čtu dál →

Recenze: Jak to bylo s panem vlkem?

„To je o Karkulce? To přece znám. Všechny pohádky mám přečtený už dávno, vždyť je mi DESET, mami!“ sdělil mi

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Peťka

    Přijde mi fajn, že v letních měsících ani zimní areály nestojí a snaží se přilákat návštěvníky na jiné atrakce. Hezká pozvánka, děkuji!

  • mura

    Tam to známe,byli jsme tam v loni-v létě,je to tam bezvadné.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist