Seznamte se s Politavím a Ždánickým lesem

Rubrika: Cestování

Odpočívejte aktivně o dovolené nebo o víkendu a zbavte se stresu. Navštivte překrásný kraj Politaví a Ždánický les a nechte relaxovat mysl i tělo. Politaví vás dokáže uklidnit, pobavit i poučit. Vydejte se z města do nenarušené přírody, kraje, kde se nebudete muset tlačit mezi stovkami turistů a kde si užijete zážitků nejrůznějšího charakteru. Věnujte se turistice, cyklistice, procházce po památkách, kulturním zážitkům nebo jen odpočívejte v lesích či lukách a na zdravém vzduchu.

Mikroregion Politaví – Ždánický les je dobrovolný svazek

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPřitažlivý a návštěvníky teprve objevovaný mikroregion najdete na Vyškovsku. Dobrovolně se do něj spojilo 27 měst a obcí. Smlouva o založení dobrovolného svazku byla podepsána v roce 1995 ve Slavkově. Spolek tvoří obce z několika okresů, hranici tvoří přírodní podmínky a krajina. Výrazné jsou zde vlivy jak Hané, tak Slovácka, proto nese toto území i označení Hanácké Slovácko. Původní označení bylo pouze Politaví, později byl přidán i Ždánický les, který zahrnuje rozsáhlé území od obce Bošovice až ke Kyjovu a Vlárám.

Činnost spolku oceníte i jako návštěvníci

Dobrovolné sdružení obcí Politaví – Ždánický les neřeší jen propagaci regionu, ale i zlepšení podmínek života obyvatel a tedy i návštěvníků regionu. Zabývá se i ekologií a turisté tak mohou ocenit oblast s propracovanou sítí stezek, se zachovanými živočišnými i rostlinnými druhy a s minimem černých skládek. Ždánický les byl díky snaze sdružení vyhlášen přírodním parkem. Co jistě oceníte nejvíce, je to, že se ve všech místech regionu můžete

  • orientovat podle naučných tabulí
  • poučit z propagačních tiskovin
  • vydat na cestu podle velkých turistických map
  • věnovat cyklistice na upravených cyklostezkách

politavi2

Zabývejte se nejrůznějšími aktivitami

Různorodá krajina, ve které plynně přecházejí lesy v údolí s loukami a poli, rybníky, potoky a mírné kopce, to je krajina Politaví. Návštěvníci zde najdou mnoho možností pro delší výlety i krátké vycházky. Milovníci památek zde najdou zbytky tvrzí i historických opevnění, hrady a zámky, kostely, pomníky, památníky i muzea. V průběhu návštěvy se můžete zúčastnit i některé z akcí pořádaných sdružením obcí – sportovní akce, výstavy, setkání za účelem poznání regionu a tradic, nejrůznější tradiční oslavy a soutěže dělají mikroregion Politaví – Ždánický les turisticky atraktivním místem, jehož návštěva se vyplatí.

Napsal/a: Politaví

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist